يكشنبه  24  شهریور  1398
جمعه , 27 اردیبهشت 1398 ساعت 15:27

داوری در گفتگو با آنا:

رشته‌های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت: سال جاری تصویب و راه‌اندازی رشته‌های جدید به‌ویژه موضوعات بین‌رشته‌ای را هدف‌گذاری کرده و دنبال خواهیم کرد.

پیمان داوری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در خمینی‌شهر به مناسبت سالرزو تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر اظهار کرد:‌ این واحد دانشگاهی 27 اردیبهشت 1367 راه‌اندازی شد. این دانشگاه در نزدیک‌ترین فاصله با مرکز استان اصفهان، در مجاورت دانشگاه صنعتی اصفهان در مساحت 72 هکتار، در یکی از بهترین مناطق جغرافیایی و قلب طبیعت زیبای کوهستانی و در کنار منطقه گردشگری چشمه لادر قرار دارد.

تاکنون 34 هزار نفر از واحد خمینی‌شهر فارغ‌التحصیل شده‌اند

وی افزود:‌ دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر و آموزشکده سما وابسته به آن، دارای بیش از 100 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی تا دکتری تخصصی است که اکنون بیش از 8 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل بوده و تاکنون حدود 34 هزار نفر نیز از این واحد دانشگاهی فارغ‌التحصیل شده‌اند.

خمینی شهر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت:‌ امروز این واحد دانشگاهی به‌عنوان دانشگاهی نقش‌آفرین در سطح کشور و در ابعاد بین‌المللی جایگاه خود را تثبیت کرده و در رتبه‌بندی اخیر دانشگاه‌های دنیا که توسط سایت معتبر سایمگو انجام شده توانسته است با کسب رتبه 717 جهانی، با دانشگاه‌هایی مانند سانتا کلارا، ریچموند آمریکا و دانشگاه مونت آلیسون کانادا در یک سطح قرار گیرد.

داوری  تصریح کرد: علاوه بر این دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر توانسته با کسب رتبه 37 در میان دانشگاه‌های کشور، همتراز با دانشگاه علوم پزشکی همدان و بین دانشگاه‌های آزاد اسلامی نیز پس از واحد علوم تحقیقات تهران به رتبه دوم دست یابد.

خمینی شهر

 وی درباره مهم‌ترین موفقیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر در طول 31 سال گذشته اظهار کرد:‌ به مدد الهی و نفس رحمانی امام راحل که راهنمای این مسیر پرافتخار بودند، این واحد دانشگاهی توانسته است در طول این 31 سال به موفقیت‌هایی دست یابد که جز با همت و تلاش شبانه‌روزی اعضای هیئت علمی و کارکنان خدوم این دانشگاه میسر نمی‌شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر بیان کرد:‌ برای نمونه می‌توان از انتخاب این دانشگاه به‌عنوان«مرجع داوری و تعیین سطح علمی اختراعات» کشور مقام نخست و دوم لیگ ربات پرنده در فضای بسته دوازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران، مقام نخست در نمایشگاه بین‌المللی اختراعات و ابتکارات کرواسی، مقام دوم مسابقات بین‌المللی رباتیک سنگاپور، مقام دوم مسابقات ژنو با ساخت دستگاه تعیین مرکز جرم اجسام غیر صلب و همگن، مقام نخست ربات جنگجو سبک‌وزن دوازدهمین دوره مسابقات رباتیک روبونیت دانشگاه صنعتی نوشیروان بابل،‌ مقام نخست و دوم لیگ Indoor اولین دوره مسابقات بزرگ پهپاد ها دانشگاه صنعتی مالک اشتر در چند سال اخیر نام برد.

داوری افزود: دیگر افتخارات این واحد دانشگاهی کسب مقام نخست رباتیک در جشنواره خوارزمی در لیگ ربات‌های متحرک (هوایی، دریایی، زمینی)،‌ مدال برنز مسابقات بین‌المللی کره جنوبی با طراحی سامانه اعمال فرمان به شبکه توزیع برق،‌ مقام نخست مسابقات قهرمانی سازه‌های ماکارونی کشور، مقام نخست دومین دوره مسابقه ملی طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین دانشگاه صنعتی شریف،‌مقام چهارم مسابقات جهانی طراحی و ساخت هواپیمای مینیاتوری در بخش دینامیک پرواز آلمان، مقام نخست مسابقات روبوکاپ قزوین Robocup 2010،‌ مقام نخست مسابقات Read cup 2010 دانشگاه صنعتی اصفهان،‌ مقام نخست مسابقه کشوری موشک آبی هدف‌زن دانشگاه صنعتی اصفهان،‌ مقام نخست  دومین دوره مسابقه ملی طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین دانشگاه صنعتی شریف هستند.

