سه شنبه  12  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

رونمایی از پژوهش جدید با عنوان «پپتیدهای محافظت‌کننده کلیوی و پیشگیری‌کننده از بروز دیابت»

سه شنبه 29 بهمن 1398 ساعت 16:43
تأثیرات فیزیولوژیک پپتیدهای کوچک مولکول به عنوان عوامل شبه هورمونی و پیشگیری‌کننده از بروز بیماری دیابت جدیدترین پژوهش عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شبستر، تأثیرات فیزیولوژیک و فارماکولوژیک پپتیدهای کوچک مولکول به عنوان عوامل شبه هورمونی و سوئیچ‌های سلولی بتای پانکراس و پیشگیری‌کننده از بروز بیماری دیابت در مدل حیوانی جدیدترین پژوهش توحید وحدت‌پور عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.

نتایج پژوهش توحید وحدت‌پور استادیار فیزیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی و همکارانش که در مجله Peptide Research and Therapeutics کشور هلند و انتشارات Springer ایالات متحده جزء مجلات بین‌المللی نمایه شده در Web of Science (WOS)، ISI و Scopus، PubMed (NLM) با ضریب تأثیر 219/1 است، به چاپ رسید.

عنوان این تحقیق «Renoprotective effects of Di- and tri-peptides containing proline,glycine and leucine in diabetes model of adult mice: enzymology and histopathology» است که در مرکز تحقیقات کاربردی دارویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز توسط یک تیم تحقیقاتی متشکل از پروفسور هادی ولی‌زاده، نوید میرزاخانی و مهران مسگری به انجام رسید.

رزومه‌ای از استادیار فیزیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی

به گفته وحدت‌پور، این مقاله بر تأثیرات فیزیولوژیک و فارماکولوژیک پپتیدهای کوچک مولکول به عنوان عوامل شبه هورمونی و سوئیچ‌های سلولی بتای پانکراس و پیشگیری‌کننده از بروز بیماری دیابت در مدل حیوانی تأکید دارد.

پپتیدهای مینیاتوری مورد مطالعه با استفاده از یک واکنش شیشه‌ای کلاسیک و پروتکل سنتز پپتید بر پایه فاز جامد(SPPS) در آزمایشگاه فارماسیوتیکس(invitro) دانشکده داروسازی سنتز و طی چندین مرحله تأثیرات مختلف این پپتیدهای عملگرا از جمله اثرات گلوکز هومئوستازی و تأثیر مستقیم بر سلول‌های بتای پانکراس (invivo) برای پیشگیری از دیابت و هیستوپاتولوژی و آنزیمیولوژی بافت کلیه‌ها مورد تحقیق قرار گرفت.

توحید وحدت‌پور استادیار فیزیولوژی دانشکده علوم دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر و دارای مدرک فوق دکتری فیزیولوژی پزشکی (Medical Post Doc.) از دانشگاه علوم پزشکی تبریز با چاپ و ارائه بیش از 75 عنوان مقاله در مجلات و همایش‌های معتبر بین‌المللی یکی از اعضای هیئت‌علمی فعال این دانشگاه در حوزه پژوهش است.

انتهای پیام/4078/

http://ana.ir/i/472869
اسپری انعقاد خون توسط پژوهشگر دانشگاه آزاد گرمسار ساخته شد

اسپری انعقاد خون توسط پژوهشگر دانشگاه آزاد گرمسار ساخته شد

معرفی پپتیدهای محافظت‌کننده کبدی و پیشگیری از دیابت در مدل حیوانی

معرفی پپتیدهای محافظت‌کننده کبدی و پیشگیری از دیابت در مدل حیوانی

دانشجوی اردبیلی پژوهشگر برتر جشنواره‌ پروفسور حسابی شد

دانشجوی اردبیلی پژوهشگر برتر جشنواره‌ پروفسور حسابی شد

کاهش ایجاد زخم پا و قطع عضو در دیابتی‌ها

کاهش ایجاد زخم پا و قطع عضو در دیابتی‌ها