يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
لیگ کاراته وان؛

4 کاراته‌کای ایران در فینال و رده بندی

شنبه 26 بهمن 1398 ساعت 17:52
در پایان روز دوم لیگ جهانی امارات، 2 کاراته‌کا ایران به فینال و 2 نماینده به دیدار رده بندی اوزان خود راه یافتند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از سایت فدراسیون کاراته، دومین روز لیگ جهانی کاراته وان امارات برگزار شد و تیم ایران موفق شد شیما آل سعدی در وزن 61- کیلوگرم و ذبیح اله پورشیب در وزن 84- کیلوگرم را راهی فینال کند.

رزیتا علیپور در وزن 61- کیلوگرم و مهدی خدابخشی در وزن 84- کیلوگرم هم به دیدار رده بندی راه یافتند.

در روز نخست این رقابت‌ها روز گذشته نیز مهسا افسانه در کاتای انفرادی، سارا بهمنیار و بهمن عسگری در اوزان 50- و 75- کیلوگرم به دیدار رده بندی راه یافتند تا تعداد نمایندگان ایران در دیدار فینال و رده بندی به عدد 7 برسد.

دیدارهای فینال و رده بندی فردا (یک‌شنبه 27 بهمن ماه) برگزار خواهد شد.

نتایج کسب شده امروز بدین ترتیب است:

در وزن 61- کیلوگرم، شیما آل سعدی  ابتدا ۲ بر یک کریستینا فرر از اسپانیا را برد‌. در ادامه مقابل فیلیپه وندولینه از فرانسه با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری رسید. در سومین مبارزه ۳ بر ۲ اینگیریدا سوچانکوآ از اسلواکی را شکست داد و سپس موفق شد یک بر صفر آنیتا سروگینا از اوکراین را با شکست بدرقه کند و گام به دور نیمه نهایی بگذارد.

او در مبارزه نیمه نهایی مقایل جیانا لطفی از مصر قرار گرفت و پس از تساوی ۲ بر ۲ با قانون سنشو برنده تاتامی شد و به فینال راه پیدا کرد. او برای کسب مدال طلا به مصاف یین ژیااویان چینی خواهد رفت.

در وزن 84- کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب در اولین دیدار مقابل فردی والرا از ونزوئلا پس از کسب نتیجه صفر بر صفر در هانتی برنده شد. در دومین مبارزه ۲ بر یک فرج النشری از عربستان را شکست داد. سپس مقابل ایگور چیخمارف از قزاقستان بعد از تساوی صفر بر صفر در هانتی پیروز شد و به نیمه نهایی رفت.

مهدی خدابخشی ۴ بر صفر ویلیام دیانتته از بلژیک را برد. سپس با نتیجه ۵ بر یک از سد آنتون ایساکو از بلاروس گذشت. در ادامه یک بر صفر کنجی گریلون از فرانسه را مغلوب کرد. در مبارزه چهارم 5 بر 4 میشله مارتینا از ایتالیا را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.

در نیمه نهایی ذبیح اله پورشیب و مهدی خدابخشی مقابل هم به میدان رفتند که این بازی با نتیجه ۳ بر2 به سود پورشیب خاتمه یافت. پورشیب با این برد فینالیست شد و فردا برای کسب مدال طلا به مصاف دانیار یولداشف از قزاقستان می رود.

خدابخشی نیز برای کسب مدال برنز با ایگور چیخمارف از قزاقستان مبارزه خواهد داشت.

در وزن 61- کیلوگرم، رزیتا علیپور ابتدا ۳ بر یک آنا جوآنا نیلسون از سوئد را برد. سپس ۲ بر یک آنا رودینا از روسیه را مغلوب کرد و در سومین دیدار مقابل یین ژیااویان از چین 2 بر صفر نتیجه را واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.

او در این گروه برابر ناتالی ویلیام از انگلیس به برتری یک بر صفر رسید تا فردا برای کسب مدال برنز با نیلا گوتالینو از روسیه دیدار کند.

در وزن 84+ کیلوگرم، سجاد گنج زاده ۲ بر صفر مارکوس مارتینز از اسپانیا را شکست داد و در دومین مبارزه 2 بر یک نتیجه را به رودریگو روخاس از شیلی واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

صالح اباذری و مهدی آشوری دیگر نمایندگان این وزن بودند که از گردونه رقابتها کنار رفتند. اباذری در اولین دیدار مقابل الکسی ودوچیس از بلاروس ۳ بر یک شکست خورد و مهدی آشوری نیز با همین نتیجه مقابل احمد العصفر از مصر مغلوب شد.

در وزن 68+ کیلوگرم بانوان، حمیده عباسعلی ۳ بر صفر ایرنه بچانه از موزامبیک را شکست داد. سپس به برتری ۸ بر صفر مقابل سوآن ون از چین تایپه رسید. در ادامه 2 بر صفر نتیجه را به صوفیا برولتسوآ از قزاقستان واگذار کرد و با شکست حریف قزاقستانی، حمیده عباسعلی از دور رقابتها کنار رفت.

در کاتای انفرادی مردان ابوالفضل شهرجردی در گروه یک امتیاز۲۳.۵۲ را بدست آورد و با قرار گرفتن در مکان پنجم از صعود به دور دوم بازماند.

متین زارع هم در گروه ۴ امتیاز۲۳.0 را کسب کرد و با قرار گرفتن در رده هفتم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/472167
اوج بی‌رحمی بود به المپیک نرسیدم/ هیچ وقت تسلیم اتفاق‌های این دنیا نمی‌شوم

اوج بی‌رحمی بود به المپیک نرسیدم/ هیچ وقت تسلیم اتفاق‌های این دنیا نمی‌شوم

ناکامی پورشیب در راه فینال/ مبارزه برای کسب مدال برنز

ناکامی پورشیب در راه فینال/ مبارزه برای کسب مدال برنز

کرونا ملی‌پوشان کاراته را فراری داد/ سفر زودهنگام به اتریش

کرونا ملی‌پوشان کاراته را فراری داد/ سفر زودهنگام به اتریش

درخشش مدال برنز بر گردن 3 ملی‌پوش کاراته

درخشش مدال برنز بر گردن 3 ملی‌پوش کاراته

شیما آل سعدی به فینال صعود کرد/ جدال برای نشان زرین با حریف چینی

شیما آل سعدی به فینال صعود کرد/ جدال برای نشان زرین با حریف چینی

امید نماینده ایران به کسب مدال برنز کاراته‌وان امارات

امید نماینده ایران به کسب مدال برنز کاراته‌وان امارات

نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند

نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند