شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
با حضور مسئولان؛

ساختمان آموزشی شهدای فولادشهر دانشگاه آزاد اسلامی لنجان به بهره‌برداری رسید

دوشنبه 25 شهریور 1398 ساعت 10:42
ساختمان آموزشی شهدای فولادشهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با حضور مسئولان دانشگاهی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لنجان، صبح امروز ساختمان آموزشی شهدای فولادشهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با حضور حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان اصفهان، خدامراد صالحی فرماندار لنجان، محسن یونسی معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری و مسئولان شهر و شهرستان به بهره‌برداری رسید.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در این مراسم درباره افتتاح این ساختمان آموزشی گفت: این  واحد دانشگاهی با بیش از ۱۶ سال سابقه موفق آموزشی و تربیت فارغ‌التحصیلان در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به درخواست مردم علم دوست شهر فولادشهر و حمایت مسئولان منطقه و با درایت هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و تأیید رئیس عالی دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولیت ایجاد فضای آموزشی در فولادشهر را پذیرفت.

سیدحمیدرضا صادقیان تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در فولادشهر علاوه بر پذیرش دانشجو، استراتژی ارائه آموزش‌های کاربردی و فنی را نیز مدنظر دارد و با توجه به ظرفیت منطقه و حمایت‌هایی که خواهد شد گسترش مدارس سمای زیر پوشش این دانشگاه در کل  شهرستان لنجان را بر عهده خواهد گرفت.

وی افزود: امیدواریم این حرکت خیر در ادامه خدمات برجسته علمی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه ادامه داشته باشد و با توجه به تجهیزات و استانداردهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان این اقدام بتواند منشأ تحول در بخش فولادشهر باشد.

حمیدرضا جوانمرد نماینده هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز افتتاح مرکز آموزشی شهدای فولادشهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان را قدمی مثبت در راستای ارائه خدمات آموزشی و جذب دانشجویان دانست و اظهار کرد: همکاری و مساعدت مسئولان لنجان در راستای پیشبرد اهداف متعالی دانشگاه بسیار ضروری است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز گفت: هدف اصلی و غایی آموزش عالی آن است که تلاش کنیم خروجی دانشگاه پرورش انسان‌های بااخلاق، متخصص و متعهد باشد.

حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری تصریح کرد: فولادشهر یک شهر آینده‌دار و دارای ظرفیت بالایی است؛ بنابراین وظیفه مسئولان لنجان کمک به رشد و تعالی فکری و فرهنگی مردم شریف این شهر است.

وی با بیان اینکه توسعه آموزش در فولادشهر آینده درخشانی را پیش‌رو خواهد داشت مطرح کرد: ظرفیت‌های فراوانی در لنجان و فولادشهر که از جمعیت بالایی برخوردار است، وجود دارد و من جزء مدافعان طرح گسترش فضای آموزشی دانشگاه در این شهر بودم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان با قدردانی از امکانات درخور دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان خاطرنشان کرد: با توجه به شناختی که از ۲۸ واحد دانشگاهی استان اصفهان داریم؛ این واحد دانشگاهی به لحاظ نیروی انسانی از ظرفیت  فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

حیدری با بیان اینکه به نیروی انسانی، کارمند و استادان باانگیزه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان افتخار می‌کنیم، افزود: در روایات آمده است «اَلّناسُ معادِنُ کمَعادِنِ الَّذهَبِ وَ الْفِضَّةِ» مردم مانند معادن طلا و نقره هستند. آنچه در این روایت کوتاه و عمیق موردنظر بوده، وجود استعدادهای پنهان در هر انسانی است و این هنر ماست که انسان‌های مستعد را کشف و استخراج کنیم.

