چهارشنبه  09  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
احمدی در مجمع فدراسیون گلف مطرح کرد؛

از فدراسیون گلف حمایت می‌کنیم/ یک وجب زمین در تهران برای گلف نداریم

يكشنبه 27 مرداد 1398 ساعت 11:58
معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش نگاه ویژه‌ای به فدراسیون‌های المپیکی دارد و از فدراسیون گلف هم حمایت ویژه‌ای خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی آنا، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون گلف صبح امروز به ریاست عبدالحمید احمدی و همچنین با حضور پیمان فخری، عزیزی رئیس فدراسیون و سایر روسای هیئت های استانی در سالن سلمان فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

عزیزی در این جلسه در مورد وضعیت گلف در ایران گفت: اصلی‌ترین مشکل ما در فدراسیون گلف نبود زیر ساخت در کشور است. در حال حاضر تنها رشته المپیکی هستیم که فاقد زمین استاندارد بین المللی هستیم و در صورت تامین منابع مالی حتی نمی توانیم یک مسابقه بین المللی برگزار کنیم.

وی گفت: در تمامی ارزیابی بین المللی برای ورزش هر کشور از میزان توسعه زیر ساخت های گلف سنجیده می‌شود. تمامی کشورهای اطراف وضعیت گلف‌شان از نظر زیر ساخت از ما بهتر است. کشورهای ترکیه، پاکستان، آذریابجان و امارات بهتر از ما هستند.

رئیس فدراسیون گلف تاکید کرد: برای اینکه این نقیصه برطرف شود ما به ایجاد سایت های آموزشی در تعدادی از استان‌ها روی آوردیم. در حوزه زیر ساخت در انجمن تابع تعدادی زمین ایجاد کردیم اما اصلی‌ترین مشکل ما زیر ساخت برای گلف است. متاسفانه حتی یک وجب زمین برای زیر ساخت‌های گلف در تهران نداریم.

عزیزی عنوان کرد: به همین خاطر دو تقاضا از شرکت توسعه و تجهیزات داشتیم، برای اینکه هزینه نگهداری و بهسازی زمین به فدراسیون متحمل نشود رایزنی ها صورت گرفت تا بخش خصوصی در این راه به ما کمک کند.

وی ادامه داد: همچنین میدان ۱۷ که یکی دو سال پیش از دور بازی خارج شده است تقاضا کردیم که در بحث آموزش در اختیار گلف و اردوهای ملی و آموزش همگانی و جذب بازیکن قرار بگیرد.

در ادامه گزارش مالی فدراسیون گلف در سال ۹۷ از سوی حسابرس و خزانه دار خوانده شد که هر دو مورد تایید اعضای مجمع قرار گرفتند.

عبدالحمید احمدی در پایان این مجمع گفت: از تمامی کسانی که در این فدراسیون فعالیت می کنند تشکر می‌کنم. اما موضوع مهمی که باید بیشتر از همیشه به ان توجه کرد بحث زیر ساخت ها و سرمایه گذاری بخش خصوصی است‌. ما باید زمینه حضور بخش خصوصی را فراهم کنیم چرا که اگر توقع داشته باشیم بخش دولتی در این بخش فعالیت کند با بودجه کشور همخوانی ندارد.

وی گفت: به خصوص در مناطقی که در گردشگری سرآمد هستند باید بخش خصوصی را به سمت سرمایه گذاری به سمت گلف ببریم. علاوه بر گلف فعالیت های دیگری از جمله مینی گلف، گلبال و  در این فدراسیون انجام می شود که به توسعه این رشته کمک می کند.  

معاون فرهنگی وزارت ورزش گفت: هر ورزشی برای پیشرفت نیاز به ورزش همگانی دارد. قطعا اگر این بخش فعال شود به بخش قهرمانی هم کمک می شود. در سال ۹۷ رییس فدراسیون دیدارهای خوبی با بخش ورزش داشتند.در بخش پایه هر مقدار سرمایه گذاری کنیم در آینده به موفقیت ما کمک می کند. تعامل بیشتر با بخش همگانی وزارت ورزش به این رشته کمک می کند که البته من ندیدیم این بخش فعال باشد که باید در سال های اینده بیشتر روی آن توجه کرد.