دانشگاه مخترعان و مبتکران

اختراع خمینی شهر

وی با بیان اینکه این دانشگاه به‌عنوان دانشگاه مخترعان و مبتکران شناخته می‌شود، اظهار کرد:‌ خوشبختانه حضور مؤثر اعضای هیئت علمی و دانشجویان این واحد دانشگاهی در حوزه اختراعات و ابتکارات به‌ویژه در چند سال گذشته بسیار پررنگ بوده و امروز در کشور نام این دانشگاه با اختراعات و ابتکارات استادان و دانشجویان آن عجین شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر تصریح کرد:‌ از اختراعات و ابتکارات استادان و دانشجوایان این واحد دانشگاهی می‌توان از تولید نانوپوشش‌های آب‌گریز و خود تمیزشونده، طراحی و ساخت پیچ هوایی چرخ‌های هواپیما، طراحی و ساخت درخت مصنوعی هوشمند برای کاهش آلودگی هوا، ساخت خودرو الکتریکی، موتورسیکلت الکتریکی و دوچرخه الکتریکی، طراحی و ساخت دستگاه کارت‌خوان ایمن،‌ طراحی و ساخت دستگاه هوشمند انتخاب تشک نام برد.

واحد خمینی شهر اختراع

داوری افزود: دیگر اختراعات و ابتکارات این واحد دانشگاهی ساخت ربات لوله نورد، طراحی و ساخت داربست‌های نانو کامبا پرینتر سه‌بعدی (استخوان مصنوعی)، ساخت بینی الکترونیکی، طراحی و ساخت دستگاه نشانگر علائم حیاتی و سیستم ردیابی بیماران آلزایمری، طراحی نرم‌افزار جامع HIS مراکز درمانی، ساخت ربات تعقیب خط، ساخت دستگاه تصفیه گازهای آلاینده هوا ویژه مراکز صنعتی، طراحی موتور درون‌سوز بدون میل‌سوپاپ با سوپاپ افقی هوشمند و ساخت دستگاه تصفیه گازهای آلاینده «رداکس» ویژه خودروهای دیزلی هستند.

وی گفت:‌ البته این فقط بخش کوچکی از اختراعات و ابتکارات متعلق به این واحد دانشگاهی است و به جرئت می‌توان گفت که جنب‌وجوش و پویایی علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر به اقرار بسیاری از نهادهای مسئول ارزیابی، در سطح فوق‌العاده‌ای قرار دارد.

برگزاری دوره‌های تخصصی برای افزایش مهارت و تخصص دانشجویان

خمینی شهر

داوری درباره اقدامات انجام شده در راستای تعالی و افزایش کیفیت آموزشی در این واحد دانشگاهی اظهار کرد: در این رابطه همسو با سیاست‌های جدید ابلاغ‌شده توسط هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری دوره‌های تخصصی برای افزایش مهارت و تخصص دانشجویان در دستور کار قرار داشته و علاوه بر تجهیز کلاس‌ها به امکانات لازم و به‌روز، تکمیل و تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها نیز انجام شده است.

وی افزود: مرکز ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان (SCD) نیز با رویکرد اشتغال و فراهم آوردن زمینه کسب‌وکار دانشجویان با 4هزار و 200 برنامه مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای به ارائه مهارت‌های حرفه‌ای برای دانشجویان و اعطای مدارک بین‌المللی فنی و حرفه‌ای می‌پردازد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر ارزیابی خود از تحقیقات و پژوهش در این واحد دانشگاهی را چنین بیان کرد: درباره انجام طرح‌های پژوهشی برون دانشگاهی و حمایت از طرح‌های پژوهشی دانش‌بنیان و تشکیل هسته و واحدهای فناور نیز اقدامات قابل توجهی در این دانشگاه انجام شده که از آن جمله می‌توان انعقاد تفاهم‌نامه مشترک با صنایع بزرگ استان اصفهان از جمله فولاد مبارکه، ذوب‌آهن، بتن و سیمان همدانیان و همین‌طور برگزاری استارت‌آپ مهندسی پزشکی و مکانیک و درج بیش از 70 طرح پژوهشی در سال گذشته در سایت سازمان مرکزی را عنوان کرد.

داوری تصریح کرد:‌ علاوه بر این چاپ و انتشار 10 عنوان کتاب و همایش‌های علمی در سطح ملی و منطقه‌ای با عناوینی شامل روان‌شناسی دینی، کاربرد رویه‌های زیست‌محیطی در حقوق ایران، تحلیل قرار موقت دیوان بین‌المللی دادگستری در شکایت ایران از آمریکا(2018) و برگزاری بیش از 40 کارگاه تخصصی در سال گذشته، گوشه‌ای از فعالیت‌های انجام شده در این بخش بوده است.

وی اقدامات انجام شده در بخش فرهنگی و دانشجویی را موفق دانست و افزود:‌ برگزاری مسابقات قرآن و عترت، توسعه کانون‌های دانشجویی، برپایی نشست‌های معرفت افزایی، برگزاری اجلاسیه مرکزی کنگره ملی شهدای دانشجو، برپایی مراسم دعای عرفه و احیای شب‌های قدر، تبلیغ فرهنگ ازدواج دانشجویی، برگزاری جشنواره نماز و نیایش، ساخت و راه‌اندازی مجموعه فرهنگی تفریحی پارک مطالعاتی خواهران، برپایی سوگواره ادبی 72 خط اشک، برگزاری همایش‌های بزرگ فرهنگی و نمایشگاه کتاب، برپایی دو نمایشگاه بزرگ دستاوردهای علمی و پژوهشی و فرهنگی دانشگاه در سطح شهر به‌عنوان مهم‌ترین اقدامات این واحد دانشگاهی در حوزه فرهنگی در سال گذشته بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت:‌ در حوزه دانشجویی تجهیز و نوسازی و تقویت ناوگان ایاب و ذهاب دانشجویی، راه‌اندازی کلینیک خدمات روان‌شناختی و مشاوره در سطح شهر، بازسازی و تجهیز رستوران‌های غذاخوری و ارائه سرویس با کیفیت مطلوب و 20 درصد پایین‌تر از قیمت تعرفه اصناف شهرستان، راه‌اندازی کیوسک فروش دونات و مواد غذایی در پارک مطالعاتی خواهران و در زمینه افتخارات ورزشی کسب‌شده در سال گذشته می‌توان کسب مقام دوم مسابقات والیبال دانشجویان دختر و همین‌طور کسب مقام نخست مسابقات تنیس روی میز دانشجویان پسر بین دانشگاه‌های دولتی و آزاد و کسب مقام سوم فوتسال دانشجویان دختر را عنوان کرد.

تجهیز و توسعه و ایجاد امکانات بیشتر ورزشی برای دانشجویان

پارک مطالعاتی خواهران در واحد خمینی شهر

داوری بیان کرد: با توجه به اینکه این واحد دانشگاهی دارای مجموعه ورزشی بزرگ و سالن‌های جانبی برای برگزاری مسابقات و فعالیت‌های ورزشی همگانی و قهرمانی است، علاوه بر کسب درآمدزایی از طریق انعقاد قرارداد با سازمان‌ها و نهادهای متقاضی، نسبت به تجهیز و توسعه و ایجاد امکانات بیشتر ورزشی برای استفاده دانشجویان نیز اقدام شده است.

وی درباره فعالیت‌های انجام‌شده در مرکز بین‌المللی تحقیقات و مطالعات سنگ‌های ساختمانی ایران که چندی است در این واحد دانشگاهی فعال‌شده گفت: با پیگیری‌های مستمر و برگزاری جلسات متعدد و تشکیل هیئت اندیشه‌ورز متشکل از صاحبان صنایع سنگ کشور و نخبگان علمی این صنعت توانستیم توانمندی‌های این واحد دانشگاهی را با شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی و ملی صنعت سنگ که در تهران و اصفهان برگزار شد، نشان دهیم. در همین رابطه راه‌اندازی رشته کاردانی فنی معدن – فرآوری سنگ‌های ساختمانی در سال گذشته انجام شد و با تدوین سرفصل رشته‌های تخصصی آن را نیز در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی پیگیری خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر افزود: علاوه بر این موفق شدیم با طراحی و ساخت دستگاه برش چند سیمی«مولتی وایر» توسط پژوهشگران این واحد دانشگاهی، کشور را از ورود این دستگاه بی‌نیاز کرده و علاوه بر رفع نیاز داخلی، ازلحاظ قیمت محصول تمام‌شده و کیفیت تولید محصول در جایگاه بالاتری از نمونه‌های خارجی آن قرار گیریم.

داوری مهم‌ترین فعالیت‌های حوزه عمرانی در سال گذشته را چنین بیان کرد: اجرای طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی در سه مرحله شامل سه حوضچه ته‌نشینی و حدود 350 متر کانال بتنی و 200 متر کانال خالی و 70 متر کانیو، اصلاح مخزن جمع‌آوری، فاضلاب برای ذخیره آب‌های سطحی، اجرای 750 متر خط لوله انتقال آب به استخر ذخیره، اجرای سیستم پمپاژ آب از مخزن به استخر ذخیره از سری اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی بود.

