جمعه  29  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

جودو قهرمانی آسیا؛ علی یوسفی در یک قدمی کسب نشان برنز

پنجشنبه 22 تیر 1396 ساعت 12:03
علی یوسفی نماینده وزن منهای 66کیلوگرم جودو ایران در مسابقات قهرمانی قهرمانی آسیا برای کسب نشان برنز به میدان می رود.

به گزارش گروه ورزشی آنا از سایت فدراسیون جودو، مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان قاره آسیا در شرایطی طی روزهای 22 تا 25 تیرماه به میزبانی کشور قرقیزستان برگزار می شود که تیم 9 نفره نوجوانان پسر و 4 ملی پوش دختر کشورمان در این رقابت‌ها حضور دارند. یازدهمین دوره مسابقات جودو قهرمانی نوجوانان آسیا صبح امروز (پنج‌شنبه) با حضور 155 جودوکار از 11 کشور به میزبانی قرقیزستان در بیشکک آغاز شد.

در نخستین روز از یازدهمین دوره رقابتهای جودو قهرماانی آسیا در وزن من‌های 66 کیلوگرم علی یوسفی برای کسب نشان برنز برابر از به میدان می رود.بر اساس این گزارش یوسفی در گام نخست نی هانک ماک از هنگ کنگ را ایپون کرد و در مبارزه دوم با یک امتیاز وازاری مغلوب اسلام تکتاسین قزاق شد.یوسفی در نخستین مبارزه خود در جدول شانس مجدد 2 بر1 شایاخ متوف قزاق دارنده برنز کاپ آزاد اروپا را از پیش رو برداشت و برای کسب نشان برنز برابر نماینده چین تایپه به میدان خواهد رفت.

همچنین امیرحسین یزدانی در وزن 50- کیلوگرم بعد از یک دور استراحت برابر "آبییک" از کشور میزبان بازنده شد و به گروه شانس مجدد رفت و در اولین دیدار مقابل "شریف بیک نبی اف" از تاجیکستان باخت و از گردونه رقابت ها حذف شد. در وزن 50- کیلوگرم 9 جودوکار حضور دارند.

مصطفی ریاحی فر در وزن 55- کیلوگرم ابتدا "کومار" از هند را شکست داد و در ادامه مقابل "سعیداف" از ازبکستان نتیجه را واگذار کرد. وی در اولین دیدار در گروه شانس مجدد مقابل "لی" از کره جنوبی باخت دومین حذفی تیم ملی ایران لقب گرفت اما در ادامه این رقابت‌ها در وزن 60- کیلوگرم مجید وحید بریمانلو دور نخست نتیجه را به نماینده کره جنوبی واگذار کرد و سومین نماینده کشورمان نیز از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. در این وزن 13 جودوکار حضور دارند.

رقابت‌های جودو قهرمانی آسیا به مدت چهار روز در قرقیزستان برگزار می‌شود.

http://ana.ir/i/194608