پنجشنبه  08  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در گفتگوی آنا با یک پیشکسوت بسکتبال تشریح شد؛

بررسی رقبای ایران در جام جهانی بسکتبال/ اسپانیای غیرقابل‌مهار، پورتوریکوی چغر و تونس جدی

جمعه 18 مرداد 1398 ساعت 17:01
یک پیشکسوت بسکتبال با اشاره به رقبای تیم ملی کشورمان در جام جهانی بسکتبال گفت: اسپانیا قطعاً حریف قدرتمندی برای ایران محسوب می‌شود و شکست این تیم دور از انتظار است.

به گزارش خبرنگار حوزه فوتبال گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم ملی بسکتبال کشورمان که در تور اروپایی حضور دارد و خود را آماده حضور پرقدرت در رقابت‌های جام جهانی چین می‌کند شب گذشته در دیدار تدارکاتی مقابل یونان قرار گرفت و با نتیجه 82 بر 69 نتیجه را به حریف قدرتمند خود واگذار کرد.

براین‌اساس، شاگردان شاهین‌طبع که باید از 9 شهریورماه رقابت خود را با حریفان جهانی آغاز کنند، در تور اروپایی خود در کشور پرتغال مقابل تیم‌های اسلواکی، دانمارک و پرتغال به سه پیروزی روحیه‌بخش دست یافتند.

تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین اردوی اروپایی خود راهی روسیه شدند و جدال با اردن و تیم میزبان یعنی روسیه در دستور کار ملی‌پوشان قرار داشت.

اردن نخستین حریف آسیایی شاگردان شاهین‌طبع بود؛ اما حتی این تیم با شماری از بازیکنان تبعه نیز نتوانست ایران را تسلیم کند و با 12 امتیاز اختلاف مغلوب تیم ملی کشورمان شد.

روسیه تیم دهم رده‌بندی فدراسیون جهانی بسکتبال(FIBA) حتی با بازیکنان اصلی خود نیز نتوانست حریف دندان‌گیری برای ایران باشد و در نهایت با نتیجه 91 بر 84 نتیجه را به تیم ملی کشورمان واگذار کرد.

شاگردان شاهین‌طبع در حالی در سومین اردوی اروپایی راهی یونان شده‌اند که شب گذشته نتوانست به ششمین برد پیاپی خود دست یابد و در نهایت نتیجه را به حریف قدرتمندش واگذار کرد.

ایران فردا از ساعت 22:30 در دومین دیدار تدارکاتی در یونان به مصاف مجارستان می‌رود و یکشنبه نیز مجدداً رودرروی یونان قرار می‌گیرد.

پیشکسوت بسکتبال ایران در گفتگو با خبرنگار حوزه توپ و تور گروه ورزش خبرگزاری آنا، درباره شرایط تیم ملی بسکتبال در تور اروپایی و آمادگی شاگردان شاهین‌طبع برای مصاف با رقبای جهانی اظهار کرد: ابتکاری که کادرفنی تیم ملی نشان دادند این بود که برای مصاف‌های دوستانه در اردوی اروپایی از تیم‌های درجه 2 شروع کردند و به یونان رسیدند.

قاسم کیانی اضافه کرد: ملی‌پوشان ایران در پنج مسابقه تدارکاتی در یونان و روسیه توانستند قابلیت‌های خود را نشان دهند و کادرفنی نقاط ضعف و قوت بلندقامتان ایران را به خوبی شناسایی کردند؛ حتی روسیه که عنوان می‌شود تیم درجه 2 اروپاست، اینگونه نبود.

وی با اشاره به اینکه حساب مسابقات دوستانه از مسابقات رسمی همچون جام جهانی جداست، عنوان کرد: در مسابقات تدارکاتی نتایج ملاک ارزیابی نیست و قابلیت‌های فردی در ساختار گروهی از سوی کادرفنی محک زده می‌شود.

این پیشکسوت بسکتبال با بیان اینکه بازی‌های دوستانه انسجام تیم ملی بسکتبال کشورمان را بالاتر می‌برد، بیان کرد: مطمئناً این موضوع در مسابقات جهانی خودش را نشان می‌دهد.

