دوشنبه  30  دی  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
علمائی:

ساختار جدید دانشگاه آزاد اسلامی مبتنی بر موضوع است

چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 14:15
معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در تشکیلات و ساختار جدید این دانشگاه، معاونت آموزش و پژوهش وجود ندارد، ساختار جدید مبتنی بر موضوع است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تبریز، جواد علمائی صبح امروز در جلسه پایش و آمایش رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد،‌ اظهار کرد: در تشکیلات و ساختار جدید دانشگاه آزاد اسلامی معاونت آموزش و پژوهش وجود ندارد، ساختار جدید مبتنی بر موضوع است و علوم پزشکی، علوم انسانی و هنر، علوم پایه، مهندسی و کشاورزی و آموزش‌های مهارتی هر کدام یک معاونت هستند.

وی هدف از تشکیل این معاونت‌ها را ایجاد تحول در همه این علوم عنوان کرد و گفت: اقتضای پویابودن دانشگاه این است که همواره در هر مقطعی قرار داریم از آن تحلیل و ارزیابی داشته و برای آینده استراتژی داشته باشیم و به سمت تعالی سازمان حرکت کنیم.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این معاونت در نظر داریم مدل جدیدی را برای به‌کارگیری ظرفیت‌هایی که در کل کشور وجود دارد، ارائه کنیم. مقرر شده در تدوین دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها و شیوه‌نامه‌ها همه واحدهای دانشگاهی از کل کشور مشارکت داشته باشند.

علمائی درباره اداره کل برنامه‌ریزی این معاونت تصریح کرد: این اداره موتور محرکه و تدوین برنامه‌های معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه را عهده‌دار خواهد بود؛ بنابراین اگر افرادی در واحدهای دانشگاهی دارای خلاقیت، ایده، فعال و اثرگذار هستند برای همکاری با این اداره کل به ما معرفی کنند.

وی درباره آمایش رشته‌محل‌ها خاطرنشان کرد: این طرح در جلسات شورای انقلاب فرهنگی و نشست‌هایی که با رؤسای استان‌ها داشتیم ارائه و تشریح شده است. امیدواریم بر اساس خروجی این آمایش بتوانیم رشته‌ها را پویا و زنده کنیم.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این نخستین جلسه آمایش رشته‌هاست که برگزار می‌شود، گفت: استان آذربایجان‌شرقی جزء استان‌های خوشنام و مؤثر در حوزه آموزش و پژوهش بوده و یکی از پایگاه‌های جدی در حوزه کمک به موضوع تحول در همه علوم، چه علوم انسانی و چه علوم مهندسی است.

علمائی با بیان فرمایش امام علی(ع) مبنی بر اینکه فرصت عین ابر آسمان گذراست، پس غنیمت شمارید، اظهار کرد: مسئولیت‌های سازمانی که به افراد سپرده می‌شود از طرف خداوند متعال فرصت است. امیدواریم که بتوانیم در این فرصتی که در اختیار داریم، کارهایی که انجام دهیم صدقه جاریه محسوب شده و باقیات‌صالحات شود.

مدیرکل آموزش و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: در طرح پایش نه‌تنها هیچ رشته‌ای حذف نمی‌شود؛ بلکه رشته‌های جدیدی هم در واحدها ایجاد می‌شود.

اسدالله متاجی طرح پایش و آمایش رشته‌ها را تشریح و گزارشی از کارهای انجام‌یافته ارائه و وظایف واحدهای دانشگاهی را در اجرای طرح توجیه کرد.

انتهای پیام/4121/4103/4062/

http://ana.ir/i/405209
واحدهای پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد می‌شود

واحدهای پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد می‌شود

دورخیز دانشگاه آزاد برای رسیدن به مرزهای دانش

دورخیز دانشگاه آزاد برای رسیدن به مرزهای دانش

پایش و آمایش رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی ضروری است

پایش و آمایش رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی ضروری است

ضرورت‌ها و محاسن طرح ناحیه‌بندی دانشگاه آزاد اسلامی

ضرورت‌ها و محاسن طرح ناحیه‌بندی دانشگاه آزاد اسلامی

اجرای طرح آمایش آموزش عالی بر اساس نیازهای منطقه‌ای و امکانات

اجرای طرح آمایش آموزش عالی بر اساس نیازهای منطقه‌ای و امکانات

چابک‌سازی دانشگاه  آزاد اسلامی با اجرای طرح ناحیه‌بندی/ هیچ واحدی تعطیل نمی‌شود

چابک‌سازی دانشگاه آزاد اسلامی با اجرای طرح ناحیه‌بندی/ هیچ واحدی تعطیل نمی‌شود

تمامی احتمالات سقوط بوئینگ 737 موید عملیات CCD است/ چرا سازمان هوانوردی فدرال آمریکا درباره ورود پروازها به «منطقه‌ تهران» در روز حادثه هشدار داد؟
بیانیه شماره 2 آزمایشگاه پژوهشی فضای سایبر تا ساعاتی دیگر منتشر می‌شود
چرا ترامپ بر گفتگو با ایران زیر سایه تهدید اصرار دارد؟ / توهم «هنر معامله» و مذاکره از موضع قدرت
شاهی: کارهای بعدیم با مجوز منتشر خواهند شد/ ویدا جوان: صرفا برای همرنگ جماعت شدن در اینستاگرام پست‌ نمی‌گذارم/ اظهارات بهادر مالکی درباره غیبت کلاه قرمزی در نوروز
سردار حجازی به‌عنوان جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه منصوب شد
سردار حجازی، جانشین جدید نیروی قدس سپاه کیست+ سوابق
پیشرفت‌های پزشکی ایران در حوزه درمان ناباروری/ ایران مقصد کشورهای منطقه برای درمان ناباروری
بدقولی اوکراینی‌ها مانع از پیشرفت صنعت هواپیماسازی ایران شد
مروری بر فعالیت‌های عملیاتی نیروی قدس سپاه؛ از سارایوو تا حلب/ رزمندگانی که مرزی برای جهاد ندارند
واکنش رئیس مجلس به ردصلاحیت ها / شناسنامه مقاومت/ وقت پاسخ به پادوهای آمریکا