پنجشنبه  28  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رسولی مطرح كرد؛

آموزش و استاندارد‌سازی 2 بعد تقویت گردشگری

يكشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 22:09
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در مراسم افتتاح سیتی‌وان در این واحد، آموزش و استاندارد‌سازی را دو‌ بعد تقویت گردشگری عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اردبیل، اسحاق رسولی درمراسم افتتاح نمایندگی استانی سیتی‌وان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل كه عصر امروز با حضور مسئولین استانی و مسئولین سازمان بین‌المللی سیتی‌وان در این واحد دانشگاهی برگزار شد، اظهار‌كرد: آموزش و استاندارد‌سازی دو بعد تقویت اساسی در گردشگری است.

وی ماموریت اجتماعی دانشگاه را، از رویكردهای جدید دانشگاه برشمرد و توضیح داد: در زنجیره صنعت گردشگری خلأهای زیادی وجود دارد كه دانشگاه با شناسایی و سپس همكاری دستگاههای اجرایی سعی‌دارد چرخه این صنعت را روان‌تر و كامل‌تركند و در توسعه آن شتاب بیشتری بدهد.

رسولی واحد تحقیق و توسعه در زمینه گردشگری را از نیازهای این استان عنوان و افزود: گردشگری محور اصلی توسعه استان اردبیل به حساب می‌آید و توجه به این موضوع موجب نوآوری در این صنعت می‌شود.

وی به رشد سریع گردشگری در جهان اشاره‌كرد و افزود: در كشور ما بدون برخورداری  از استاندارد‌های  لازم  نمی توان ادعای پیشرفت در صنعت گردشگری را داشته باشیم.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل رویكردها و نگاه‌های  سنتی را مانع پیشرفت این صنعت دانست و ادامه داد: میهمان دوستی و میهمان نوازی به روش سنتی نمی تواند پاسخگوی صنعت در‌حال رشد گردشگری باشد و شیوه‌های میهمان‌نوازی در حال تغییر‌است.

وی تصریح كرد: دنیا بحث رضایت مشتری در این صنعت را پشت‌سر گذاشته و در‌حال ایجاد شعف و خوشحالی در میهمانان است و ما نیز باید ماندگاری و وفاداری را در مشتریان و گردشگران تقویت كنیم.

رسولی آموزش و استاندارد‌سازی را دو بعد  تقویت صنعت گردشگری برشمرد و افزود: در صنعت گردشگری دنبال ایجاد شعف و فراتر از رضایت مشتریان می‌اندیشیم و برای تقویت این فرهنگ استاندارد‌سازی گردشگری و صنایع وابسته به آن و توجه به زنجیره ارزش و تأمین كمك بزرگی می‌كند.

در تكمیل زیرساخت های توسعه گردشگری قدم‌های اساسی برداشته شده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل حوزه گردشگری را تنها حوزه ای دانست كه می تواند رشد، پیشرفت و توسعه پایدار داشته باشد.

بهروز ندایی مناطق طبیعی و بكر و آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری را از پتانسیل های استان اردبیل برشمرد و افزود: ما می توانیم در صنعت گردشگری زودتر از صنایع دیگر رشد‌كنیم و استان اردبیل در این زمینه جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به كارهای انجام شده در حوزه گردشگری، گفت: در تكمیل زیر ساخت‌های توسعه گردشگری در بحث ریلی، زمینی و فرودگاهها و بهبود راههای اصلی استان كارهای اجرایی شروع شده و قدم های اساسی برداشته شده است.

ندایی از افزایش سه برابری اعتبار این زیر ساخت ها نسبت به سال قبل خبر‌داد و اضافه‌كرد: سازمان میراث فرهنگی نیز بدون محدودیت آماده ارایه تسهیلات به سرمایه‌گذاران در بخش توسعه گردشگری استان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل به موضوع گردشگری سلامت نیز اشاره و افزود: در سال جاری تعداد 12‌‌نفر از پزشكان برای آموزش آب درمانی عازم تركیه خواهند‌شد كه در گردشگری سلامت تاثیر زیادی خواهد داشت.

در ادامه دكتر رضا صادقی، مدیر كل امور بین الملل سازمان سیتی وان به دو دهه كار پژوهشی و مطالعات انجام شده در حوزه صنعت گردشگری توسط سیتی وان اشاره و فعالیت های انجام شده توسط این سازمان را گزارش داد و سپس با اعطای حكم نمایندگی استان به آقای محمد علی رسول زاده توسط دكتر محمد حسین احمدی مقدم، رئیس سازمان بین المللی سیتی وان این مراسم به اتمام رسید.    

http://ana.ir/i/410095
ارتباط دانشگاه با پارک علم و فناوری برای عملیاتی‌کردن طرح‌ها و ایده‌های علمی

ارتباط دانشگاه با پارک علم و فناوری برای عملیاتی‌کردن طرح‌ها و ایده‌های علمی

زمینه جذب دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل فراهم شد

زمینه جذب دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل فراهم شد

تاکید روسای جمهور ایران و ترکیه بر توسعه همکاری‌های دو کشور

تاکید روسای جمهور ایران و ترکیه بر توسعه همکاری‌های دو کشور

عرضه محصول دانش‌‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه سوریه

عرضه محصول دانش‌‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه سوریه

توجه به منافع فردی کارکنان و نیازهای مردم موجب پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی می‌شود

توجه به منافع فردی کارکنان و نیازهای مردم موجب پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی می‌شود

مهندسی معکوس 3 محصول وارداتی صنعتی در مراکز تحقیقاتی اردبیل

مهندسی معکوس 3 محصول وارداتی صنعتی در مراکز تحقیقاتی اردبیل