جمعه  02  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
والیبال انتخابی المپیک؛

پیروزی بی‌ دردسر بلند قامتان ایرانی برابر مکزیک

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 19:33
تیم ملی والیبال کشورمان در دومین دیدار خود، در مسابقات والیبال انتخابی المپیک برابر مکزیک به پیروزی رسید.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ایران در دیدار با تیم مکزیک توانست با درخشش بازیکنان خود و ارائه یک نمایش کم‌نقص به پیروزی سه بر صفر برسد تا با دو برد پا به دیدار حساس با روسیه بگذارد.

ایران با تصمیم کولاکوویچ با ترکیب جواد کریمی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، پوریا یلی، محمدجواد معنوی‌نژاد، فرهاد قائمی و محمدرضا موذن بازی را آغاز کرد.

دست اول:

ایران دست اول را بهتر از حریف آغاز کرد و تیم مکزیک تحت فشار با 2 اشتباه خود کمک کرد تا ملی‌پوشان ما خیلی سریع 2 امتیاز از حریف پیش بیفتند. پنجمین امتیاز ما با سرویس معنوی‌نژاد به‌دست آمد. روند خوب ایران تا وقت استراحت فنی اول ادامه پیدا کرد و دو تیم با نتیجه 8 بر 4 نزد مربیان خود رفتند. تیم ایران با شروع مسابقه باز هم روند خوب و کم اشتباه خود را ادامه داد و هر چند مکزیکی‌ها تلاش می‌کردند تا با سرویس‌های کم اشتباه به روند مسابقه بازگردند اما توانایی بالای قائمی و دیگر ستاره‌های ایران مانع از این شد که مکزیک به ما نزدیک شود.

تیزهوشی یلی در یک توپ برگشتی به تیم ایران کمک کرد تا با 5 امتیاز اختلاف نسبت به حریف خود مکزیک به وقت استراحت فنی دوم برسد. نمایش بسیار عالی ایران در دفاع روی تور با یلی، غلامی و مجرد کمک کرد تا تیم ملی در این دست امتیازات زیادی کسب کند. تیم ایران در ادامه دست نیز کم اشتباه عمل کرد و توانست با نتیجه 25 بر 18 به پیروزی برسد.

دست دوم:

این بار نوبت مکزیک بود تا شروع خوبی داشته باشد.مکزیکی‌ها در شروع مسابقه توانستند 2 امتیاز از تیم ما پیش بیفتند و این روند را تا وقت استراحت فنی اول ادامه دادند و بازی با نتیجه 8 بر 6 به وقت استراحت فنی رسید. مجرد خط سرویس توانست اختلاف امتیازی دو تیم را به صفر برساند و ایران و مکزیک در امتیاز 10 برابر شدند.

تیم ملی ایران دوباره به روند خوب بازگشت و توانست با تیزهوشی و دفاع روی تور 2 امتیاز متوالی کسب کند و سرویس خوب مجرد کمک کرد تا ایران با امتیاز 16 و مکزیک با امتیاز 13 راهی وقت استراحت فنی دوم شوند.

با شروع دوباره مسابقه تیم ایران با تکیه بر سرویس‌های خوب خود و البته دفاع روی توانست روند افزایش اختلاف امتیاز را ادامه دهد و علی شفیعی نیز در امتیاز 20 برای ایران به زمین آمد اما نتوانست در سرویس موفق باشد.

مکزیکی‌ها در امتیازات پایانی مسابقه موفق شدند اختلاف امتیازی را کاهش دهند اما در نهایت عملکرد خوب بازیکنان ایران باعث شد تا در این دست هم برنده باشند و به پیروزی 25 بر 21 ایران با اسپک خوب معنوی‌نژاد به دست بیاید.

