دوشنبه  18  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
انتخابی والیبال المپیک؛

والیبالیست‌های ایران موفق به کسب سهمیه المپیک نشدند/ امتحان شانس مجدد در رقابت‌های آسیایی

يكشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 22:31
تیم ملی والیبال ایران با شکست برابر روسیه از صعود به المپیک 2020 بازماند و فقط در صورت قهرمانی در رقابت‌های آسیایی، جواز حضور المپیک را به‌دست خواهد آورد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران با نتیجه 3 بر صفر برابر روسیه شکست خورد و موفق به کسب سهمیه  حضور در المپیک نشد. به این ترتیب تیم ایران باید در دی‌ماه سال جاری و در مسابقات قاره‌ای یک بار دیگر شانس خود را برای رسیدن به المپیک امتحان کند.

در صورتی‌که تیم ملی والیبال کشورمان عنوان قهرمانی آسیا را به‌دست آورد جواز حضور در المپیک 2020 توکیو را کسب خواهد کرد .

دست اول:

روس‌ها با امتیاز سرویس بوتکو دومین امتیاز خود را بعد از شروع عبادی‌پور به‌دست آوردند اما یک توپ‌گیری خوب از معروف اجازه نداد اختلاف به 3 برسد و ایران اولین امتیاز خود را کسب کرد. غفور در خط سرویس قرار گرفت و تیم ایران توانست 2 امتیاز از حریف پیش بیفتد اما روس‌ها این اختلاف امتیازی را جبران کردند و دو تیم در امتیاز 6 برابر شدند. با این حال تیم ایران توانست در شراطی راهی وقت استراحت فنی اول شود که یک امتیاز از حریف خود پیش بود.

موزارسکی با سرویس ‌ای خود باعث شد تا تیم روس‌ها یک امتیاز از ایران پیش بیفتند اما آبشار خوب عبادی‌پور خیلی سریع بازی را در امتیاز 9 برابر کرد و یک سرویس عالی از او باعث شد تا ایران به امتیاز 10 برسد. دو سرویس خوب از تیم روسیه این تیم را در موقعیت برتری قرار داد و خطای بازیکنان ایران باعث شد تا روس‌ها فاصله خود را افزایش دهند.

تیم روسیه با تکیه بر سرویس‌های خوب خود و بر هم زدن دریافت تیم ایران توانست اختلاف امتیازی را به 5 افزایش دهد و در نهایت با نتیجه 25 بر 19 به پیروزی رسید.

دست دوم:

مانند دست اول ایران شروع خوبی داشت و توانست در امتیازات ابتدایی پیش بیفتد اما دو تیم در ادامه به رقابت نزدیک و شانه به شانه با یکدیگر ادامه دادند. سرویس‌های خوب تیم روسیه باعث شد تا این تیم با امتیاز 8  و ایران با امتیاز 6 به وقت استراحت فنی اول برسند. دو امتیاز متوالی از ایران مانع از فاصله گرفتن تیم روسیه شد و دوباره دو تیم رقابت نزدیک خود را آغاز کردند و دفاع عالی از موسوی باز هم ایران را پیش انداخت.

غفور در منطقه سرویس با دو سرویس عالی خود ایران را دو امتیاز پیش انداخت و سرویس سوم او نیز با دفاع خوب موسوی همراه شد تا ایران 3 امتیاز از حریف پیش بیفتد اما بعد از وقت استراحت سرمربی روسیه این تیم به جریان بازی برگشت و دو تیم در امتیاز 14 برابر شدند و روند خوب روسیه کمک کرد تا این تیم زودتر از ایران به امتیاز 16 برسد.

سعید معروف با تیزهوشی خود و با استفاده از توپ برگشتی باعث شد تا ایران اختلاف امتیازی را جبران کرده و یک امتیاز از تیم حریف پیش بیفتد.

دو تیم رقابت بسیار نزدیکی در امتیازات بعدی داشتند و روس‌ها در امتیاز 20 برابر توانستند دو امتیاز متوالی کسب کنند تا در امتیازات پایانی پیش بیفتند و در نهایت این دست با نتیجه 25 بر 23 به پایان رسید.

دست سوم:

دست سوم با رقابت نزدیک دو تیم در امتیازات ابتدایی شروع شد و تا امتیاز 3 دو تیم برابر پیش رفتند اما روس‌ها 2 امتیاز متوالی کسب کردند تا تیم ایران با وجود تلاش زیاد از حریف خود عقب بیفتد. روس‌ها که با اعتماد به نفس، به نبرد ایران آمده بودند بعد از این اختلاف امتیازی توانستند نمایش کم اشتباهی داشته باشند اما تیم ایران اشتباهات زیادی را متحمل شد تا فاصله بیشتر و بیشتر شود.

حضور فیاضی در زمین و سرویس‌های عالی او که با تیز هوشی معروف و پاس‌های او همراه شد باعث شد تا ایران روسیه را در امتیاز 13 متوقف کند و خود به امتیاز 15 برسد. روند خوب ایران در این دست ادامه پیدا کرد و تیم ما در شرایطی به امتیاز 20 رسید که حریف 17 امتیاز داشت و سرمربی روسیه مجبور به اتخاذ وقت استراحت شد و توانست فاصله امتیازی را بعد از این وقت استراحت به 2 کاهش دهد.

روس‌ها در امتیازات پایانی باز هم با تجربه‌تر از تیم ما عمل کردند و اشتباهات فردی باعث شد تا فاصله از دست برود و در نهایت روسیه این دست را هم با نتیجه 25 بر 23 به سود خود پایان داد.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/410098
شکست نوجوانان والیبال مقابل ایتالیا

شکست نوجوانان والیبال مقابل ایتالیا

اردونشنیان تیم ملی والیبال اعلام شدند

اردونشنیان تیم ملی والیبال اعلام شدند

مشکل از نتیجه‌گرایی در ورزش است نه کولاکوویچ/ کار سختی برای کسب سهمیه داریم

مشکل از نتیجه‌گرایی در ورزش است نه کولاکوویچ/ کار سختی برای کسب سهمیه داریم

6 تیم المپیکی مشخص شدند

6 تیم المپیکی مشخص شدند

جدال سخت و نفس‌گیر ایران با روسیه/ بلندقامتان المپیکی می‌شوند؟

جدال سخت و نفس‌گیر ایران با روسیه/ بلندقامتان المپیکی می‌شوند؟

پیروزی بی‌ دردسر بلند قامتان ایرانی برابر مکزیک

پیروزی بی‌ دردسر بلند قامتان ایرانی برابر مکزیک

جدال بلندقامتان ایران مقابل مکزیک/ دومین پیروزی نصیب شاگردان کولاکوویچ می‌شود؟

جدال بلندقامتان ایران مقابل مکزیک/ دومین پیروزی نصیب شاگردان کولاکوویچ می‌شود؟

شاگردان کولاکوویچ آماده پیروزی بر کوبا

شاگردان کولاکوویچ آماده پیروزی بر کوبا

کوچکترین میهمان دیدار امروز المپیادی‌ها با رهبر انقلاب+ تصویر

کوچکترین میهمان دیدار امروز المپیادی‌ها با رهبر انقلاب+ تصویر