يكشنبه  11  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حجت‌الاسلام آل‌هاشم:

حمله انصارالله‌ یمن به تأسیسات نفتی آرامکو عملکرد سازمان‌های پدافندی ریاض را زیرسؤال برد/ متهم‌کردن ایران دلیل ضعف دشمنان است

جمعه 29 شهریور 1398 ساعت 15:24
امام جمعه تبریز با بیان اینکه حمله انصارالله‌ یمن به تأسیسات نفتی آرامکو عملکرد سازمان‌های پدافندی ریاض را به شدت زیرسؤال برد، گفت: عربستان میلیاردها دلار تسهیلات از آمریکا خریداری کرد؛ اما این تسهیلات نتوانست امنیت آنان را تأمین کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز که با حضور پرشور و باشکوه مردم تبریز در مصلی امام خمینی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید اجرا شود. اگر می‌خواهیم امر به معروف و نهی از منکر اثرگذار باشد، باید خودمان به آن عمل کنیم.

وی اضافه کرد: حتی اگر مردم سراغ ما هم نیایند، باز ما وظیفه داریم آنان را به سوی خدا دعوت کرده و امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

امام جمعه تبریز افزود: هدایت از طرف مواعظه حسنه امکان‌پذیر است. شرط توفیق در امر هدایت به دین سعه صدر است و در امر به معروف و نهی از منکر باید سعه صدر لازم را داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: تذکر انتخاباتی این هفته را از زبان امام(ره) عرض می‌کنم و اینکه خدمتگزاری و مردمی بودن نماینده مجلس را در نظر بگیرید. کسانی که در انتخابات شرکت می‌کنند بدانند که باید خود را حاکم مردم ندانند و خدمتگزار مردم بدانند.

آل‌هاشم با بیان اینکه متعهد بودن نماینده مجلس به اسلام از دیگر موضوعات مورد تأکید امام است، توضیح داد: از جوانانی که در بحث شهیدزدایی به‌صورت خودجوش به میدان آمدند، تشکر می‌کنم. شهرداری تبریز هم اقداماتی انجام داد و امیدواریم جریان شهیدزدایی ریشه‌کن شود.

وی یادآور شد: هیچ مذاکره‌ای بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکا نخواهد بود و ایران از وعده مذاکره سردرگم نخواهد شد، چراکه راه خود را می‌شناسد. امیدواریم مسئولان به تذکرات مقام معظم رهبری توجه کنند.

آل‌هاشم در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به هدف قرار گرفتن پالایشگاه نفتی آرامکو در عربستان از سوی انصارالله یمن تبیین کرد: 23 شهریورماه دو پالایشگاه شرکت نفت آرامکو در شرق عربستان توسط پهباد انصارالله یمن مورد هدف قرار گرفت که می‌توان این عملیات را پاسخ به پنج سال تجاوز عربستان سعودی به یمن و محاصره همه‌جانبه به کشور یمن دانست. 

وی ادامه داد:  این عملیات طی اطلاعات دقیق و رصد قبلی انجام گرفت؛ به‌طوری‌که میزان اشراف نیروهای انصارالله تا مناطق عربستان نفوذ کرده بود و حمله پهبادی نشان داد که توان و قدرت تهاجمی انصارالله در زمینه میزان مسافت تعیین شده تا  یک‌هزار و 200 کیلومتر در هدف افزایش‌یافته است.  

امام جمعه تبریز عنوان کرد: با توجه به اینکه نیروهای یمنی از منابع مالی قابل توجهی برخوردار نیستند؛ اما پهباد به آنها قدرت بخشید تا به عربستان آسیب بزند؛ به‌طوری‌که عربستان با هزینه 70  میلیارد دلاری در مقام سوم بیشترین هزینه‌کرد نظامی است. 

آل‌هاشم ادامه داد: البته اکنون عربستان‌سعودی و ایالت متحده آمریکا به دلیل ضعف و ناتوانی، جریان‌سازی رسانه‌ای را علیه ایران آغاز کرده‌اند تا ناکامی خود را تحت‌الشعاع قرار دهد و مدعی شود که ایران از خلیج‌فارس این دو تأسیسات را مورد هدف قرار داده است. 

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: آرامکو یا شرکت ملی نفت عربستان بزرگترین شرکت نفتی دنیاست و 12 درصد نفت جهان را تولید می‌کند که می‌تواند هفت میلیون بشکه نفت خام در روز را در یک منطقه و  یک میلیون بشکه نفت را در بخش دیگر خود هر دو بخش مورد هدف قرار گرفته است را تولید کند، از این‌رو خسارتی که در تأسیسات موجب اختلال در  تولید شد به هفت میلیون بشکه نفت در روز بود  که ضربه اقتصادی بزرگی محسوب می‌شود.  

آل‌هاشم تصریح کرد: حمله یمن به بزرگترین تأسیسات نفتی تأثیر خود را بر قیمت جهانی نفت گذاشت؛ به‌طوری‌که نفت خام با 19 درصد جهش به حدود 72 دلار رسید. 

امام جمعه تبریز با بیان اینکه حمله انصارالله‌ یمن به تأسیسات نفتی آرامکو عملکرد سازمان‌های پدافندی ریاض را به شدت زیرسؤال برد، توضیح داد: عربستان میلیاردها دلار تسهیلات از آمریکا خریداری کرد؛ اما این تسهیلات نتوانست امنیت آنان را تأمین کند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی بیان کرد: طی این پنج سال همه تلاش و تکاپوی آمریکا و کشورهای غربی برای حمایت از تجاوز عربستان به یمن غیرقابل پذیرش است، چراکه کشورهای غربی نه‌تنها مانع نشده بود؛ بلکه برای کشتار بیشتر مردم یمن به عربستان جدیدترین سلاح‌ها را هم فروختند. 

