شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مشاور وزیر و مسئول امور ایثارگران وزارت ورزش و جوانان:

معنای وجودی ایثارگری، عهدی است که با آرمان‌های انقلاب و خون شهدا بسته می‌شود

دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 ساعت 00:14
مشاور وزیر و مسئول امور ایثارگران وزارت ورزش و جوانان گفت: معنای وجودی ایثارگری، عهدی است که رزمندگان با انقلاب، امام راحل، مقام معظم رهبری و خون شهدا بسته‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، سید قاسم قاسمی مشاور وزیر و مسئول امور ایثارگران وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به مطلب مندرج در خبرگزاری آنا، از سوی فردی به نام محمد تقی حسن‌زاده در صفحه ورزش و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی توسط او نسبت به فعالیت‌های دفتر امور ایثارگران مطالبی بیان داشت که در ادامه به آن می‌پردازیم.

سردار قاسمی در مورد فعالیت جامعه ایثارگری در وزارت ورزش و جوانان گفت: رسیدگی به امور ایثارگران در وزارت ورزش و جوانان مانند هر دستگاه دیگر، علاوه بر برداشتن تخصص نسبت به امور جاری آن دستگاه ملزم به همرنگ و هم‌جنس بودن با این افراد بزرگوار است، با این‌حال من 12 سال عضویت در هیئت‌رئیسه کمیته ملی پارالمپیک و مشاور معاون رئیس‌جمهور در امور ایثارگران سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سابق با حفظ سمت و عضویت در هیئت‌رئیسه فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین را در سوابق خودم دارم.

وی افزود: من قصد بازگویی سوابق خود را نداشتم اما این‌گونه رفتارها از برخی افراد که خود را عضوی از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران می‌دانند، باعث لطمه زدن‌های مقطعی به این جامعه معزّز و در نهایت منجر به خدشه‌دار شدن چهره نظام جمهوری اسلامی می‌شود. به همین خاطر جهت تنویر افکار عمومی مطالبی را عرض می‌کنم.

سردار قاسمی تأکید کرد: معنای وجودی ایثارگری، عهدی است که رزمندگان با انقلاب، امام راحل، مقام معظم رهبری و خون شهدا بسته‌اند که بنا بر آن ما موظفیم تا آخرین روز زندگی‌مان پاسدار خون شهدا و مدافع آرمان‌های انقلاب اسلامی باشیم. بنابراین برخی از حرف‌ها که بوی سهم‌خواهی به هر قیمتی می‌دهند، زیبنده شأن و منزلت جامعه ایثارگران و خانواده شهدا، به‌ویژه خانواده ورزش و جوانان نیست و این به‌نوعی آب به آسیاب دشمنان کشور ریختن است، مخصوصاً در این شرایطی که این خانواده‌های بزرگوار بسیار یکدل و یکپارچه در کنار هم قرار گرفتن و از هرگونه تفرقه دوری می‌کنند.

سردار قاسمی

مشاور وزیر و مسئول امور ایثارگران وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: آقای حسن‌زاده در بخشی از صحبت‌های خود به گرفته شدن سمت‌های مدیریتی از برخی ایثارگران و همچنین بازنشسته نمودن برخی ایثارگران وزارت ورزش و جوانان با فشار به او از سوی وزارتخانه اشاره نموده است که بنده با قاطعیت اعلام می‌کنم که تمام انتصابات، استخدام‌ها، احکام بازنشستگی و امور اداری و استخدامی این وزارتخانه طبق قوانین و مقررات جاری در سازمان امور اداری و استخدامی کل کشور انجام شده است. البته آقای حسن‌زاده هم شامل همین قوانین و مقررات شده‌اند و شاید با داشتن حدود ۲۵ درصد جانبازی و فرا رسیدن موعد بازنشستگی با ۳۵ سال خدمت، انتظاری خلاف قانون را داشته‌اند که این شدنی نیست و با قدردانی و سپاس از زحماتشان در این مدت، برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت در دوران بازنشستگی داریم.

سردار قاسمی که از هم‌رزمان شهید مصطفی چمران و سابقه 70 ماه فرماندهی در طول دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را در کارنامه خود دارد، در خصوص توجه وزارت ورزش و جوانان به موضوع ایثار و شهادت و پاسداشت خون شهدا گفت: من شهادت می‌دهم که سلطانی‌فر به‌عنوان وزیر ورزش و جوانان انسانی پایبند به اصول اخلاقی و ولایت مدار است و معاونین او و سایر مسئولان این وزارتخانه از خادمین صادق نسبت به نظام، امام راحل و مقام معظم رهبری بوده و در پاسداشت خون شهدا، یادگاران ایشان، ایثارگران و جانبازان در صف اول خدمت گذاری هستند.

مشاور وزیر و مسئول امور ایثارگران وزارت ورزش و جوانان گفت: فعالیت دفتر امور ایثارگران وزارت ورزش و جوانان در سال‌های حضور دولت تدبیر و امید با راهبری وزیر ورزش و جوانان و همکاران دفتر امور ایثارگران، هم در زمان آقای مهندس خرم و هم در ادامه این مسیر توسط بنده، جزء سال‌های پر افتخار این وزارتخانه در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین رسیدگی به امور ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های معظم شهدای جامعه ورزش و جوانان با توجه به شأن و جایگاه والای این عزیزان بوده است که این عزیزان نیز چندی پیش با ارسال تقدیرنامه‌های متعدد از استان‌های مختلف کشور که در کل به امضای حدود یک هزار و 500 نفر رسیده بود، مراتب تقدیر خود را نسبت به عملکرد وزارت و معاونان او اعلام نمودند که این موضوع، کذب بودن مطالب مطروحه توسط آقای حسن‌زاده را به‌خوبی نشان می‌دهد.

سردار قاسمی

سردار قاسمی خاطرنشان کرد: امیدوارم در ماه مبارک رمضان با غلبه بر نفس مادی به اصل وجودی خود برگردیم و از حب و بغض‌ها به دور باشیم. بدون شک بهترین دعا عاقبت به خیری در دنیا و آخرت است و من در این ماه عزیز از خداوند متعال برای همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی آن را طلب می‌کنم. در ایام ماه مبارک رمضان در جبهه حق علیه باطل، قدرت ایمان میان رزمندگان بیشتر و پررنگ‌تر جلوه می‌کرد و باعث می‌شد با شرایط سخت عملیات علیه دشمن ،در کنار هم با انسجام و فداکاری بیشتر انجام شود. در شرایطی فعلی حاکم بر کشورمان و شیوع ویروس منحوس کرونا، خدمتگزاری و کمک به مردم عملیاتی همچون جبهه است. خداوند حافظ مردم عزیز کشورمان و مدافعین سلامت باشد.

به گزارش آنا، سردار قاسم قاسمی فرزند و برادر شهید و از جانبازان نود درصد جنگ تحمیلی است .وی به ۶۲ ماه رزمندگی و فرماندهی در دوران دفاع مقدس، مدیرکل داخلی مجمع و مشاور ویژه مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو هیئت‌رئیسه و بازرس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین جمهوری اسلامی، مشاور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در امور ایثارگران و نماینده تام‌الاختیار رئیس سازمان جهت شرکت در جلسه‌های شورای فرهنگ عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، مشاور ریاست کمیته ملی المپیک، مشاور و عضو هیئت‌رئیسه کمیته ملی المپیک و پارالمپیک را در کارنامه خود دارد. سردار قاسمی در آبان ماه سال 97 از سوی وزیر ورزش و جوانان به‌عنوان مشاور در امور ایثارگران منصوب شد و این در حالی است که او بارها قصد کناره‌گیری داشته است چرا که معتقد است باید میدان را به جوانان بدهد اما به دلیل عملکرد قابل‌قبول او در حوزه ایثارگری وزیر ورزش و جوانان با استعفای وی تاکنون موافقت نکرده است.

در چند روز گذشته بیش از 1500 نفر از یادگاران شهدا، جانبازان و ایثارگران ورزات ورزش و جوانان از آقای دکتر سلطانی فر و معاونین وزارت ورزش و جوانان به جهت پاسداشت و صیانت از جایگاه ایثارگران و توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ورزش و جوانان قدردانی کردند که در ادامه نامه برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

انتهای پیام/4057/

http://ana.ir/i/490379
تعلل وزارت ورزش در انتخاب دو سرپرست/ روزهای شلوغ پیش روی فدراسیون‌های بلاتکلیف

تعلل وزارت ورزش در انتخاب دو سرپرست/ روزهای شلوغ پیش روی فدراسیون‌های بلاتکلیف

برگزاری مسابقات فوتبال از 22 خرداد/ کشتی و رشته‌های رزمی فعلا مجوز ندارند

برگزاری مسابقات فوتبال از 22 خرداد/ کشتی و رشته‌های رزمی فعلا مجوز ندارند

یارگیری و یارسوزی؛ رویکرد نیرو‌های مؤمن درجذب سلایق مختلف

یارگیری و یارسوزی؛ رویکرد نیرو‌های مؤمن درجذب سلایق مختلف

تفاهم نامه ادامه همکاری طرح سرباز مهارت امضا شد

تفاهم نامه ادامه همکاری طرح سرباز مهارت امضا شد

  از جایگاه ایثارگران در وزارت ورزش بهره‌برداری سیاسی و تبلیغاتی می‌شود

از جایگاه ایثارگران در وزارت ورزش بهره‌برداری سیاسی و تبلیغاتی می‌شود

زنگ مسابقات ورزشی به صدا درآمد؛ آغاز فعالیت‌های ورزشی بدون حضور تماشاگران

زنگ مسابقات ورزشی به صدا درآمد؛ آغاز فعالیت‌های ورزشی بدون حضور تماشاگران

مأموریت ویژه وزارت ورزش برای دو فدراسیون/ بازنشسته‌ها می‌مانند؟

مأموریت ویژه وزارت ورزش برای دو فدراسیون/ بازنشسته‌ها می‌مانند؟

اعتراض فرهاد مجیدی به وزارت ورزش و سازمان لیگ+ عکس

اعتراض فرهاد مجیدی به وزارت ورزش و سازمان لیگ+ عکس

آغاز فعالیت ورزش‌های انفرادی در سراسر کشور

آغاز فعالیت ورزش‌های انفرادی در سراسر کشور

رئیس جمهور و وزارت ورزش به فکر سلامتی ورزشکاران باشند/ ادامه لیگ کار اشتباهی است

رئیس جمهور و وزارت ورزش به فکر سلامتی ورزشکاران باشند/ ادامه لیگ کار اشتباهی است

هیئت مدیره جدید باشگاه پرسپولیس بدون هاشمی

هیئت مدیره جدید باشگاه پرسپولیس بدون هاشمی