دوشنبه  11  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

هشدار به کوهنوردان؛ مراقب بهمن باشید

سه شنبه 29 بهمن 1398 ساعت 18:04
فدراسیون کوهنوردی ایران با توجه به گزارش کارشناسان هواشناسی به کوهنوردان هشدار داد که مراقب بهمن باشند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، فدراسیون کوهنوردی ایران به کوهنوردان درباره وقوع بهمن هشدار داد. این فدراسیون اعلام کرد که  سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور طی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

همچنین طی روز چهارشنبه سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و برای ارتفاعات و قله‌ها و خط الرأس‌های غرب و شمال غرب، زاگرس شمالی و مرکزی و به تدریج طی پنج‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده برای البرز غربی و مرکزی، استان‌های زنجان، قزوین ، مرکزی بارش برف و وزش باد شدید و کولاک پیش بینی می‌شود.

طی روز پنج‌شنبه سامانه بارشی در غرب کشور تقویت و بارش برف تشدید خواهد شد، و بارش شدید برف و وزش باد شدید و کولاک برای ارتفاعات زاگرس به همراه دارد. شدت بارش متعلق به استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری و کهگلویه و بویر‌احمد است که با جاری شدن سیلاب در دامنه‌های کوهستانی، طغیان رودخانه‌های پایین دست و احتمال بهمن در دامنه‌ها و دالان‌های پرشیب همراه است.

به تدریج از عصر پنج‌شنبه بارش‌ها برای نواحی غربی کشور تضعیف و به البرز مرکزی و شرقی گسترش می‌یابد و برای این مناطق ابرناکی و بارش برف و وزش باد شدید، کولاک  و احتمال وقوع بهمن به همراه دارد.

برای روز جمعه منطقه فعالیت این سامانه با شدت کمتر به‌صورت بارش برف و وزش باد شدید به ارتفاعات و قله‌های خراسان شمالی و البرز شرقی محدود می‌شود.

بنابراین طی روزهای چهارشنبه و به‌ویژه پنج‌شنبه، بخش‌های غرب، شمال غرب، ارتفاعات البرز و زاگرس برای فعالیت‌های مرتبط با کوهستان نامناسب است.

همچنین طی روز جمعه برای بخش‌های شمال شرقی و البرز شرقی شرایط جوی برای کوهنوردی نامناسب است.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/472897
صعود نوروزی کوهنوردان ممنوع شد

صعود نوروزی کوهنوردان ممنوع شد

سقوط بهمن در توچال، 4 مصدوم برجای گذاشت

سقوط بهمن در توچال، 4 مصدوم برجای گذاشت

محور کرج- چالوس به‌دلیل سقوط بهمن مسدود شد

محور کرج- چالوس به‌دلیل سقوط بهمن مسدود شد

سقوط بهمن در چالوس/ با تلاش راهداری مسیر بازگشایی شد

سقوط بهمن در چالوس/ با تلاش راهداری مسیر بازگشایی شد