جمعه  15  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مسابقات تکواندو قهرمانی کشور؛

دختران هوگوپوش مازندران قهرمان جام سفیر کره جنوبی شدند

يكشنبه 19 آبان 1398 ساعت 18:47
در پایان مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان دختر «جام سفیر کره جنوبی»، هوگوپوشان مازندرانی موفق شدند عنوان قهرمانی کسب کنند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان دختر «جام سفیر کره‌جنوبی» از روز گذشته (شنبه – 18 آبان ماه) با حضور 283 تکواندوکار از سراسر کشور به میزبانی هیئت تکواندو استان مازندران و در سالن «سرداران شهید نوبخت» بابلسر آغاز و امروز با قهرمانی تکواندوکاران میزبان به پایان رسید تا هردو کاپ قهرمانی در مازندران ماندگار شود.

در پایان این دوره از رقابت‌ها، دختران نوجوانان مازندرانی با کسب 5 مدال طلا، یک برنز و 662 امتیاز مقتدرانه بر سکوی قهرمانی ایستادند، تیم تهران با 2 طلا، 2 نقره، یک برنز و 398 امتیاز نایب قهرمان شد و هوگوپوشان البرز با 2 مدال طلا، یک برنز و 293 امتیاز کاپ سومی را بالای سر بردند.

تیم‌های گیلان، اصفهان، ایلام، کرمانشاه، یزد، اردبیل و قم به ترتیب در رده چهارم تا دهم قرار گرفتند.

هم‌چنین در پایان مسابقات قرآنی، زهرا خنجر از استان ایلام عنوان نخست را کسب کرد، فاطمه شمس آبادی از استان خراسان جنوبی دوم شد و محدثه سادات متقی‌نژاد از استان خراسان رضوی و یاسمن شاه قلیان از استان چهارمحال بختیاری مشترکاً بر سکوی سومی ایستادند.

برترین های این دوره از سوی کمیته برگزاری مسابقات به شرح ذیل معرفی شدند:

بهترین داوران: آزاده فراهانی (تهران) - زهرا کریمی (اصفهان) - محدثه پرنیخ (سمنان)

بهترین سرمربی: محبوبه محمدنژاد (مازندران)

بهترین سرپرست: اکرم چوکنیان (کرمانشاه)

فنی ترین بازیکن: شاپرک نجفی (البرز)

بازیکن پهلوان: پارمیدا خوشدل (گیلان)

تیم اخلاق: همدان

اسامی مدال آوران این رقابت ها به شرح ذیل است:

وزن اول (42- کیلوگرم):

1- هانیه حسن نژاد (مازندران)

2- سوگند پورمرآت (یزد)

3- محدثه باقرزاده (آذربایجان شرقی) - کیمیا خانزاده (اردبیل)

وزن دوم (44- کیلوگرم):

1- پارمیدا خوشدل (گیلان)

2-ستایش عزیزی فرد (کرمانشاه )

3- زکیه رجبی (یزد) - مریم زارع پهنابی (مازندران)

وزن سوم (46- کیلوگرم):

1-  مهشاد احوطی (تهران)

2- مریم حاجی علیزاده (گیلان)

3- مبینا فلاحیان ( اصفهان) - همتا برجسته (مازندران)

وزن چهارم (49- کیلوگرم):

1- سعیده نصیری (مازندران)

2-مریم نعمتی یونجالی (اردبیل)

3- نسیم نریمانی (البرز)  - سارا میزبان (خوزستان)

وزن پنجم (52- کیلوگرم):

1-  شاپرک نجفی (البرز)

2- سارا احدی نیا (اصفهان)

3- آنیتا محمدیان (آذربایجان شرقی) -غزل سلطانی بندرجانی (سمنان)

وزن ششم(55- کیلوگرم):

1- نسترن ولی زاده (البرز)

2- نیلوفر صادقی گندم (تهران)

3- سیده مریم حسینی محلی (مازندران) - رعنا لارتی (کرمانشاه)

وزن هفتم (59- کیلوگرم):

1- مریم رضانژاد (مازندران)

2- زهرا شیروانی (اصفهان) 

3- مهدیه پرویزی ( کرمانشاه) - کوثر غلامی صفت (گیلان)

وزن هشتم (63- کیلوگرم):

1- تینا مدانلو (مازندران)

2- مبینا شاهپوری (اصفهان)

3- زهرا میخوش کمال آباد (تهران) - فاطمه حسینی رابری (کرمان)

وزن نهم (68- کیلوگرم):

1- نازنین تنکابنی (مازندران)

2- مهرنوش علیزاده (تهران)

3- سمیرا بیانی (یزد)- نگار اسحقی عاشق آباد (اصفهان)

وزن دهم (68+ کیلوگرم):

1- آناهیتا توکلی (تهران)

2- زینب قنبری (قم)

3- سها ابوالفتحی (گیلان) - زهرا بهمنی (فارس)

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/444330
نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند/ جدال تکواندوکاران برای رسیدن به سهمیه المپیک

نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند/ جدال تکواندوکاران برای رسیدن به سهمیه المپیک

برنامه رقابت‌های نهایی گرندپری تکواندو در مسکو

برنامه رقابت‌های نهایی گرندپری تکواندو در مسکو

راه سخت تکواندوکاران برای کسب سهمیه المپیک/ مدال و صعود به فینال راه رسیدن به توکیو

راه سخت تکواندوکاران برای کسب سهمیه المپیک/ مدال و صعود به فینال راه رسیدن به توکیو

انتخاب دانشجوی دانشگاه آزاد به‌عنوان بهترین ورزشکار مرد سال 2019

انتخاب دانشجوی دانشگاه آزاد به‌عنوان بهترین ورزشکار مرد سال 2019

جدال بانوان هوگوپوش با حریفان روی شیاپ چانگ چین

جدال بانوان هوگوپوش با حریفان روی شیاپ چانگ چین

قهرمانی مازندرانی‌ها در جام سفیر کره‌‌جنوبی/ تهران نایب‌قهرمان شد

قهرمانی مازندرانی‌ها در جام سفیر کره‌‌جنوبی/ تهران نایب‌قهرمان شد

مبارزات 233 تکواندوکار در قالب 33 تیم در مسابقات قهرمانی کشور

مبارزات 233 تکواندوکار در قالب 33 تیم در مسابقات قهرمانی کشور