پنجشنبه  14  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
با حضور 23 تیم صورت گرفت؛

برگزاری مسابقه ملی «طراحی بدنه استاندارد کاشی و سرامیک»

سه شنبه 08 اسفند 1396 ساعت 13:04
مسابقات ملی طراحی استاندارد بدنه کاشی و سرامیک برای نخستین بار در کشور با حضور 23 تیم از واحدهای تولید این محصولات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی میبد در حاشیه این مسابقات گفت: «میبد به عنوان اصلی‌ترین قطب تولید کاشی و سرامیک و خواستگاه این صنعت و دانشگاه آزاد نیز که از با‌سابقه‌ترین و مجهزترین دانشگاه‌های کشور در این رشته است در راستای تکمیل رسالت خود که همانا بر قراری ارتباط صنعت و دانشگاه است به برگزاری این مسابقه در سطح ملی اقدام کرد.»

غلامرضا زارعی افزود: «در این مسابقه دانشجویان از تجارب صنعتگران در عرصه کاشی و سرامیک استفاده و بهره جستند.»

زارعی با بیان اینکه گام دوم توانمندی تیم‌های سرامیک استان و میبد است افزود: «در مسابقات سال‌های آینده بحث عملیاتی بودن این اهداف مدنظر است.»

وی گفت: «ممکن است نمونه‌های ارسالی در نخستین دوره این مسابقات از نظر قیمت و هزینه یا امکان انجام عملیاتی نباشد اما اکنون نمونه‌های آزمایشگاهی ساخته شده و توانمندی تیم‌ها امروز مورد آزمایش قرار گرفت.»

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی میبد درباره تیم داوری این مسابقات اظهار کرد: «داوری این مسابقه را سه نماینده از هیات علمی دانشگاه، یک نماینده استاندارد و یک نماینده از مراکز آموزش عالی شهرستان برعهده داشتند.»

به گزارش آنا، در این مسابقات که جذب آب، سفیدی پخت، ثبات ابعادی و مقاومت پخت، مهمترین شاخص‌های ارزیابی و کسب امتیاز در نظر گرفته شده بود تیم‌های شرکت کننده درسه بخش کاشی کف، پرسلان و دیوار با هم به رقابت پرداختند. در این مسابقات از 30 تیم شرکت کننده در بخش‌های مختلف پس از بررسی آزمایشات اولیه محصولات از سوی کارشناسان 11 تیم در بخش کاشی کف، 5 تیم در بخش کاشی بدنه و 7 تیم در بخش کاشی پرسلان به مرحله رتبه بندی راه یافتند.

در حاشیه این مسابقات 2 نفر از کارشناسان کاشی و سرامیک درباره فرایند تولید این 2 محصول و نحوه ارتقا و افزایش کیفیت در تولید مباحثی را به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته کاشی و سرامیک دانشگاه‌ها ارائه دادند.

در پایان این مسابقات هیچ یک از تیم‌های شرکت کننده در بخش‌های مختلف نتوانستند امتیاز لازم را برای کسب عنوان نخست کسب کنند.

در بخش کاشی کف تیم‌های ارچین و نفیس، در بخش کاشی بدنه تیم‌های عمارت و کیمیا سرام و در بخش کاشی پرسلان تیم‌های ارگ و سفید برفی با کسب امتیاز لازم عنوان دوم و سوم مسابقات را به خود اختصاص دادند. در این دوره از مسابقات به تیم های دوم و سوم هر بخش و داوران تندیس یادبود و جوایزی اهدا شد.

http://ana.ir/i/263981
طرح ورود به صنعت کاشی و سرامیک در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد

طرح ورود به صنعت کاشی و سرامیک در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد

دانشگاه آزاد اسلامی میبد با شرکت شهرک صنعتی جهان‌آباد همکاری می‌کند

دانشگاه آزاد اسلامی میبد با شرکت شهرک صنعتی جهان‌آباد همکاری می‌کند

دانشگاه آزاد اسلامی میبد بیمارستان تخصصی دامپزشکی احداث می‌کند

دانشگاه آزاد اسلامی میبد بیمارستان تخصصی دامپزشکی احداث می‌کند