سه شنبه  13  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
امام جمعه شهر دهاقان:

معلمان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان جامعه هستند

پنجشنبه 01 خرداد 1399 ساعت 17:59
امام جمعه شهر دهاقان گفت: «معلم همه ندانسته‌ها و علوم را به فراگیران تعلیم می‌دهد و برخلاف تصور بسیاری از انسان‌ها، آموزش و پرورش و معلمان، بزرگ‌ترین تولیدکنندگان جامعه به‌حساب می‌آیند. »

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دهاقان، حجت‌الاسلام اصغر رضوانی در دیدار با معلمان و مسئولان سمای دانشگاه آزاد اسلامی  واحد دهاقان اظهار کرد: خداوند بعثت بزرگ‌ترین پیامبر خود را با کلمه «اقرا» آغاز کرد، زیرا خواندن را بر همه چیز ارجح دانسته و در همین راستا معلم است که همه ندانسته‌ها و علوم را به فراگیران تعلیم می‌دهد، برخلاف تصور بسیاری از انسان‌ها، آموزش و پرورش و معلمان، بزرگ‌ترین تولیدکنندگان جامعه به‌حساب می‌آیند.

وی افزود: «معلم، مولد فکر، انسانیت و بسیاری از ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی است. انسانی که سرشار از استعدادهاست، در اختیار معلم قرار می‌گیرد و وظیفه اوست که استعدادهای جوانان را کشف و شکوفا کند. پس مولدترین انسان‌ها، معلمان و امانت‌داران استعدادهای خداوندی هستند که وظیفه آنها، آماده کردن و مدیریت استعدادهاست.»

امام جمعه شهر دهاقان خطاب به معلمان سما گفت: «در عرصه عالم زیبایی‌های بسیاری وجود دارد، جنگل، طبیعت، دریا، کوه، مناظر طبیعی و... جزء زیبایی‌های زندگی همه ما بوده و زیبایی‌ها اگر زیبا هستند، زیبایی خود را به‌صورت تکوینی و بدون اراده به دست آورده‌اند. در انسان نیز زیبایی‌های زیادی وجود دارد که با هیچ‌یک از زیبایی‌های طبیعت قابل مقایسه نیستند. زیبایی‌هایی مانند شجاعت، تقوا، ایمان، نیکوکاری، زیبایی‌های اکتسابی هستند که با علم‌آموزی، تخته، کاغذ، کتاب، دفتر و قلم به دست می‌آیند.»

رضوانی خاطرنشان کرد: «آینده هر کشوری درگرو برنامه‌های آموزش و پرورش آن کشور است و معلمان نیز در راستای برنامه‌های آینده کشور فعالیت می‌کنند. نقش معلمان در جامعه، نقشی بی‌بدیل است که کار آنها رشد و تعالی و پرورش نسل آینده سازه کشور است.»

وی اضافه کرد: «اگر آموزش و پرورش و معلمان در مسیر درست رشد و اعتلای هر کشور فعالیت کنند، آینده کشور آینده‌ای امن و اطمینان‌بخش خواهد بود معلم شایسته معلمی است که در همه شئون زندگی، سرمشق ایمان و پارسایی دانش‌آموز باشد و ارزش‌های دینی، اخلاقی، اجتماعی و انسانی را به او یاد دهد.»

انتهای پیام/4121/

http://ana.ir/i/491323
اعلام موجودیت فراکسیون رفاه و تأمین اجتماعی + جزئیات

اعلام موجودیت فراکسیون رفاه و تأمین اجتماعی + جزئیات

نقش استادان و معلمان در جلوگیری از اوج‌گیری شیوع کرونا چیست؟

نقش استادان و معلمان در جلوگیری از اوج‌گیری شیوع کرونا چیست؟

دانش‌آموزان و معلمان باید در مسیر دفاع از ارزش‌های انقلاب حرکت کنند

دانش‌آموزان و معلمان باید در مسیر دفاع از ارزش‌های انقلاب حرکت کنند

معلم کلاس اول بیش از همه متحمل سختی می‌شود

معلم کلاس اول بیش از همه متحمل سختی می‌شود