دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سلطانی‌فر:

تلاش تمام دستگاه‌ها بازگشت سیستان و بلوچستان به شرایط طبیعی است

پنجشنبه 26 دی 1398 ساعت 18:06
وزیر ورزش و جوانان گفت: همه دستگاه‌های کشور تلاش می‌کنند که سیستان و بلوچستان به شرایط طبیعی‌اش بعد از سیل اخیر بازگردد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان در روستای سیتار محمود با اشاره به سیل اخیر که تردد را برای مردم منطقه با مشکل مواجه کرده است، اظهار داشت: بعد از وقوع سیل مسئولین استانی و کشوری تلاش کردند مراحل ابتدایی کمک‌رسانی را انجام دهند و ما هم در وزارت ورزش و جوانان تلاش کردیم که از ادارات کل استانی، فدراسیون‌های ورزشی و ٢٦٠٠ سازمان مردم نهاد جوانان سراسر کشور، کمک‌ها را جمع‌آوری کنیم.

وی ادامه داد: بخش اول کمک‌ها را توزیع کردیم و طی ٢٤ ساعت آینده از اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان پنج هزار تخته پتو و یک سری دیگر از اقلام می‌رسد ،در تهران هم چند پایگاه جمع‌آوری کمک برپا کردیم و تا یک هفته، 10 روز آینده کمک‌هایی را از طرف جامعه ورزش و سازمان‌های مردم نهاد به‌صورت مرتب ارسال می‌کنیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: همه دستگاه‌ها کمک می‌کنند. نیروهای نظامی و انتظامی در منطقه حضور گسترده دارند، وزارت راه و شهرسازی، جهاد سازندگی و همه دستگاه‌های اجرایی بنا به تأکید مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور تلاش ویژه‌ای را انجام می‌دهند.

سلطانی‌فر گفت: با سیل وسیعی که در منطقه شاهد بودیم خوشبختانه هیچ‌گونه خسارت جانی نداشتیم. بخش‌های دامی و کشاورزی مردم صدمه دیده که لازم است سازمان برنامه بودجه، ستاد مدیریت بحران کشور با کمک دستگاه‌های دیگر ارزیابی را سریع‌تر انجام دهند تا مشکلات مردم در تأمین خسارت‌هایشان حل شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: طبق صحبت‌هایی که با مردم مناطق سیل‌زده داشتیم قول دادم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارزیابی خسارت‌ها انجام می‌شود. ابتدا با کمک‌های آنی و فوری و بعد با تلاش‌هایی که برای بازسازی زیرساخت‌ها، شبکه‌های ارتباطی و رساندن انرژی و همچنین برقراری ارتباط صورت می‌گیرد ،بتوانیم نیازهای مردم را تأمین کنیم و زندگی مردم را به حالت عادی برگردانیم.

سلطانی‌فر تصریح کرد: استان‌های سیستان بلوچستان، کرمان و هرمزگان امکاناتشان را بسیج کردند. همه اماکن ورزشی ما در کمک به سیل‌زدگان است و تعدادی از اماکن ورزشی ما آسیب‌دیده که برآورد خسارت‌ها باید به‌فوریت انجام شود و بتوانیم بازسازی و در اختیار مردم بگذاریم.

انتهای پیام/4048/

http://ana.ir/i/466668
سیل در جنوب و جنوب شرق کشور عقب نشست/ فروکش کردن آب در سیستان و کرمان

سیل در جنوب و جنوب شرق کشور عقب نشست/ فروکش کردن آب در سیستان و کرمان

سیل در سیستان روستای عورکی  بزرگ در حاشیه  منطقه دشتیاری

سیل در سیستان روستای عورکی بزرگ در حاشیه منطقه دشتیاری

اختصاص یک روز حقوق دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی نیکشهر به سیل‌زدگان

اختصاص یک روز حقوق دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی نیکشهر به سیل‌زدگان

امدادرسانی‌ به سیل‌زدگان سرعت گرفت/ مردم، گروه‌های جهادی و نیروهای نظامی همچنان پای کار

امدادرسانی‌ به سیل‌زدگان سرعت گرفت/ مردم، گروه‌های جهادی و نیروهای نظامی همچنان پای کار

تأمین رایگان سیمان برای بازسازی مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان

تأمین رایگان سیمان برای بازسازی مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان