پنجشنبه  08  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان:

طرح حرم تا حرم مشهد اردهال را به قم متصل می‌کند

دوشنبه 25 شهریور 1398 ساعت 11:53
معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان اظهار کرد: طرح عظیم حرم تا حرم حضرت سلطانعلی بن امام محمدباقر علیه‌السلام را به حرم نورانی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در قم متصل می‌‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کاشان، علی‌اکبر مرتضایی معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان یک‌شنبه شب در پنجمین نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: پیشینه دارالمؤمنین کاشان که خاستگاه تمدن بشری و مولد دانشمندان بزرگ جهان از جمله فیض کاشانی، غیاث‌الدین جمشيد کاشانی، ملافتح الله کاشانی، محتشم و کلیم کاشانی، آیت‌الله کاشانی و بسیاری دیگر از نام‌آوران بوده اکنون باید در زمینه‌های  فرهنگی اجتماعی سرآمد و الگوی ممتاز باشد.

وی با اشاره به طرح‌های بزرگ فرهنگی از قبیل حرم تا حرم افزود: این طرح عظیم حرم حضرت سلطانعلی بن امام محمدباقر علیه السلام را به حرم نورانی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها متصل می‌‌کند و باعث خارج شدن منطقه مشهد اردهال از بن‌بست می‌شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان ادامه داد: پایتختی کتاب کشور به میزبانی کاشان در سال 97، جشنواره فرهنگی تئاتر مهر، پایتختی نهج البلاغه جهان اسلام و ایجاد نمایشگاه دائمی فرش کاشان به منظور معرفی صاحبان صنایع و تبلیغ ترویج فرش اصیل دستباف که در اقتصاد خانوار نقش پررنگی دارد و احداث نمایشگاه دائمی گل و گلاب از جمله فعالیت‌های چشمگیر در سال‌های گذشته بوده است.

مرتضایی عملکرد دستگاه‌های فرهنگی شهرستان کاشان را در مجموع مطلوب توصیف کرد و گفت: تلاش داریم با همفکری و همکاری مناسب همه دستگاه‌ها، ادرات و نهاد های فرهنگی شهر و با در نظر گرفتن هدف مشترک که همانا اعتلای اخلاق و فرهنگ است، اقدامات بزرگی انجام دهیم.

وی با اشاره به آیین‌های مذهبی از جمله عزاداری سنتی بیش از 800 هیئت مذهبی در شهرستان کاشان، آیین‌های جزء‌خوانی قرآن کریم و محافل خانگی قرآن مجید و محافل وعظ در طول سال و به‌ویژه ماه مبارک رمضان و نیز آیین مذهبی سنتی قالیشویان در حرم مطهر حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر علیه السلام مشهد اردهال کاشان گفت: حجم بالای فعالیت‌های فرهنگی کاشان را سرآمد کرده اما تا رسیدن به نقطه مطلوب که همانا کیفیت بخشی تا ایده‌آل است، فاصله داریم که امیدواریم به لطف الهی و همیاری تمام دلسوزان ازجمله اصحاب رسانه در این زمینه گام‌های اساسی را برداریم.

انتهای پیام/4062/

http://ana.ir/i/415750
ماموریت حضرت معصومه(ع) در ایران چه بود؟ / ماجرای رویای آیت الله مرعشی

ماموریت حضرت معصومه(ع) در ایران چه بود؟ / ماجرای رویای آیت الله مرعشی

آیین سنتی و مذهبی قالیشویان در مشهد اردهال برگزار شد

آیین سنتی و مذهبی قالیشویان در مشهد اردهال برگزار شد

سخنرانی آیت‌الله خاتمی در مراسم مذهبی مشهد اردهال

سخنرانی آیت‌الله خاتمی در مراسم مذهبی مشهد اردهال

اردوی فرهنگی و زیارتی مشهد اردهال ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر برگزار شد

اردوی فرهنگی و زیارتی مشهد اردهال ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر برگزار شد