وی از دانشجویان به‌عنوان افسران جوان در جبهه جنگ نرم یاد کرد و گفت: تربیت جوانانی متدین، انقلابی، هوشیار، پرانگیزه، امیدوار و اندیشه‌ورز، تنها راه مقابله با جنگ نرم است و دانشگاه آزاد اسلامی همواره به خروجی افراد متعهد و متخصص افتخار می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری لنجان نیز یکی از مزیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان را کاربردی بودن رشته‌های تحصیلی آن دانست و بیان کرد: هرچه آموزش بیشتر و با کیفیت بهتر ارائه شود، توسعه ملی سریع‌تر صورت خواهد پذیرفت و این واحد دانشگاهی با سیاست‌گذاری موفق توانسته با مصوب کردن رشته‌های تحصیلی پرکاربرد، حدود 4 هزار نفر از فارغ‌التحصیلان خود را در زمینه‌های تخصصی جذب کار کند که این برای ما بسیار حائز اهمیت است.

محسن یونسی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر کشوری وجود آموزش عالی است، اظهار کرد: یکی از ارزشمندترین منابعی که جامعه در اختیار دارد، آموزش عالی است که در اغلب کشورهای پیشرفته و در حال توسعه، حل مسائل و رفع نیازمندی‌های توسعه ملی توسط دانشگاه و دانشگاهیان محقق می‌شود.

وی با تأکید بر سیاست‌گذاری مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در افق چشم‌انداز آینده خاطرنشان کرد: بخش فولادشهر نزدیک یک‌سوم از ساکنان لنجان را در خود جای داده است. به‌عنوان نمونه، مسکن مهر فولادشهر که پس از پردیس تهران با ۳۲ هزار مسکن، بزرگ‌ترین مجموعه مسکن مهر کشور بوده؛ حجم عظیمی از جمعیت را در بردارد و راه‌اندازی فضای آموزشی در فولادشهر بیانگر آینده‌نگری و سیاست‌گذاری بهینه و قابل ستایش مسئولان این واحد دانشگاهی بوده است.

فرماندار لنجان نیز با تأکید بر پیوند آموزش عالی و کارآفرینی مطرح کرد: چشم‌انداز آینده و سیاست‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی آزاد واحد لنجان قطعاً افزایش کسب‌وکار و پیوند بین تحصیل و اشتغالزایی است.

خدامراد صالحی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان را در تعاملات سازنده با ادارات لنجان پیشرو و موفق ارزیابی کرد و گفت: آمار بیکاری در لنجان بالاست و اقدام مثبت این واحد دانشگاهی در راه‌اندازی فضای آموزشی فولادشهر می‌تواند تسریع‌کننده مقابله با بیکاری باشد.

انتهای پیام/4121/4062/

http://ana.ir/i/415726
جشنواره‌ توانمندی‌های دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار می‌‌شود

جشنواره‌ توانمندی‌های دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار می‌‌شود

بارزترین ویژگی‌های اخلاقی شهید خسروی از زبان پدرش

بارزترین ویژگی‌های اخلاقی شهید خسروی از زبان پدرش

خون شهدای دانش‌‎آموز بر دیوار مساجد سیستان و بلوچستان نقش بسته است

خون شهدای دانش‌‎آموز بر دیوار مساجد سیستان و بلوچستان نقش بسته است

نقش سرمایه‌گذاری انسانی در افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی

نقش سرمایه‌گذاری انسانی در افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی

نقش مهم دانشگاه آزاد اسلامی در بالابردن سطح دانش کشور

نقش مهم دانشگاه آزاد اسلامی در بالابردن سطح دانش کشور

آموزش زیربنایی نیازمند معلمانی است كه راز و رمز تعلیم را بدانند

آموزش زیربنایی نیازمند معلمانی است كه راز و رمز تعلیم را بدانند

رابط دفتر مرکزی در گزینش دانشگاه آزاد اسلامی لنجان منصوب شد

رابط دفتر مرکزی در گزینش دانشگاه آزاد اسلامی لنجان منصوب شد

رمز مقابله با توطئه دشمنان حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است

رمز مقابله با توطئه دشمنان حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است