* حامد حدادی آماده باشد، بازیکنی جلودارش نیست

کیانی، بازگشت حامدی حدادی به تیم ملی بعد از اختلافات دامنه‌دار با شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی را اتفاق خوشایندی برای تیم ملی عنوان و تشریح کرد: در صورتی که حدادی از لحاظ جسمی و روحی در آمادگی بالایی باشد می‌تواند تیم ملی را به موفقیت برساند و بازیکنی جلودارش نخواهد بود.

وی ادامه داد: حدادی بی‌نظیر است و شاید یکی دو بازیکن در تیم ملی باشند که نزدیک به حامد باشند؛ اما فعلاً هیچ بازیکنی قابل مقایسه با او نیست.

این پیشکسوت بسکتبال، گریزی به مسابقات جام جهانی بسکتبال چین زد و یادآور شد:  ایران با تیم‌های قدرتمندی همگروه شده است؛ اسپانیا قطعاً حریف قدرتمندی است و انتظار شکست این تیم نمی‌تواند معقولانه باشد.

کیانی متذکر شد: قطعاً ملی‌پوشان با تمام توان مقابل اسپانیا بازی می‌کنند، اما شکست این تیم منطقی نیست و نباید روی بازیکنان و کادرفنی فشار وارد شود.

وی به حریف دیگر ایران در جام جهانی یعنی پورتوریکو اشاره کرد و افزود: این تیم در دفاع به حمله و حمله به دفاع بسیار سریع است و از بازیکنان سیه‌چرده‌ای بهره می‌برد که برای هر حریفی می‌تواند خطرناک باشد.

این پیشکسوت بسکتبال با اشاره به اینکه بازیکنان پورتوریکو قابلیت فیزیکی بالایی دارند، تبیین کرد: مصاف با این تیم بسیار دشوار خواهد بود و ملی‌پوشان باید برای خنثی کردن نقشه حریف چغر خود بابرنامه وارد زمین شوند.

کیانی با اشاره به دیگر حریف تیم ملی کشورمان یعنی تونس خاطرنشان کرد: تونس نیز حریف دست و پا بسته‌ای نخواهد بود؛ برعکس حریف جدی محسوب می‌شود و کادرفنی کشورمان باید با جدیت هرچه تمام‌تر ملی‌پوشان را به مصاف حریف بفرستند تا برای نخستین‌بار شاهد صعود ایران به دور بعدی جام جهانی بسکتبال باشیم.

وی در پایان صعود ایران به مرحله بعدی جام جهانی بسکتبال را غیرممکن ندانست و گفت: اولویت اول و آخر کادرفنی باید نتیجه‌گیری در مسابقات جهانی باشد؛ چراکه جام جهانی با بازی‌های تدارکاتی تفاوت دارد و تیم‌ها با قدرت در این پیکارها حضور می‌یابند.

انتهای پیام/4078/

http://ana.ir/i/409656
حدادی در میان ستاره‌های جام جهانی بسکتبال

حدادی در میان ستاره‌های جام جهانی بسکتبال

آغاز ثبت‌نام آزمون EPT شهریورماه دانشگاه آزاد اسلامی

آغاز ثبت‌نام آزمون EPT شهریورماه دانشگاه آزاد اسلامی

ایران در جام جهانی بسکتبال بازنده وارد زمین نمی‌شود

ایران در جام جهانی بسکتبال بازنده وارد زمین نمی‌شود

پیروزی بسکتبالیست‌های ایران برابر روسیه

پیروزی بسکتبالیست‌های ایران برابر روسیه

شکست یا پیروزی را درصدها در بسکتبال مشخص نمی‌کنند

شکست یا پیروزی را درصدها در بسکتبال مشخص نمی‌کنند

کاپ جام جهانی بسکتبال در تهران؛ برنامه زمانبندی اعلام شد

کاپ جام جهانی بسکتبال در تهران؛ برنامه زمانبندی اعلام شد

تیم ملی بسکتبال با تمام قوا به جام جهانی برود

تیم ملی بسکتبال با تمام قوا به جام جهانی برود