پنجشنبه  14  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رضا قره‌خانلو:

آکادمی نقش زیادی در پیشرفت ورزش داشت/ بازداشت مدیران شایعه بود

دوشنبه 19 آذر 1397 ساعت 11:13
رئیس آکادمی کمیته ملی المپیک گفت: آکادمی نقش زیادی در پیشرفت ورزش و قهرمانی‌های کسب شده داشته است.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، رضا قره‌خانلو رئیس آکادمی کمیته ملی المپیک در نشست خبری گفت: بخشی از پیشرفت ما به ویژه قهرمانی وابسته به توسعه علمی ورزش است. آکادمی از دیرباز عهده‌دار همین موضوع بود تا در توسعه علمی ورزش مشارکت داشته باشد.

وی گفت: عملکرد کمیته و آکادمی در دوره گذشته به نحوی بود که در بخش بین‌الملل قوی‌تر بود به طوری که ما در گذشته علاوه بر خدماتی که به ورزشکاران در داخل ایران می‌دادیم به ورزشکاران خارج هم ارائه می‌دادیم. این توافقات در کشور با همکاری IOC بود. من به خوبی خاطرم است که ما ورزشکارانی از تاجیکستان و افغانستان پذیرش می‌کردیم اما این موضوع در چندسال اخیر با افت روبه رو شد.

رئیس آکادمی کمیته ملی المپیک گفت: پیرو سیاست‌های کمیته ملی المپیک در مورد خانم‌ها برنامه‌ها ویژه‌ای داریم، توسعه ورزش بانوان یکی از برنامه‌های اساسی ما است. قبل از آن توجه به جوانان و آینده‌سازان هدف بعدی ماست. همچنین تقویت بعد بین‌المللی آکادمی در دستور کار ماست. هدف این است که در کنار استمرار خدماتی که به صورت مرتب به قهرمانان ارائه می‌دهیم ساختمان و تجهیزات را به روز رسانی کنیم.

وی گفت: آکادمی 15 سال پیش ساخته شده است و نیازمند بازسازی ویژه‌ای است. در این زمینه طرح‌هایی داریم که تا پایان این دوره وضعیت بهتر از گذشته شود. در حال حاضر سخت در حال بازسازی تأسیسات گرمایش و سرمایش که چند وقت قبل مشکل‌ساز بود تا پایان سال 97 بازسازی اساسی می‌شود. خوشبختانه برای بازسازی منابعی در اختیار ما قرار داده‌اند. هم‌اکنون رختکن‌ها در سالن سنجش ماست و باید تغییرات اساسی برای استفاده بهتر صورت بگیرد.

رئیس آکادمی ملی المپیک ادامه داد: نیروهای جوان خوبی داریم و از بهترین نیروهای فنی و علمی فدراسیون‌ها کمک می‌گیریم اما هدف بعدی ما تغییر در منابع انسانی است. در بخش منابع انسانی ما نیاز به جایگزین داریم و طرح جانشین‌پروری را ابلاغ کرده‌ایم و در خصوص بهره‌برداری از امکانات آکادمی برای کاربران آیین‌نامه‌ای تنظیم کرده‌ایم. امکانات برای قهرمانان با درخواست‌های زیادی مواجه بود و این کار را برای ما مشکل ایجاد می‌کرد. درخواست‌ها برای امکانات آکادمی زیاد بود به همین خاطر آیین‌نامه‌ای تنظیم کردیم و به تصویب هیأت اجرایی رساندیم تا امکانات آکادمی در اولویت برای قهرمانان قرار بگیرد. البته مربیان، ‌پیشکسوتان هم می‌توانند طبق آیین‌نامه از امکانات استفاده کنند.

