شنبه  16  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

تیم کشتی فرنگی امید ایران قهرمان جهان شد

يكشنبه 12 آبان 1398 ساعت 22:24
تیم کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال (امید) کشورمان در رقابت‌های جهانی مجارستان با کسب ۳ مدال طلا و ۳ مدال برنز بعنوان قهرمانی دست یافت.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال (امیدها) قهرمانی جهان امروز روزهای ۱۰ تا ۱۲ آبان ماه در شهر بوداپست برگزار شد و در پایان تیم ایران با ۳ مدال طلای میثم دلخانی، محمدرضا گرایی و علی‌اکبر یوسفی در اوزان ۶۳، ۷۲ و ۱۳۰ کیلوگرم و ۳ مدال برنز مهدی محسن نژاد، سجاد ایمن طلب و محمدهادی ساروی در اوزان ۶۰، ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم و کسب ۱۲۲ امتیاز به‌عنوان قهرمانی دست یافت. تیم‌های گرجستان و روسیه نیز با کسب ۱۲۱ و ۱۱۸ امتیاز پس از تیم ایران به عنوان‌های دوم و سوم رسیدند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا ناصرپور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر ۳ مقابل سرداربیک کونوشبایف از قرقیزستان به پیروزی رسید وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل شوتا اوگاوا دارنده مدال برنز جهان از ژاپن با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب شد. ناصرپور در این دیدار از ناحیه مچ پا دچار شکستی شد و به بیمارستان انتقال یافت و بدین ترتیب از ادامه کار در این مسابقات بازماند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور بعد مقابل آیاتا سوزوکی از ژاپن با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آرمن ملیکیان از ارمنستان با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت. محسن نژاد در این گروه با نتیجه ۸ بر صفر مارتین ولیف از بلغارستان را مغلوب کرد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در این دیدار کریستین کچکمتی از مجارستان را با نتیجه ۹ بر ۵ مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول در دور بعد مقابل ماکسیم نهودا از بلاروس با نتیجه ۹ بر ۶ به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی اولکساندر هروشین از اوکراین را با نتیجه ۵ بر یک مغلوب کرد و راهی دیدار نیمه‌نهایی شد. دلخانی در این دیدار با نتیجه ۴ بر یک از سد مهمت چکر از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال و در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۷ بر ۶ از سد لوانی کاوجارادزه از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۷ کیلوگرم سجاد ایمن طلب پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل الکساندر لیانوونچیک از بلاروس مغلوب شد و با توجه به راه‌یابی این کشتی‌گیر به دیدار پایانی، به گروه شانس مجدد راه یافت. ایمن طلب در این گروه با نتیجه ۳ بر یک از سد حاجی کاراکوش از ترکیه گذشت و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در این دیدار در مصاف با دیوید دیمیتروف از بلغارستان با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر ۳ از سد چنگیز ارسلان قهرمان سال گذشته این مسابقات از ترکیه گذشت وی در دور بعد با نتیجه ۳ بر ۲ ماگومد یاربیلوف از روسیه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله در مصاف با راماز زوئیدزه دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان با نتیجه ۷ بر ۵ و ضربه‌فنی به برتری دست یافت و راهی دیدار نیمه‌نهایی شد. وی در این دیدار ماکسیم یوتوشنکو از اوکراین را با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. گرایی در دیدار پایانی سانان سلیمان اف از آذربایجان را با نتیجه ۷ بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم علی نوروزی در دور نخست مقابل تمرلان شادوکایف از قزاقستان با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه‌نهایی مقابل حریف روس، نوروزی حذف شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم سید محمد چوبچیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۵ مغلوب گئورگ ماریا از رومانی شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، چوبچیان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حمیدرضا بادکان در دور اول با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل مارتیناس نمسویسیوس از لیتوانی شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، بادکان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۳ بنس الماسی از صربستان را مغلوب کرد. ساروی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل آروی ساوولاینن قهرمان جوانان جهان و زیر ۲۳ سال اروپا از فنلاند با نتیجه ۵ بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، به گروه شانس مجدد رفت. وی در این گروه مقابل آریف نیفتولایف از آذربایجان با نتیجه ۷ بر یک پیروز شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. ساروی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۴ و ضربه‌فنی ولادلن کوزلیوک از اوکراین را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی‌اکبر یوسفی در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود. وی در دور دوم در مصاف با کونستا مایین پایای از فنلاند با نتیجه ۳ بر صفر به برتری دست یافت. یوسفی در دور سوم و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۳ بر ۲ از سد فرانز ریشتر از آلمان گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۶ از سد عثمان ایلدیریم دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از کشور ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. یوسفی در دیدار فینال با توجه به مصدومیت زویادی پاتاریدزه قهرمان سال گذشته این مسابقات پیروز میدان شد و به مدال طلا رسید.

رده‌بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: ۱- شوتا اوگاوا (ژاپن) ۲- امین صفرشایف (روسیه) ۳- اکرم اوزتورک (ترکیه) و زائور علی اف (آذربایجان) ... ۱۰- پویا ناصرپور (ایران)
۶۰ کیلوگرم: ۱- آرمن ملیکیان (ارمنستان) ۲- ژولمان شارشنبیکوف (قرقیزستان) ۳- مهدی محسن نژاد (ایران) و آرتور پتروسیان (روسیه)
۶۳ کیلوگرم: ۱- میثم دلخانی (ایران) ۲- لوانی کاوجارادزه (گرجستان) ۳- ماکسیم نیهودا (بلاروس) و فادیس والیتوف (روسیه)
۶۷ کیلوگرم: ۱- محمد السید (مصر) ۲- الکساندر لیاوونچیک (بلاروس) ۳- سجاد ایمن طلب (ایران) و آرتور پولیتایف (اوکراین)
۷۲ کیلوگرم: ۱- محمدرضا گرایی (ایران) ۲- سانان سلیمان اف (آذربایجان) ۳- والنتین پتیچ (مولداوی) و ماکسیم یوتوشنکو (اوکراین)
۷۷ کیلوگرم: ۱- اسلام اوپیف (روسیه) ۲- کودای ساکورابا (ژاپن) ۳- تامرلان شادوکایف (قزاقستان) و سرکان آکویون (ترکیه) ... ۲۶- علی نوروزی (ایران)
۸۲ کیلوگرم: ۱- میلاد علیرضایف (روسیه) ۲- ویکوسلاو لوبوریچ (کرواسی) ۳- یوگنی پولیوادوف (قزاقستان) و آیونگو ریکادزه (گرجستان) ... ۱۳- سید محمد چوبچیان (ایران)
۸۷ کیلوگرم: ۱- سمن نوویکوف (اوکراین) ۲- گورامی ختسوریانی (گرجستان) ۳- دانیل هیچاواریا (کوبا) و کریل ماسکوویچ (بلاروس) ... ۱۸- حمیدرضا بادکان (ایران)
۹۷ کیلوگرم: ۱- ۳- دیمتیری کامینسکی (بلاروس) و محمدهادی ساروی (ایران)
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- علی‌اکبر یوسفی (ایران) ۲- زویادی پاتاریدزه (گرجستان) ۳- داوید اوواساپیان (ارمنستان) و عثمان ایلدیریم (ترکیه)

رده‌بندی تیمی: ۱- ایران ۱۲۲ امتیاز ۲- گرجستان ۱۲۱ امتیاز ۳- روسیه ۱۱۸ امتیاز ۴- اوکراین ۷۷ امتیاز ۵- بلاروس ۶۹ امتیاز ۶- ژاپن ۶۵ امتیاز ۷- ترکیه ۶۵ امتیاز ۸- ارمنستان ۶۴ امتیاز

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/443323
حکم مربیگری محمد بنا صادر شد

حکم مربیگری محمد بنا صادر شد

بازیکنان امید از اشتباهات بازی اول درس می‌گیرند

بازیکنان امید از اشتباهات بازی اول درس می‌گیرند

ملی‌پوشان ایران در جام جهانی کشتی فرنگی مشخص شدند

ملی‌پوشان ایران در جام جهانی کشتی فرنگی مشخص شدند

6 قهرمان کشتی جهان در راه تهران

6 قهرمان کشتی جهان در راه تهران

زمان برگزاری فینال لیگ برتر کشتی فرنگی مشخص شد

زمان برگزاری فینال لیگ برتر کشتی فرنگی مشخص شد

احتمال بازی‌ امیدهای ایران مقابل قطر در دوحه

احتمال بازی‌ امیدهای ایران مقابل قطر در دوحه

ساروی به دیدار رده بندی راه یافت

ساروی به دیدار رده بندی راه یافت

میثم دلخانی به مدال طلا دست یافت

میثم دلخانی به مدال طلا دست یافت

 گرایی فینالیست شد‌/ 3 کشتی‌گیر ایران در شانس مجدد

 گرایی فینالیست شد‌/ 3 کشتی‌گیر ایران در شانس مجدد

دلخانی و یوسفی به دیدار فینال راه یافتند

دلخانی و یوسفی به دیدار فینال راه یافتند

پیروزی قاطعانه کشتی‌گیران دانشگاه آزاد اسلامی مازندران

پیروزی قاطعانه کشتی‌گیران دانشگاه آزاد اسلامی مازندران