پنجشنبه  03  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون استاندار اردبیل:

قیمت خرید گندم در استان اردبیل تغییر نمی‌کند

دوشنبه 31 تیر 1398 ساعت 16:27
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: قیمت خرید گندم در استان تغییر نمی‌یابد و با همان مبلغ 17 هزار ریال خریداری می‌شود.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری اردبیل، ارژنگ عزیزی روز دوشنبه در جلسه شورای آرد و نان و خرید گندم اظهار کرد: لازم است کشاورزان نسبت به تحویل گندم تولیدی خود به شرکت غله اقدام کنند.

وی بیان کرد: بر اساس اعلام شرکت غله تاکنون 150 هزار تن گندم خریداری شده که نسبت به مدت مشابه در استان 47 درصد و در سطح کشور 9 درصد کاهش یافته  است. قیمت خرید گندم در استان تغییر نمی‌یابد و با همان مبلغ 17 هزار ریال خریداری می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل تصریح کرد: خروج گندم از استان باید کنترل شده و لازم است انتقال گندم به سایر استان‌های کشور بر اساس مجوز و با برنامه انجام شود.

عزیزی با تأکید بر انجام نظارت‌های لازم توسط دستگاه‌های مربوطه از قبیل راهداری و نیروی انتظامی گفت: در صورت خروج گندم از استان میزان ذخیره‌سازی در داخل استان با مشکل مواجه می‌شود.

وی ادامه داد: اگر ذخیره‌سازی گندم در داخل استان کمتر از 200 هزار تن باشد، برای تأمین گندم مورد نیاز مجبور به بازگشت گندم‌های خارج‌شده خواهیم بود و این اقدام هزینه‌های حمل و نقل را بر استان تحمیل می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با بیان کاهش میزان تولید گندم نسبت به برآورد انجام‌گرفته، دلیل این افت را نبود بارندگی مناسب در شمال استان عنوان کرد.

وی با تأکید بر پرداخت به موقع هزینه کشاورزان بابت گندم تحویلی گفت: کشاورزان باید در موعد مقرر مبالغ محصولات فروخته‌شده خود را دریافت کنند تا انگیزه خروج گندم برای فروش در سایر نقاط کاهش یابد.

عزیزی همچنین به سیلوهای موجود در استان اشاره کرد و گفت: اکنون 350 هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی در استان وجود دارد و این در حالی است که حدود 250 هزار تن گندم خریداری می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل ادامه داد: برخی سیلوهای احداث شده در استان توجیه اقتصادی ندارد و نباید مجوز احداث آن در گذشته صادر می‌شد.

انتهای پیام/4103/

http://ana.ir/i/406260
قیمت گندم متناسب با هزینه ها تعیین شود/ دولت در کنترل قیمت گوشت نقشی ندارد

قیمت گندم متناسب با هزینه ها تعیین شود/ دولت در کنترل قیمت گوشت نقشی ندارد

۱۵ هزار تن گندم از کشاورزان تاکستانی خریداری شد

۱۵ هزار تن گندم از کشاورزان تاکستانی خریداری شد

پرداخت 84 درصد خرید تضمینی گندم به کشاورزان گلستانی

پرداخت 84 درصد خرید تضمینی گندم به کشاورزان گلستانی

خرید 516 هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان شرقی

خرید 516 هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان شرقی