شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
محمدخانی:

تمامی کاپ‌هایم را با افتخار تقدیم ملت ایران می‌کنم

سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 19:30
نخستین راننده ایرانی مسابقات جهانی فرمول گفت: باعث افتخار بنده بود که مقام‌ها و کاپ‌هایم در کنار نام‌های بزرگی مثل جهان پهلوان تختی قرار گیرد و از آنها یاد شود. قطعا اگر افتخار دیگری هم بتوانم به‌دست بیاورم با افتخار تقدیم به ملت عزیز کشورم خواهم کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، کوروش محمدخانی نخستین راننده ایرانی مسابقات جهانی فرمول پس از اهدای کاپ‌ها و مقام‌هایش به موزه ملی ورزش ایران اظهار کرد: کاپ‌هایی که تقدیم به موزه ملی ورزش کردم، کاپ قهرمانی مسابقات فرمول 3 اروپا بود که در سال 2012 موفق به کسب آن شده بودم و زحمات زیادی برای به‌دست آوردن آن کشیده بودم. به علاوه یک کاپ قهرمانی مسابقات فرمول 4 اروپا که در سال 2007 بدست آوردم که به همراه لباس مسابقات تقدیم موزه ورزش شد.

وی افزود: در 10 سال حضورم در مسابقات بین المللی در عرصه جهانی موفق به کسب 22 مقام اروپایی و جهان شدم. ورزشکاران واقعا زحمات زیادی می‌کشند و با جان و دل برای کشور این مقام‌ها را به‌دست می‌آورند و این اتفاقی که در موزه رقم خورد و قدردانی مسئولان از ورزشکاران و بها دادن به این افتخاراتی که در تمام رشته‌ها برای کشور در میادین بین المللی کسب شده، به نظر من یک اتفاق بزرگی در ورزش کشور است و امیدوارم ادامه پیدا کند و پیشرفتی در عرصه ورزش در این زمینه داشته باشیم.

محمدخانی تاکید کرد: باعث افتخار بنده بود که این مقام و کاپ‌هایم در کنار نام‌های بزرگی مثل جهان پهلوان تختی قرار گیرد از آنها یاد شود. قطعا اگر افتخار دیگری هم بتوانم به‌دست بیاورم با افتخار تقدیم به ملت عزیز کشورم خواهم کرد.

اتومبیلران فرمول ایران با اشاره به مشکلات این رشته جذاب در ایران تاکید کرد: ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی در دنیا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ورزش‌ها به شمار می‌رود ولی متاسفانه به دلیل اینکه در ایران  زیرساخت و امکانات لازم را نداشتیم، زیاد به آن بها داده نشد. با کمک مسئولینی که در سالهای گذشته در فدراسیون حضور داشتند و در حال حاضر مازیار ناظمی، شاهد فعالیت‌های خیلی گسترده در زمینه پیشرفت و گسترش امکانات و زیرساخت برای انجام فعالیت های ورزشی در رشته موتورسواری و اتومبیلرانی هستیم. امیدوارم در آینده نزدیک شاهد حضور بیشتر و پررنگ تر ورزشکاران در این رشته و حضور در مسابقات بین المللی و جهانی و همچنین کسب مقام های بین المللی بیشتری هم باشیم.

محمدخانی با تاکید بر لزوم ایجاد امکانات و زیرساخت این رشته گفت: ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی مثل هر رشته دیگری نیاز به ابزار دارد. به‌طور مثال رشته فوتبال ابزارش توپ است و تنیس راکت است. طبیعتا هزینه ابزارهایی که برای موتورسواری و اتومبیلرانی نیاز است، بسیار بالاست. وسیله نقلیه بسیار پرهزینه و با تکنولوژی بالا و آمادگی جسمی و ذهنی بسیار بالای ورزشکار جزو الزامات این رشته محسوب می‌شود.

اتومبیلران ایرانی با اشاره به نقش امکانات در این رشته تصریح کرد: فراهم کردن این امکانات و همچنین  ایجاد پیست‌های تخصصی بسیار هزینه بر است که این امکانات نیاز به حامیان زیادی برای ورزشکاران دارد.  اگر این امکانات فراهم شده و حمایت‌ها از ورزشکاران بیشتر شود، ایران از معدود کشورهایی است که علاقه به موتورسواری و اتومبیلرانی از فوتبال هم شاید بیشتر خواهد بود. اگر ورزشکاران و علاقه مندان حمایت شوند، ما می توانیم شاهد حضور قدرتمند و کسب مقام های بین المللی خوبی در عرصه جهانی باشیم.

انتهای پیام/4127

http://ana.ir/i/490898
«معکوس»؛ یک رالی پرهیجان در بستر داستانی رازآلود+فیلم

«معکوس»؛ یک رالی پرهیجان در بستر داستانی رازآلود+فیلم

شوماخر پسر در راه پدر

شوماخر پسر در راه پدر

آلبوم حاجی فیروز رونمایی شد/ شاه‌علی: موسیقی اقوام در ایران مظلوم است

آلبوم حاجی فیروز رونمایی شد/ شاه‌علی: موسیقی اقوام در ایران مظلوم است