وی گفت: اینکه فدراسیون زمین استاندار ندارد ضعف جدی است اما مسولیت آن با فدراسیون است و وزارت ورزش هم حمایت کننده است‌. باید همه تلاش برای رسیدن به این هدف انجام شود. قابل پذیرش نیست که یک فدراسیون المپیکی زمین استاندارد ندارد و باید برای تحقق آن کار کرد. در زمینه آموزش هم باید بیشتر کار شود و وزارت ورزش هم حمایت کننده است. برای تشکیل باشگاه‌های خصوصی باید بیشتر تلاش سود و ما هم از طریق کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش حمایت می‌کنیم.

احمدی گفت: بودجه‌ای علاوه بر بودجه‌ای که  از طریق وزارت ورزش  و کمیته ملی المپیک به فدراسیون‌ها داده می شود،  قرار است به فدراسیون گلف داده شود که خودش اتفاق ارزشمندی است.

وی گفت: با اتکای فعالیت‌هایی که از قبل در فدراسیون انجام شد و تیم جوانی که هم اکنون در فدراسیون فعالیت می کند با یک برنامه کوتاه مدت و میان مدت تغییراتی در گلف ایجاد کنیم. حمایت وزارت ورزش و جوانان هم از هیئت های گلف ادامه خواهد داشت به شرطی که تنها در زنینه قهرمانی کار نکنند بلکه توسعه همگانی هم در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/4051/4057/

http://ana.ir/i/411054
زمان آغاز لیگ برتر گلف مشخص شد

زمان آغاز لیگ برتر گلف مشخص شد

نخستین مسابقه عکاسی با محوریت گلف برگزار می‌شود

نخستین مسابقه عکاسی با محوریت گلف برگزار می‌شود

تحریم‌های ناجوانمردانه موجب تکاپوی جوانان در کشور شده است

تحریم‌های ناجوانمردانه موجب تکاپوی جوانان در کشور شده است

انتخاب مسئولین برگزارکننده مسابقات گلف کشور

انتخاب مسئولین برگزارکننده مسابقات گلف کشور

انتخاب دبیر اجرایی مسابقات مینی گلف جام رسانه‌ها

انتخاب دبیر اجرایی مسابقات مینی گلف جام رسانه‌ها

نخستین مسابقات جام مینی گلف رسانه‌ها برگزار می‌شود

نخستین مسابقات جام مینی گلف رسانه‌ها برگزار می‌شود

ترکیب تیم ملی گلف بانوان مشخص شد

ترکیب تیم ملی گلف بانوان مشخص شد

توضیحات پلیس درخصوص بسته مشکوک در میدان تجریش/ شهرداری منطقه یک: تردد در تجریش عادی است
طراح ترور سردار سلیمانی در جریان سقوط هواپیما در افغانستان به هلاکت رسید
همه چیز در مورد ماموریت مطالعاتی دانشگاه آزاد/ دانشجویان دوره دکتری امکان حضور در این دوره را دارند؟
روحانی در ستاد قطعنامه 598 اصرار داشت که ایران بخشی از تمامیت ارضی خود را واگذار کند/ ولایتی زیر بار این ننگ نرفت و مقاومت کرد
دستگیری امیرحسین مقصود‌لو (تتلو) در ترکیه
متن تسلیت ویژه شهادت حضرت زهرا(س) برای ارسال پیامک
هیچ دستوری برای مذاکره با آمریکا نداریم/ فرمایش رهبری در شرایط فعلی ملاک عمل ماست
وقتی وزیر مصوبه کمیسیون تلفیق را تکذیب می‌کند/ ماجرای پرداخت یارانه 72 هزارتومانی چه بود؟
ذبح عدالت در نهاد مجری عدالت/ تبرئه معنادار مدیران متخلف دانشگاه علوم پزشکی البرز در تعزیرات حکومتی!
صعود شهر خودرو به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا/ رحمتی، پنالتی انصاری‌فرد را مهار کرد