يكشنبه  29  دی  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در واحد گرمسار

نخستین کارگاه سراسری آشنایی با سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک برگزار شد

شنبه 07 آذر 1394 ساعت 09:49
نخستین کارگاه آموزشی آشنایی با سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک با مدیریت اداره کل توسعه و پشتیبانی شبکه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور44 نفر از اعضای هیأت علمی و کارشناسان فنی 23 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در واحد گرمسار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آنا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار با بیان اینکه در این کارگاه، آموزش‌های لازم توسط دکتر محمدرضا مهرفر، عضو هیات علمی گروه برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار داده شد، گفت: شرکت کنندگان سپس در آزمون پایانی مورد ارزیابی گرفته و گواهینامه شرکت در کارگاه دریافت کردند.

دکتر محمدرضا ملایری افزود: این کارگاه در راستای توانمندسازی کارکنان آزمایشگاه ها و کارگاه‌های واحدهای دانشگاهی و اعضای هیأت علمی برگزار و کارگاه آموزشی آشنایی با سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک از برنامه‌های راهبردی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی است که با همکاری دفتر توانمندسازی و آموزش‌های کاربردی دانشگاه برگزار شد.

ملایری افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار در قالب مرحله سوم کارگاه‌های آموزشی تخصصی کارکنان در حوزه آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها، مجری برگزاری نخستین دوره آموزشی آشنایی با سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک در کشور بود.

وی با بیان اینکه سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک از سیستم‌های زیربنایی است و جایگاه ویژه‌ای در صنعت و علوم مهندسی دارا است، گفت: امروزه کمتر کارخانه و یا واحد صنعتی را می توان یافت که بدون بکارگیری این سیستم ها قادر به فعالیت و تولید باشد .

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار با بیان اینکه این واحد دانشگاهی با تکیه بر امکانات و تجهیزات کارگاهی و اعضای هیأت علمی متخصص مفتخر به برگزاری این کارگاه آموزشی مهم است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار با توجه به دارا بودن زیرساخت‌های آموزشی و پژوهشی استاندارد، جایگاه ویژه‌ای را در آموزش عالی کشور برای خود قائل است.

این مسئول ادامه داد: در حوزه پژوهش و فناوری می‌توان مواردی همچون مرکز تحقیقات نمک، مرکز تحقیقات خانواده و اعتیاد، اخذ مجوز تأسیس کارخانه نمک تصفیه، بیمارستان تخصصی و مجتمع آزمایشگاهی دانشکده دامپزشکی، مزرعه تحقیقاتی پرورش شترمرغ، مزرعه تحقیقاتی پرورش زنبور عسل و مزرعه تحقیقاتی پرورش محصولات گلخانه ای را نام برد.

کارگاه آموزشی آشنایی با سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک به مدت دو روز، 4 و 5 آذر در مجتمع آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار برگزار شد.

http://ana.ir/i/52432
برگزاری کارگاه آموزشی آکواپونیک با حضور مدرس فائو در دانشگاه آزاد

برگزاری کارگاه آموزشی آکواپونیک با حضور مدرس فائو در دانشگاه آزاد