يكشنبه  31  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
موسوی در گفتگو با آنا:

خدمات دانشگاه آزاد اسلامی تا عمق شهرهای کشور گسترش یافته است

چهارشنبه 01 خرداد 1398 ساعت 12:20
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت: خدمات آموزشی به برکت وجود دانشگاه آزاد اسلامی تا عمق شهرستان‌های کشور گسترش پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام سیدمحمد موسوی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در خمینی‌شهر به مناسبت سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی با مقایسه آمار تعداد دانشجویان و تعداد دانشگاه‌های قبل و پس از انقلاب اسلامی اظهار کرد: سال 1357 هنگامی‌ که انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید، دانشگاه‌های ما در وضعیت بسیار نامناسبی قرار داشتند به‌طوری که تعداد کل دانشگاه‌ها در کشور حدود 20 دانشگاه و تعداد دانشجویان هم از 170 هزار نفر تجاوز نمی‌کرد.

وی افزود: کمبود نیروهای متخصص در کشورمان به حدی بود که برای مثال در حوزه بهداشت و درمان، پزشکان هندی و پاکستانی و بعضاً سایر کشورهای منطقه در شهرهای مختلف مشغول طبابت بودند و ضرورت توسعه آموزش عالی برای مسئولان نظام امری اجتناب‌ناپذیر بود.

موسوی تصریح کرد: در همین راستا، ایده تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی سال 61 با کمک یک‌میلیون تومانی حضرت امام(ره) به منصه ظهور رسید و امروز در سراسر ایران منشأ آثار و برکات بسیار ارزشمندی است.

وی درباره جمعیت حدود 4 میلیون نفری دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌های کشور گفت: اکنون بیش از نیمی از جمعیت دانشجویی را دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در حدود 400 واحد و مرکز دانشگاهی از مرکز تا دورترین نقاط کشور تشکیل می‌دهند که در مقایسه با ابتدای انقلاب اسلامی، این تحول بزرگ در سطوح عالی آموزشی یکی از نشانه‌های بارز و آشکار خدمات نظام اسلامی و انقلاب شکوهمند اسلامی محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر این واحد دانشگاهی را موهبتی الهی و ظرفیتی ارزشمند برای رشد و بالندگی در کشور به‌ویژه خمینی‌شهر عنوان کرد و افزود: پیشتازی علمی و پژوهشی این واحد دانشگاهی بین دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی و کسب رتبه 717 جهانی و سی و هفتمین دانشگاه برتر کشور و نیز کسب عنوان دوم بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور پس از واحد علوم و تحقیقات تهران بیانگر آن بوده که امروز خدمات آموزشی و تحقیقاتی و ظهور و بروز نخبگان علمی به برکت وجود دانشگاه آزاد اسلامی از مرکز تا عمق شهرستان‌های کشور گسترش پیدا کرده است.

موسوی با مقایسه امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر با دانشگاه صنعتی اصفهان بیان کرد: تجهیزات و امکانات پیشرفته کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های این واحد دانشگاهی به اذعان بسیاری از ناظران آموزش عالی با دانشگاه بزرگ دولتی مجاور آن یعنی دانشگاه صنعتی اصفهان برابری می‌کند.

وی با بیان آمار حدود 34 هزار نفری دانش‌آموختگان این واحد دانشگاهی از ابتدای تأسیس تاکنون عنوان کرد: اکنون نیز بیش از 8 هزار دانشجو در مقطع کاردانی تا دکتری تخصصی در بالغ‌بر 100 رشته تحصیلی و آموزشکده سما مشغول به تحصیل هستند که نشانه ظرفیت بالای علمی و آموزشی این دانشگاه است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر با معرفی برخی دیگر از امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی این واحد دانشگاهی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تعالی و رشد و بالندگی قرار دارد و می‌تواند به‌عنوان انتخاب نخست فرزندان این مرزوبوم برای ادامه تحصیل بهترین گزینه برای دستیابی به اهداف و نیازهای جامعه اسلامی باشد.

انتهای پیام/4121/4062/

http://ana.ir/i/382889
دانشگاه آزاد اسلامی موجب ایجاد همگرایی فرهنگی در کشور شد

دانشگاه آزاد اسلامی موجب ایجاد همگرایی فرهنگی در کشور شد

دانشگاه آزاد اسلامی افتخار انقلاب در کشور و عرصه بین‌المللی است

دانشگاه آزاد اسلامی افتخار انقلاب در کشور و عرصه بین‌المللی است

امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و اتاق بازرگانی اصفهان

امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و اتاق بازرگانی اصفهان

راه‌اندازی مرکز مدیریت مهارت‌آموزی در دانشگاه آزاد اسلامی تیران

راه‌اندازی مرکز مدیریت مهارت‌آموزی در دانشگاه آزاد اسلامی تیران

نقش مهم دانشگاه آزاد اسلامی در بالابردن سطح دانش کشور

نقش مهم دانشگاه آزاد اسلامی در بالابردن سطح دانش کشور

راه‌اندازی واحدهای توسعه از رسالت‌های دانشگاه کارآفرین است

راه‌اندازی واحدهای توسعه از رسالت‌های دانشگاه کارآفرین است