قراخانلو ادامه داد: دومین مرکز ما در آکادمی مرکز پزشکی – ورزشی است که این مرکز از ساعت صبح تا شب به مراجعین خدمات می‌دهد. در مرکز پزشکی ورزشی ما دو مرکز دیگر به نام پیشگیری از آسیب‌ها ایجاد کرده‌ایم. جلسات کارگروهی با تمامی مخاطبین و صاحب‌نظران در زمینه پیشگیری از آسیب‌های ورزشی و طراحی پوروپزال مرکز پیشگیری از آسیب‌های ورزشی طراحی کردیم. دومین مرکز ما ارزیابی قلب است. خوشبختانه امکانات این مرکز آماده شده است و  در المپیک جوانان خدماتی هم ارائه دادند مرکز روان‌شناسی آکادمی کمیته ملی المپیک هم به صورت متوسط هر ماه حدود 200 تا عکس خدمات مشاوره ذهنی و خدماتی می‌دهد و 14 فدراسیون هر ماه می‌توانند از این مرکز بهره ببرند. در این مرکز ما توجه ویژه‌ای به تربیت روانشناسان خانم داریم در حال حاضر تعداد قابل توجهی از روانشناسان خانم در این مرکز با ما همکاری می‌کنند. با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم تا پایان سال 98 این تعداد روانشناسان خانم افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس آکادمی کمیته ملی المپیک عنوان کرد: طرح ایجاد شناسنامه مهارت روانشناختی ورزشکاران یکی دیگر از اهداف ماست. در حال حاضر ما از خصوصیت ژنتیکی ورزشکاران اطلاعاتی نداریم و به همین خاطر به دنبال این هستیم که بانک اطلاعاتی ژنتیک قهرمانان را راه‌اندازی کنیم. در مرکز سنجش هم به‌طور دائم تیم‌ها تمرینات خود را انجام می‌دهند اما ما چندین برنامه برجسته داریم حدود 15 سال است که آکادمی برگزار شده است و هزاران داده در این مکان جمع شده اما هیچ وقت به صورت مکتوب ارائه داده نشده است. ما به زودی کتبی ارائه خواهیم داد که در هر رشته اطلاعاتی از فیزیولوژی قهرمانان و تست‌هایی که از آنها گرفته می‌شود در این کتاب جمع‌آوری شده باشد.

وی گفت: هدف بعدی ما بدنسازی است که تا پایان سال 98 قصد داریم بدنسازان خانم را تربیت کنیم امروز اولین همایش بدنسازی بانوان افتتاح شد. طرح امیدهای المپیک هم از دیگر برنامه‌های ماست که تعدادی از ورزشکاران جوان را زیرپوشش خود قرار دهیم. سال‌ها پیش این طرح عنوان شده بود اما به مرحله اجرا نرسیده بود و ارتباط‌هایی که با کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی داریم قرار است برخی چهره‌های امید را زیر پر و بال خود بگیریم.

وی گفت برخی فدراسیون‌ها مثل والیبال و کشتی استقلال دادند اما برخی مانند کبدی از امکانات آکادمی استفاده کردند و نتیجه خوبی به دست آوردند.

قره‌خانلو در خصوص بودجه سازمان مدیریت و منابع برای بازسازی گفت: این منابع ابتدا برای بازسازی موتورخانه است و بعد مرکز تمرینات آبی بازسازی شود. بخشی از این پول به کمیته آمده و شنبه هفته گذشته جلسه ای داشتیم و قرار است آکادمی تا پایان سال به روز شود. در  بازسازی آکادمی در ابتدا مرکز ریکاوری استانداردهای جهانی را انجام می دهیم و بعد هم مشکل سیستم گرمایشی و سرمایشی تا پایان سال حل می شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار آنا درخصوص بازداشت مدیران ورزشی و پرونده آتش سوزی گفت: دستگاه قضایی این موضوع را جمع‌بندی کرد، تکلیف مشخص است، این اتفاق تلخ بود و از آن بگذرید، موضوع بازداشت هم شایعه بود و اگر قرار باشد به شایعات پاسخ بدهم می توانید از خودتان بنویسید.

وی در پایان در خصوص فوت دو کارگر گفت: مرگ دو نفر از پرسنل را نداشتیم، اتفاقی که افتاده بود مربوط به پیمان کار آشپزخانه بود. آنها چند کارگر داشتند که دو نفر از این کارگران مواد استفاده کرده بودند که به اورژانس اعزام شدند. این دو نفر کارگر پیمان کار رستوران بود و قرارداد آنها به جای دیگر مربوط شد

وی در خصوص بودجه آکادمی گفت: ما ابتدا 5 میلیارد برای سال اول اعتبار خواستیم که محقق نشد، با تدبیر صالحی امیری کمی دست ما در اعتبارات باز شد و خوشبختانه هر زمانی که اعتبار خواستیم در اختیار ما گذاشتند، آکادمی ردیف بودجه جداگانه ندارد.

وی در خصوص بدهی فدراسیون به هتل آکادمی گفت: عمده کاربران این هتل ورزشکاران و قهرمانان است، آکادمی در ارائه خدمات مالی ارتباطی با فدراسیون‌ها ندارد. برخی فدراسیون‌ها این پول را پرداخت می‌کنند و برخی دیگر با تاخیر و برخی هم بدهکار می‌شوند، آکادمی با این مسائل درگیر نمی‌شود، و پرداخت‌ها فدراسیون با شرکت سرمایه گذاری است.

وی در خصوص غذا ندادن به ورزشکاران به خاطر بدهی فدراسیون‌ها گفت: در زمان من نبوده این امکان وجود ندارد که به دلیل بدهی به ورزشکاران غذا داده نشود.

قره‌خانلو در خصوص فعالیت‌های آکادمی در اساسنامه گفت: قرار است فعالیت‌های آکادمی در اساسنامه روشن‌تر شود، کلیه فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی در کمیته آکادمی انجام می‌شود.

انتهای پیام/4051/4057/

http://ana.ir/i/343010
قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک شد

قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک شد

رونمایی از طرح بورسیه ورزشی امیدها و ستاره‌های آکادمی ملی المپیک

رونمایی از طرح بورسیه ورزشی امیدها و ستاره‌های آکادمی ملی المپیک

قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک باقی ماند

قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک باقی ماند

معرفی صالحی‌‌امیری برای هیأت اجرایی و هاشمی برای کمیته‌ آمار

معرفی صالحی‌‌امیری برای هیأت اجرایی و هاشمی برای کمیته‌ آمار

هزینه‌های ارزی کاروان المپیک جوانان اعلام شد+ جدول

هزینه‌های ارزی کاروان المپیک جوانان اعلام شد+ جدول

پرونده ایران و عربستان به میانجیگری رفت

پرونده ایران و عربستان به میانجیگری رفت

تاج بخاطر منافع فوتبال ایران در سمتش باقی ماند

تاج بخاطر منافع فوتبال ایران در سمتش باقی ماند

در حقوق ورزشی ضعیف هستیم

در حقوق ورزشی ضعیف هستیم

مدیریت هزینه باید به بهترین شکل محقق شود

مدیریت هزینه باید به بهترین شکل محقق شود

 در انتخابات جودو شرکت می‌کنم/ با رایزنی محرومیتم بخشیده شد

در انتخابات جودو شرکت می‌کنم/ با رایزنی محرومیتم بخشیده شد

دیدار نایب رئیس فدراسیون جهانی ژیمناستیک با شاهرخ شهنازی

دیدار نایب رئیس فدراسیون جهانی ژیمناستیک با شاهرخ شهنازی

برگزاری مجمع عمومی سالانه کمیته ملی المپیک

برگزاری مجمع عمومی سالانه کمیته ملی المپیک

بازنشسته‌ها نمی‌توانند در هیأت رئیسه بمانند

بازنشسته‌ها نمی‌توانند در هیأت رئیسه بمانند