وی اظهار کرد:‌ اجرای پارک مطالعاتی خواهران شامل برکه 150 مترمکعب، 350 متر حصارکشی،80 متر کانال تأسیسات، 200 مترمربع محوطه‌سازی، سه آلاچیق راه‌اندازی بوفه دانشجویی، اجرای مبلمان پارکی، نصب دو آب‌نما، زمین‌بازی خواهران، یک سالن برای سخنرانی، نمایش فیلم و انجام سرویس‌های کامل ساختمانی و تأسیساتی دانشگاه بوده است.

حرکت به‌سوی دانشگاه کارآفرین

خمینی شهر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر درباره چشم‌انداز برنامه‌های سال جاری گفت:‌ در برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در سال جاری سعی خواهیم کرد در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری، حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و حمایت همه‌جانبه از مرکز بین‌المللی تحقیقات و مطالعات سنگ‌های ساختمانی و اهتمام ویژه به ارتقای کیفی دوره‌های آموزشی با تکیه بر مهارت‌آموزی و تحول دانشگاه به‌سوی دانشگاهی کارآفرین گام برداریم.

داوری افزود:‌ تلاش می‌کنیم در راستای ثبت مجلات با رتبه علمی و پژوهشی و افزایش سهم مقالات به سمت مقالات نمایه شده در مجلات ISI و افزایش کیفیت طرح‌های پژوهشی و همین‌طور ارتباط مؤثر و کاربردی‌تر با صنایع مرتبط با رشته‌های موجود در دانشگاه و در نهایت حمایت از مرکز رشد فناوری‌های نوین و ساخت تجهیزات آزمایشگاه حرکت کنیم.

تصویب و راه‌اندازی رشته‌های جدید به‌ویژه موضوعات بین‌رشته‌ای

وی تصریح کرد:‌ در حوزه آموزش نیز سعی بر این است که کیفیت علمی دانشگاه را افزایش دهیم و انگیزه و رضایت‌مندی بین دانشجویان را بالا ببریم. علاوه بر این تصویب و راه‌اندازی رشته‌های جدید به‌ویژه موضوعات بین‌رشته‌ای را هدف‌گذاری کرده و دنبال خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت:‌ در چشم‌انداز سال 98 حوزه دانشجویی و فرهنگی نیز سامان‌دهی سرویس‌های ایاب و ذهاب و به‌روز شدن آنها، راه‌اندازی کانون‌های دانشجویی از جمله کانون دانشجویی هلال‌احمر، برگزاری جشنواره را خواهیم داشت و در رابطه با ترویج فرهنگ اسلامی در دانشگاه نیز بر اساس سیاست‌های سازمان مرکزی مبتنی بر سرمایه گزاری بنیادین در حوزه تعمیق و گسترش آموزه‌ها و باورهای دینی تکریم و اعتلای شأن دانشجویان و اعضای هیئت علمی پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/4121/4062/

http://ana.ir/i/381822
تصویب رشته‌های جدید تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد

تصویب رشته‌های جدید تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد

61 نفر از دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر تجلیل شدند

61 نفر از دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر تجلیل شدند

برترین‌های مسابقات اذان دانشجویی و دانش‌آموزی رشت معرفی شدند

برترین‌های مسابقات اذان دانشجویی و دانش‌آموزی رشت معرفی شدند

سیاست دانشگاه آزاد اسلامی، بومی‌سازی دانشجویان است

سیاست دانشگاه آزاد اسلامی، بومی‌سازی دانشجویان است

هدف از راه‌اندازی هسته‌های فناور در دانشگاه‌ ایجاد محیطی پویاست

هدف از راه‌اندازی هسته‌های فناور در دانشگاه‌ ایجاد محیطی پویاست

تحقق اهداف مرکز بین‌المللی تحقیقات و مطالعات سنگ‌های ساختمانی

تحقق اهداف مرکز بین‌المللی تحقیقات و مطالعات سنگ‌های ساختمانی

ظرفیت مراکز علمی در اختیار صنایع کشور است

ظرفیت مراکز علمی در اختیار صنایع کشور است

تحول در علوم‌ انسانی دانشگاه انقلابی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است

تحول در علوم‌ انسانی دانشگاه انقلابی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است

راه‌اندازی 2 رشته تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر

راه‌اندازی 2 رشته تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر