دوشنبه  18  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
شاهین‌طبع در گفتگو با آنا:

پشتوانه‌سازی لازم برای تیم ملی بسکتبال داشته باشیم/ پیشرفت زنجیره‌وار با تلاش ممکن می‌شود

سه شنبه 06 اسفند 1398 ساعت 07:35
سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: برای پیشرفت زنجیره‌وار نیاز است که پشتوانه‌سازی لازم صورت پذیرد تا موفق به تکرار پیروزی شویم.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم ملی بسکتبال ایران در اولین پنجره انتخابی کاپ آسیا 2021 به مصاف تیم‌های سوریه و قطر رفت و موفق شد این دو حریف را با اقتدار مغلوب کند تا شروع بسیار خوبی در رقابت‌های فیبا کاپ آسیا داشته باشد. شاگردان مهران شاهین‌طبع در آذر 99 در دومین پنجره انتخابی به مصاف عربستان و سوریه می‌روند و آخرین پنجره انتخابی اواخر بهمن و اوایل اسفند 99 خواهد بود که بسکتبالیست‌های ایران به مصاف قطر و عربستان می‌روند تا تکلیف تیم‌های برتر گروه E مشخص شود.

مهران شاهین طبع در خصوص دیدارهای تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین مرحله انتخابی فیبا کاپ به خبرنگار ورزشی آنا اظهار کرد: بازی‌های سختی با دو حریف خود در تالار بسکتبال آزادی تهران داشتیم و سعی کردیم بدون اشتباه و با دقت بالایی بازی کنیم. دو پیروزی ارزشمند نصیب تیم ایران شد و تلاش خواهیم کرد در دیدارهایی که مهمان هستیم نیز با قدرت و بدون خطا بازی کنیم تا نتایج خوبی بگیریم.

وی افزود: سوریه و قطر رقبای آماده‌ای بودند که در دیدارهای دور برگشت با دقت بیشتری بازی خواهند کرد تا به نتیجه مطلوب دست یابند. ترکیب دو تیم در بازی‌های بعدی تغییر خواهد کرد و این اتفاق طبیعی است چون رقبا تلاش می‌کنند تا با قدرت بیشتری در دیدار دوم بازی کنند. ضمن اینکه باید با عربستان دیدار کنیم که حریف سرسختی است و تلاش خواهد کرد تا بهترین نتیجه را در بازی‌هایی که با ما دارد، کسب کند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با اشاره به این موضوع که هدف انجام بازی‌هایی با اعتماد به نفس بالا از سوی شاگردانش است، تصریح کرد: برای تکرار پیروزی باید بهتر و آماده‌تر باشیم. ظرفیت خوبی در میان بازیکنان ایرانی وجود دارد و آن‌ها این توانایی را خواهند داشت که در ادامه راه بتوانند بازی‌های کامل‌تری انجام دهند. 

وی در مورد استفاده بیشتر از بازیکنان جوان در ترکیب تیم ملی بسکتبال بیان کرد: جوانان زیادی هستند که انگیزه و اشتیاق فوق‌العاده‌ای برای درخشش در تیم ملی دارند. باید مسیری را انتخاب کنیم و برویم که منجر به پشتوانه‌سازی خوبی شود و بدنه تیم ملی قوی تر از قبل شود. جوان‌هایی که فرصت بازی می‌یابند باید شوق زیادی برای پیشرفت داشته باشند تا کادرفنی را متقاعد به استفاده بیشتر از آن‌ها کند. نفراتی که بتوانند توانایی‌های خود را نشان دهند به تیم ملی دعوت می‌شوند اما اگر اشتیاق لازم دیده نشود، ناچار به اعتماد به باتجربه‌ها می‌شویم.

شاهین‌طبع با بیان این نکته که برای پیشرفت بسکتبال تنها نمی‌توانیم به بازیکنانی که در تیم ملی حضور داشته‌اند اکتفا کنیم، تأکید کرد: تیم‌های B و C می‌توانیم ایجاد کنیم تا پشتوانه تیم A شوند. رشد بسکتبال باید به شکل زنجیره‌وار باشد که این کار قابلیت اجرایی دارد و بهتر است شرایط به شکلی جلو رود که بازیکنان زیادی مترصد حضور در تیم اصلی باشند. ظرفیت خوبی از لحاظ نیروی انسانی داریم که با ایجاد برنامه‌ای هدفمند، پشتوانه‌های خوبی برای تیم اول ایران ایجاد خواهیم کرد.

وی در خصوص بازی‌های المپیک 2020 توکیو که 5 ماه دیگر آغاز می‌شود، عنوان کرد: اگر شیوع ویروس کرونا باعث نشود که بازی‌های لیگ برتر بسکتبال با تأخیر برگزار شود از اواخر اردیبهشت اردوهای تیم ملی آغاز می‌شود. تلاش خواهیم کرد تا با انجام دیدارهای تدارکاتی وضعیتی ایجاد کنیم تا تیم ملی ایران در بهترین شرایط راهی المپیک شود.

انتهای پیام/4048/

http://ana.ir/i/474033
4 تورنمنت بین‌المللی پیش از المپیک در انتظار بسکتبال

4 تورنمنت بین‌المللی پیش از المپیک در انتظار بسکتبال

اسامی آسمان‌خراش‌ها برابر قطر اعلام شد

اسامی آسمان‌خراش‌ها برابر قطر اعلام شد

اعلام برنامه تیم ملی بسکتبال در انتخابی کاپ آسیا

اعلام برنامه تیم ملی بسکتبال در انتخابی کاپ آسیا

اعلام لیست تیم‌ ملی بسکتبال ایران

اعلام لیست تیم‌ ملی بسکتبال ایران