شنبه  16  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در انگلستان؛

شکاف درآمدی میان اقتصاددانان زن و مرد بدون تغییر مانده است

يكشنبه 10 شهریور 1398 ساعت 11:31
گزارش‌ها نشان می‌دهد که شکاف درآمدی اقتصاددانان در انگلستان طی 20 سال گذشته هیچ تغییری نکرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه‌ دانشگاه‌های جهان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از تایمز هایر اجوکیشن، درآمد زنان اقتصاددان در انگلستان حتی با وجود داشتن نقش مشابه در جامعه به طور قابل‌توجهی کمتر از مردان است. کاهش این شکاف درآمدی در میان اقتصاددانان دانشگاهی طی دو دهه گذشته ناچیز بوده است.

براساس گزارشی که در کنفرانس انجمن اقتصاد اروپا ارائه شد، میزان درآمد زنان اقتصاددان به طور قابل‌توجهی کمتر از همکاران مردشان است. مردان اقتصاددان 15 درصد بیشتر از زنان درآمد دارند. با توجه به اینکه اکثر اقتصاددانان مرد پیرتر هستند و با افزایش سابقه کاری درآمد فرد بالا می‌رود، بنابراین میزان دقیق شکاف درآمدی میان زنان و مردان 12.7 درصد بوده است.

یکی دیگر از دلایل شکاف درآمدی میان اقتصاددانان زن و مرد در انگلستان این است که تعداد زنان در نقش‌های ارشد به نسبت مردان کمتر است. براساس گزارش‌ها، 35 درصد از مدرسان اقتصاد زنان هستند اما تنها 16 درصد از این تعداد استادان دانشگاهی به شمار می‌روند.

گفتنی است که استادان زن در حوزه اقتصاد 11.5 درصد کمتر از همکاران مرد خود درآمد دارند. این شکاف درآمدی در سطح مدرس 4.9 درصد است. این در حالی است که از نظر مدیریت مؤسسات آموزش عالی، استادان زن از نظر بهره‌وری یا شایستگی کمتر از همکاران مرد خود نیستند.

انتهای پیام/4107/4021/

http://ana.ir/i/413419
درآمد زنان کمتر از مردان است

درآمد زنان کمتر از مردان است

 دانشگاه‎های انگلستان برای برابری درآمدی تلاش می‌کنند

دانشگاه‎های انگلستان برای برابری درآمدی تلاش می‌کنند

افزایش حقوق 20-2019 دانشگاه‌های انگلستان

افزایش حقوق 20-2019 دانشگاه‌های انگلستان

روند کند بهبود شکاف درآمدی در انگلستان

روند کند بهبود شکاف درآمدی در انگلستان