سه شنبه  12  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

درخواست کمیته ملی المپیک ایران به IOC برای تعویق المپیک

دوشنبه 04 فروردین 1399 ساعت 18:27
کمیته ملی المپیک ایران با ارسال ایمیلی به IOC خواستار تعویق بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ به‌خاطر شیوع ویروس کرونا شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ با توجه به اتفاقات اخیر و شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و همچنین لغو تعداد زیادی از رقابت‌های مهم قاره‌ای و جهانی از جمله مسابقات کسب سهمیه، شایعاتی مبنی بر تعلیق و تعویق المپیک 2020 طی هفته‌های اخیر مطرح گردید.

در همین راستا رئیس کمیته ملی المپیک ایران با ارسال ایمیلی به رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) ضمن تشریح وضعیت کاروان ورزشی ایران، خواستار تصمیم گیری در خصوص تعویق بازی‌ها شد.

ایمیل ارسالی صالحی امیری به توماس باخ به‌ همراه پاسخ IOC به شرح زیر است:

جناب آقای توماس باخ

سلام ما را پذیرا باشید

با توجه به ایمیل‌های قبلی که از شما دریافت کردیم، تمایل دارم با توجه به شیوع بیماری کرونا در ایران مواردی را به شما اطلاع دهم.

1- با توجه به آمار رسمی اعلام‌شده تا این لحظه 145 نفر به دلیل شیوع این بیماری فوت شده و 5823 نفر نیز مبتلا شده‌اند.

2- بر اساس اعلام ستاد مقابله با این ویروس که با راهبری ریاست جمهوری ایران تشکیل شده تمام گردهمایی‌ها، سمینارها، تجمع‌ها، مسابقات، ‌ حتی اردوهای ورزشی در ایران لغو شده است.

3- همه پروازها از ایران‌ به سایر کشورها ‌‌و بالعکس تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.

4- تمام تیم‌هایی که قرار بود در مسابقات انتخابی المپیک شرکت کنند همه با مشکل مواجه شده‌اند، مثل ژیمناستیک، بوکس و شمشیربازی.

5- یک‌ سری از رقابت‌های انتخابی المپیک که تاریخشان از قبل مشخص بود لغو گردیده‌اند، مثل کشتی، شنا، واترپلو و وزنه‌برداری.

با توجه به شرایط موجود بیشتر کشورهای آسیایی مثل کره، هند، ژاپن و چند کشور دیگر درگیر این موضوع و ورزشکاران نیز از نظر ذهنی و‌ روحی دچار چالشی بزرگ شده‌اند. قهرمانان، رشته‌های مختلف، مربیان و فدراسیون‌های تحت پوشش نیز از این قاعده مستثنا نیستند؛ به‌طوری‌که خانواده‌ها تصمیم گرفتند که فرزندان قهرمان خود را در خانه قرنطینه نمایند که البته این موضوع به‌جد از سوی دولت به تمام مردم نیز توصیه شده و‌ می‌شود.

با توجه به توضیحات داده‌شده موجب امتنان است تا نظر خود در خصوص پیشنهاد در نظرگیری شرایط ورزشکاران، تعویق رقابت‌های گزینشی اعلام نمایید. همچنین مایلم پیشنهاد خود مبنی بر موکول کردن بازی‌های المپیک توکیو 2020 به پایان سال 2020 اعلام‌ نموده و خواستار توجه شما در این خصوص باشم. در پایان از حمایت‌های همواره شما ممنونم و منتظر پاسخ شما هستم.

2 روز بعد از ارسال ایمیل ایران؛ جان مکلود رئیس بخش ارتباطات کمیته‌های ملی المپیک IOC پاسخ نامه را داد که خلاصه آن به شرح زیر است:

آقای رئیس عزیز

ممنون بابت ایمیل ارسالی؛ رئیس IOC شخصاً از من خواستند که از جانب ایشان پاسخ ایمیل شما را بدهم.

هیئت اجرایی IOC اخیراً تعهد خود برای برگزاری موفق بازی‌ها در تاریخ مقرر را اعلام کرده و از فدراسیون‌های بین‌المللی درخواست کرده تا در خصوص مسابقات کسب سهمیه و انتخابی شرایط، مکان ‌و زمان جدید و آسانی را طراحی نمایند.

فدراسیون‌های ملی خود را تشویق نمایید تا ارتباط تنگاتنگی با فدراسیون‌های بین‌المللی خود داشته و از تغییرات قوانین انتخابی المپیک آگاه شوند.

تصمیمات هیئت اجرایی و فدراسیون‌های بین‌المللی هر چه که باشد از تغییرات سیستماتیک زمان، مکان و‌ نحوه مسابقات انتخابی به اطلاع شما و فدراسیون‌های ملی کشورتان خواهد رسید.

پیشنهاد می‌کنیم از تجربیات کشورهای مشابه که درگیر کرونا هستند استفاده کنید، به‌طور مثال برای ورزشکاران شرکت‌کننده در مسابقات انتخابی‌تان اردوهایی را در کشوری ثالث که شیوع این بیماری در آن کمتر و کنترل شده است برگزار کنید تا ضمن‌ حفظ سلامت، مشکلی با کشور میزبان مسابقات گزینشی برای حضور نداشته باشید. در این زمینه IOC آمادگی‌  همکاری و تسهیل در ارتباط با کمیته‌های المپیک مد نظرتان را دارد. با آغوش باز آماده دریافت پیشنهادها و همچنین کمک به شما هستیم.

انتهای پیام/4127/پ

http://ana.ir/i/479562
توضیحات باخ درباره تعویق المپیک ۲۰۲۰ توکیو

توضیحات باخ درباره تعویق المپیک ۲۰۲۰ توکیو

تعویق یک ساله المپیک پیشنهاد نخست وزیر ژاپن به IOC

تعویق یک ساله المپیک پیشنهاد نخست وزیر ژاپن به IOC

نظرسنجی IOC از ورزشکاران المپیکی برای تعویق توکیو ۲۰۲۰

نظرسنجی IOC از ورزشکاران المپیکی برای تعویق توکیو ۲۰۲۰

تبریک نوروزی کمیته ملی المپیک به مردم ایران

تبریک نوروزی کمیته ملی المپیک به مردم ایران

فینا هنوز به ما پاسخ نداده است/ کرونا در ایران وضعیت را به‌ هم ریخته است

فینا هنوز به ما پاسخ نداده است/ کرونا در ایران وضعیت را به‌ هم ریخته است

رژیم صهیونیستی سال‌هاست به دنبال ضربه زدن به ورزش ایران است/ بهانه به دست دشمن ندهیم

رژیم صهیونیستی سال‌هاست به دنبال ضربه زدن به ورزش ایران است/ بهانه به دست دشمن ندهیم