آل‌هاشم یادآور شد: هزاران نفر از مردم یمن اعم از پیر و جوان و کودک به شهادت رسیدند؛ اما صدایی از مدعیان حقوق بشر درنیامد؛ اما دو تأسیسات مورد هدف قرار گرفت و همه فریاد کشورهای غربی به آسمان برخواست و دوباره معنای واقعی حقوق بشر را بیش از گذشته روشن شد. 

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به بیانات مقام معظم رهبری در درس خارج از فقه اشاره کرد و گفت: همانطور که ایشان فرمودند، هیچ مذاکره‌‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان اتفاق نخواهد افتاد، چراکه اکنون علاج حل مشکلات گوناگون در دست مردم است و نباید  به بیگانه و دولت‌های مختلف امید بست و به نشست و برخاست دیگران اتکا کرده و وابسته شد. 

امام جمعه تبریز تصریح کرد: گاهی می‌گویند که مذاکره بدون‌شرط، گاهی مذاکره با 12 شرط؛ در‌حالی‌که این‌گونه سخنان ناشی از سیاست آشفته آنهاست و یا ترفندی برای سردرگمی طرف مقابل است، درحالی‌که ایران سردرگم نمی‌شود؛ چراکه راه ما روشن است و می‌دانیم چه می‌کنیم. 

آل‌هاشم تبیین کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب چنانچه آمریکا توبه کرد و به معاهده بازگشت و عضو کشورهای عضو معاهده شد، می‌تواند آن موقع شرکت کند؛ اما اکنون هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان و آمریکایی‌ها نه در نیویورک و نه در غیر آن  اتفاق نخواهد افتاد. 

وی در بخش دیگری خطبه‌های نماز جمعه آغاز هفته دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و گفت: حماسه ایستادگی و مقاومت مردم ایران در طول هشت سال، این جنگ را به یکی از کم‌نظیرترین پدیده تاریخ تبدیل کرد. 

امام جمعه تبریز با تأکید بر اینکه امام راحل در ماه‌های پایانی عمر خویش، بهترین توصیف را از دوران دفاع مقدس داشتند، گفت: ایشان فرمودند که ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر کردیم و مظلومیت خویش را نشان دادیم و  پرده تزویر جهان‌خواران دنیا را کنار زدیم و در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکسته و ریشه‌های انقلاب پربار اسلامی را محکم کردیم و در جنگ به مردم جهان و مردم منطقه نشان دادیم که علیه تمام قدرت‌ها و ابر قدرت‌ها سالیان سال می‌توانیم مبارزه کنیم و نهایت این مبارزه به فتح فلسطین خواهد رسید.

آل‌هاشم یادآور شد: سردمداران نظام‌های فاسد در برابر اسلام احساس ذلت می‌کنند که باید به ارواح طیبه شهدای جنگ، نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، عشایر و اقشار مردمی که در قالب بسیج افتخار آفریدند، درود بفرستیم. 

انتهای پیام/4078/

http://ana.ir/i/416391
ویژگی بسیج بصیرت و روشن‌بینی سیاسی و شناخت عمیق از دوست و دشمن است

ویژگی بسیج بصیرت و روشن‌بینی سیاسی و شناخت عمیق از دوست و دشمن است

راهبرد مقاومت تنها راه پیروزی برابر دشمنان است/ نمایندگان مجلس در رسیدگی به تخلفات جدی باشند

راهبرد مقاومت تنها راه پیروزی برابر دشمنان است/ نمایندگان مجلس در رسیدگی به تخلفات جدی باشند

معرکه یمن و طلیعه تحقق وعده‌های قرآنی

معرکه یمن و طلیعه تحقق وعده‌های قرآنی

آمریکا از نفت به‌عنوان سلاح استفاده می‌کند

آمریکا از نفت به‌عنوان سلاح استفاده می‌کند

آمریکایی‌های نادان با اتهام به ایران در قضیه آرامکو سر دنیا کلاه می‌گذارند/ ایران محور مقاومت در منطقه است

آمریکایی‌های نادان با اتهام به ایران در قضیه آرامکو سر دنیا کلاه می‌گذارند/ ایران محور مقاومت در منطقه است

اعلام حمایت آمریکا از عربستان پس از حمله به آرامکو

اعلام حمایت آمریکا از عربستان پس از حمله به آرامکو

کارشناسان سازمان ملل برای تحقیق درباره حمله آرامکو به عربستان می‌روند

کارشناسان سازمان ملل برای تحقیق درباره حمله آرامکو به عربستان می‌روند

مستمسک «ناآرامکو» برای عملیات روانی علیه ایران/ بلوف کاخ سفید برای اقدام نظامی واقعیت دارد؟

مستمسک «ناآرامکو» برای عملیات روانی علیه ایران/ بلوف کاخ سفید برای اقدام نظامی واقعیت دارد؟

هشدار شدیداللحن ایران به آمریکا در خصوص هر نوع هجمه نظامی

هشدار شدیداللحن ایران به آمریکا در خصوص هر نوع هجمه نظامی