سه شنبه  13  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون دانشگاه آزاد اسلامی دولت‌آباد:

مسلمانان به پشتوانه ایدئولوژی خود ظلم و ستم را برنمی‌تابند

پنجشنبه 01 خرداد 1399 ساعت 15:19
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد تحمل ظلم و ستم توسط مسلمانان را به پشتوانه تفکر ایدئولوژیک و سنت به ارث رسیده بزرگان آنان غیرممکن دانست.

مجید صفامهر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در دولت‌آباد به مناسبت روز جهانی قدس اظهار کرد: همواره دنیای ظالمان و متکبران این واقعیت روشن را نادیده گرفته که مسلمانان به پشتوانه تفکر ایدئولوژیک و سنت به ارث رسیده بزرگانشان تحمل ظلم و ستم را برنتابیده و در مقابل آن موضع خواهند گرفت.

وی افزود: «حائز اهمیت اینکه آنان حاضر هستند بهای این تقابل را حتی با جان خود نیز بپردازند و این همان نقطه عطفی بوده که نه استکبار را یارای عبور از آن است و نه مظلومان را عقب‌نشینی از آن ممکن! این تازه بخش مادی وعده داده‌شده تفکر الهی اسلامی در برخورد سربلند و مبارزه با ذلت است. آنچه استکبار هنوز نفهمیده تا از خواب غفلت کاملاً بیدار شود، تحقق وعده الهی و پیروزی قطعی مسلمانان بوده که خداوند قهار با کلام نورانی‌ به جهادگران رسانیده و آنها را بدان مسلح و توانا کرده است.»

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد گفت: «اسلام دین مساوات و عدالت است و در راستای تحقق آن در جامعه هدف‌گذاری و تلاش می‌کند؛ اما این حقیقت مطلق در طول زمان‌ها به کام مستکبران نه خوش آمده و نه می‌آید! پس قطعاً در برابر آن ایستادگی و مانع‌تراشی خواهند کرد.»

صفامهر اضافه کرد: «این زاییده افکار استکباری شیطان است که در هر مرحله و برهه‌ای با ابزاری خاص که به آن دلبسته و مطمئن بوده برای مبارزه با تحقق عدالت گام بردارد. گاهی تطمیع  تهدید، تحریم و گاهی هم خشونت و جنگ! این واقعیت و مکانیسم رفتاری حتی در زمان حضور با برکت رسول گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) در جامعه اسلامی توسط استکبار بارها دیده و سنجیده شده است.»

مضامین و مفاهیم قدسی لرزه بر اندام ظالمان می‌اندازد

وی مطرح کرد: «آیا شنیدن مضامین و مفاهیم قدسی و عالیه‌  آنقدر مؤثر نیست که همواره صف مجاهدان را در برابر خواست منکر و پوشالی ظالمان مستحکم‌تر کرده و پای اراده آنها در ظلم و استکبارستیزی را محکم‌تر بر زمین نفاق اصحاب شیطان بکوبد و آنگاه لرزه بر اندام آنان٬ ترس در دلشان٬ سستی در قدم‌هایشان و شکست در تفکراتشان اندازد؟!»

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد  با اشاره به مجاهدت مجاهدان خدا ادامه داد: «آیا در زمان کنونی ایران٬ عراق٬ سوریه٬ یمن٬ بحرین و سایر سرزمین‌های بیدار اسلامی این مفهوم را برای استکبار جهانی روشن نکرده‌اند؟ آیا سلیمانی‌ها٬ همدانی‌ها٬ حججی‌ها٬ المهندس‌ها٬ سیدحسن نصرالله‌ها بارها در قرن اخیر این عزت را بر چشمان حقیر و کم‌نور استکبار با تابشی خیره‌کننده نشان نداده‌اند؟»

صفامهر عنوان کرد: «و اما فلسطین٬ این خواستگاه ادیان٬ این سرزمین مقدس٬ این پاره تن اسلام٬ این قبله‌گاه نخست مسلمین٬ این سرزمین ستمدیده٬ این جایگاه به پا خاستگان و این منطقه حمایت‌شده مسلمانان و آزادگان واقعی دیگر راه خود را شناخته  به‌علاوه به خواست و اراده الهی آزادگان جهان هم وظیفه خود را در قبال آن یافته‌اند و این یعنی استکبار سازمان‌یافته صهیونی- انگلیسی- آمریکایی با جهان بیدار انسانی- اسلامی مواجه شده و قطعاً و یقیناً اثر آن را هم خواهد دید.»

وی بیان کرد: «جهانی مبارز را تصور کنید که فقط یک کشور آن ایران است و سایر حقیقت‌گرایان از آن الگو می‌گیرند. امام آن ابتکاری اندیشمندانه می‌زند که روزی به نام قدس در زیباترین و پاک‌ترین ایام سال برای آن مشخص شده و دنیا را به این ابتکار به خروش می‌آورد و رهبر فرزانه‌ آن نوید می‌دهد که غده سرطانی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و محو خواهد شد و دنیا را به تکاپو وا‌می‌دارد. آیا چنین انگیزشی آن‌قدر قوی نیست که در مقابل طرح‌های پوشالی مانند معامله قرن نوید برگزاری نماز جماعت در مسجدالاقصی را باورپذیر سازد؟ آری روزی چنین خواهد شد.»

برنامه واحد دولت‌آباد برای روز قدس

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد اظهار کرد: «اکنون در راستای گرامیداشت روز جهانی قدس و در تجدید میثاق با آرمان‌های بلند و انسان‌ساز امامان انقلاب ٬ دانشگاهیان و دلسوزان در شرایط کنونی که امکان ارسال فریادها و مشت‌های گره‌کرده انقلابیون بر سر و صورت استکبار جهانی با حضوری میلیونی از امت آزاده در خیابان‌ها نیست٬ اقدام به برگزاری مراسم به پشتوانه و شکوه سنوات قبل به‌صورت مجازی و آنلاین و با برنامه‌های متنوع و استکبار سوز خواهند کرد.»

صفامهر افزود: «این برنامه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد روز جمعه  روز جهانی قدس و در آستانه سالروز غرورآفرین آزادی خونین‌شهر و در ساعت ۱۱ صبح با حضور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان برخوار برگزار خواهد شد و به بیانیه دانشجویان فهیم و انقلابی این واحد دانشگاهی که از زبان گویای دانشجویان بسیجی قرائت خواهد شد مزین می‌شود.»

انتهای پیام/4121/

http://ana.ir/i/491293
راهپیمایی روز قدس نماد ایستادگی در برابر ظالمان است

راهپیمایی روز قدس نماد ایستادگی در برابر ظالمان است

روز قدس امسال در کشورهای مسلمان به‌صورت بی‌سابقه برگزار می‌شود

روز قدس امسال در کشورهای مسلمان به‌صورت بی‌سابقه برگزار می‌شود

حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در راهپیمایی روز قدس

حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در راهپیمایی روز قدس