دست سوم:

سرویس خوب باراخاس باعث شد تا مکزیکی‌ها 3 امتیاز از ایران پیش بیفتند اما  وقت استراحت فنی به موقع کولاکوویچ باعث شد تا روند خوب باراخاس متوقف شده و ایران به جریان بازی برگردد. تیم ایران در شرایطی 4 امتیاز از حریف خود بعد از این اتفاق عقب افتاد که حضور معنوی‌نژاد در منطقه سرویس دوباره ایران را به بازی برگرداند و اختلاف دوباره یک امتیاز شد.

تیم ایران اما قبل از اینکه مکزیکی‌ها بخواهند چهره یک برنده را به خود بگیرند به روند بازی برگشتند و در شرایطی به امتیاز 9 رسیدیم که حریف تنها 8 امتیاز داشت. در این دست باراخاس در تیم مکزیک نمایش بسیار خوبی داشت و در حمله و سرویس باعث شد تا مکزیکی‌ها نمایش بهتری نسبت به دو دست قبلی داشته باشند.

در این دست هر دو تیم تلاش زیادی را انجام دادند و در حالی‌که تیم مکزیک از ایران یک امتیاز پیش بود، تک دفاع جواد کریمی ایران را به امتیاز تساوی رساند و قائمی امتیاز 15 را به حساب ایران ریخت و در ادامه باز هم سرویس خوب معنوی‌نژاد کمک کرد تا ایران به امتیاز 16 برسد. امتیاز 18 برای ایران با تجربه و هوشمندی قائمی و عبور توپ او از 3 مدافع حریف به دست آمد و مجرد و کریمی در دفاع روی تور ما را به امتیاز 19 رساندند. سرویس های خوب غلامی و درخشش موذن در این امتیازات به ایران کمک کرد تا اختلاف خود را با حریف حفظ کنند.

اورلانا در خط سرویس باعث شد تا اختلاف 4 امتیازی ایجاد شده به عدد یک برسد و حتی وقت استراحت کولاکوویچ نیز کمک نکرد تا این اختلاف امتیازی به صفر نرسد و دو تیم در عدد 20 برابر شدند.

رقابت ایران و مکزیک در امتیازات پایانی دست بسیار نزدیک دنبال شد و یک درخواست بازبینی به موقع از کولاکوویچ ایران را در رقابت حفظ کرد تا دو تیم در امتیاز 25 برار شوند و در نهایت با نتیجه 27 بر 25 تیم ایران به پیروزی رسید.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/409889
مشکل از نتیجه‌گرایی در ورزش است نه کولاکوویچ/ کار سختی برای کسب سهمیه داریم

مشکل از نتیجه‌گرایی در ورزش است نه کولاکوویچ/ کار سختی برای کسب سهمیه داریم

6 تیم المپیکی مشخص شدند

6 تیم المپیکی مشخص شدند

والیبالیست‌های ایران موفق به کسب سهمیه المپیک نشدند/ امتحان شانس مجدد در رقابت‌های آسیایی

والیبالیست‌های ایران موفق به کسب سهمیه المپیک نشدند/ امتحان شانس مجدد در رقابت‌های آسیایی

جدال سخت و نفس‌گیر ایران با روسیه/ بلندقامتان المپیکی می‌شوند؟

جدال سخت و نفس‌گیر ایران با روسیه/ بلندقامتان المپیکی می‌شوند؟

جدال بلندقامتان ایران مقابل مکزیک/ دومین پیروزی نصیب شاگردان کولاکوویچ می‌شود؟

جدال بلندقامتان ایران مقابل مکزیک/ دومین پیروزی نصیب شاگردان کولاکوویچ می‌شود؟

مسافران والیبال به سن‌پترزبورگ اعلام شدند/ شاگردان کولاکوویچ در راه کسب سهمیه

مسافران والیبال به سن‌پترزبورگ اعلام شدند/ شاگردان کولاکوویچ در راه کسب سهمیه

لغو بازی تدارکاتی منطقی بود/ روسیه را هم می‌توانیم شکست دهیم

لغو بازی تدارکاتی منطقی بود/ روسیه را هم می‌توانیم شکست دهیم