پنجشنبه  14  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آقارضایی در گفتگو با آنا:

ملی‌پوشان شیرجه برای کسب سهمیه المپیک ناامید نشوند

چهارشنبه 16 مرداد 1398 ساعت 00:10
مربی اسبق تیم ملی شیرجه گفت: بچه‌های تیم ملی شیرجه باید حداکثر تلاش خود را انجام دهند و برای کسب سهمیه المپیک توکیو ناامید نباشند.

به گزارش خبرنگار سایر حوزه‌های گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در شرایطی که رقابت‌های انتخابی شیرجه المپیک 2020 توکیو در چند مرحله قرار است برگزار شود، نمایندگان ایران تلاش می‌کنند تا مجوز حضور در مهم‌ترین آوردگاه ورزشی جهان را فراهم کنند.

مهدی آقارضایی در خصوص شرایط ملی‌پوشان شیرجه ایران برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک 2020 توکیو به خبرنگار ورزشی آنا گفت: ما نفراتی چون حمید کریمی، مجتبی ولی‌پور و علی شکور را داریم که شانس حضور در المپیک را دارند. در میان آن‌ها کریمی شرایط بسیار مساعدتری نسبت به دو نفر دیگر دارد چراکه پتانسیل فیزیک بدنی او در سطح جهانی است و آمادگی بیشتری از دیگر شناگران دارد.

وی افزود: اعزام او به کمپ روسیه از سوی فدراسیون جهانی شیرجه اقدام مثبتی است و باید از محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا به خاطر آنکه شرایط حضور یک‌ساله کریمی در این مسابقات را فراهم کرد، تشکر کرد. البته حضور یک‌ساله برای کریمی کم است اما اگر او موفق نشد سهمیه المپیک توکیو را کسب کند، نباید ناامید شود و ضمن تلاش برای موفقیت در بازی‌های آسیایی 2022 چین، تلاش کند تا سهمیه المپیک 2024 رم را کسب کند.

مربی اسبق تیم ملی شیرجه خاطرنشان کرد: مجتبی ولی‌پور هم شانس این را دارد که به المپیک توکیو صعود کند. او پیش از این سابقه کسب مدال بین‌المللی را داشته و الان هم شرایط خوبی دارد. خاطرم می‌آید سال 2011 که در مسابقات جهانی حضور پیدا کرده بودم، ورزشکاری از روسیه که بالای 40 سال سن داشت موفق شد در رشته سینکورونایز به مدال برسد. ولی‌پور کمتر از 30 سال سن دارد و می‌تواند با تلاش فراوان خود را برای رسیدن به سهمیه المپیک آماده کند.

وی با اشاره به کمبودهایی که برای پیشرفت ورزش شیرجه در ایران وجود دارد، می‌گوید: ما برای آنکه بتوانیم در استخر آزادی لوازم سخت‌افزاری چون کمربند ایمنی و ابر محافظ ایجاد کنیم، تلاش‌های فراوانی کردیم و با توجه به اینکه بنده در رشته مهندسی عمران تحصیل کرده‌ام نقشه استفاده از تخته‌های جدید و شیوه نصب آن را در اختیار مدیران مجموعه ورزشی آزادی قرار دادم. حتی کمربند ایمنی خریداری شده و با 10 میلیون تومان می‌توان ابر محافظ را نیز خریداری کرد ولی حمایت‌ها برای نصب این سخت‌افزارها صورت نگرفته و در چنین شرایطی نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم پیشرفت لازم در میان شیرجه روهای کشور صورت پذیرد.

آقارضایی در پایان خاطرنشان کرد: رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو حداکثر تلاش خود را می‌کند تا ایران در رشته‌های آبی پیشرفت قابل‌توجهی کند ولی باید بپذیریم حمایت‌ها از فدراسیون شنا کافی نیست. به‌عنوان مثال وقتی حمید کریمی و سینا غلامپور توانسته‌اند در کمپ جهانی شرکت کنند، بچه‌های خردسال و نوجوان نیز می‌توانند در کمپ‌های چهار تا 6 ماهه جهانی شرکت کنند و خود را برای رسیدن به استانداردهای جهانی آماده کنند.

انتهای پیام/4051/4048/

http://ana.ir/i/408952
تیم ملی شیرجه عازم بنگلور شد

تیم ملی شیرجه عازم بنگلور شد

پیگیری مرحله سوم اردوی تیم ملی شیرجه

پیگیری مرحله سوم اردوی تیم ملی شیرجه

انتخابی تیم ملی شیرجه زیر 20 سال

انتخابی تیم ملی شیرجه زیر 20 سال

کریمی برای حضور در بورسیه فینا راهی روسیه می‌شود

کریمی برای حضور در بورسیه فینا راهی روسیه می‌شود

تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم با فدراسیون شنا منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم با فدراسیون شنا منعقد شد