چهارشنبه  09  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رقابت‌های والیبال جوانان جهان؛

پیروزی قاطع بلند قامتان جوان ایران برابر تونس

پنجشنبه 27 تیر 1398 ساعت 16:15
تیم ملی والیبال جوانان کشورمان موفق شد در اولین بازی خود در مسابقات قهرمانی جوانان جهان، سه بر صفر تونس را شکست دهد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی فدراسیون والیبال، رقابت‌های والیبال جوانان جهان از امروز در بحرین آغاز شد و جوانان والیبالیست ایران در نخستین مسابقه خود در این رقابت‌ها به مصاف تیم تونس رفتند. قضاوت این دیدار هم بر عهده دنیل گونزالس از مکزیک به‌عنوان داور اول و خوزه لوییس باریوس از آرژانتین به‌عنوان داور دوم بود.  تیم ایران در این بازی با لباس سرمه‌ای به میدان رفت و تونسی‌ها نیز لباس قرمز بر تن داشتند.

عطایی در این بازی تیمش را با ترکیب امیرحسین اسفندیار، امیرحسین توخته، مهران فیض امام‌دوست، مرتضی شریفی، پوریا یلی، امیرمحمد فلاحت‌خواه و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) به میدان فرستاد.

دست اول:

اولین امتیاز این بازی را پوریا یلی برای تیم ایران کسب کرد. بر خلاف آن چیزی که تصور می‌شد تیم تونس در دفاع روی تور کار را برای تیم ایران سخت کرده بود و همین مسئله باعث شد این تیم با نتیجه 5 بر 3 از تیم ایران پیش بیفتد اما در ادامه والیبالیست‌های جوان ایران با نتیجه 7 بر 6 از تیم حریف پیش افتادند. دفاع‌های روی‌تور فیض امام‌دوست و توخته و همین‌طور اسپک‌های قدرتی اسفندیار، کار را برای تیم تونس سخت کرد و این تیم ایران بود که زودتر به امتیاز 8 رسید؛ در حالی‌که تیم تونس 6 امتیاز داشت.

سرویس زیبای اسفندیار یازدهمین امتیاز را برای تیم ایران به ارمغان آورد و در ادامه هم مرتضی شریفی توانست امتیاز دوازدهم را کسب کند تا تیم ایران با نتیجه 12 بر 7 از تیم تونس پیش بیفتد. همین فاصله 5 امتیازی باعث شد سرمربی تونس تقاضای وقت استراحت کند. اما این وقت استراحت هم فایده‌ای برای تیم تونس نداشت و  در وقت استراحت فنی دوم نتیجه بازی 16 بر 9 به سود تیم ایران بود.

کسب 5 امتیاز پیاپی توسط بازیکنان جوان ایران باعث شد تیم ایران 21 امتیازی شود این در حالی‌که تیم تونس در امتیاز 10 مانده بود و سرمربی تونس یک بار دیگر تقاضای وقت استراحت کرد. فلاحت‌خواه با جای خالی‌ای که انداخت بیست و سومین امتیاز تیم ایران را کسب کرد. در نهایت شاگردان عطایی در دست اول با نتیجه مقتدرانه 25 بر 13 به پیروزی رسیدند.

دست دوم:

اولین امتیاز دست دوم را هم تیم ایران کسب کرد. در یک رفت و برگشت مرتضی شریفی توانست اولین امتیاز دست دوم را به نام خود ثبت کند. در ادامه بازیکنان تیم ایران فاصله 5  امتیازی با تیم تونس ایجاد کردند و با نتیجه 8 بر 3 از تیم تونس پیش افتادند تا با خیالی آسوده در وقت استراحت فنی اول نزد مربیان خود بروند. چهارمین امتیاز را تیم تونس کسب کرد اما سرویس ضعیف بازیکن این تیم باعث شد تیم ایران به امتیاز 9 برسد. کسب 2 امتیاز پیاپی توسط بازیکنان تونس کمی کار را برای تیم ایران سخت کرد اما یلی با اسپکی زیبا دهمین امتیاز را برای تیم ایران به‌دست آورد. با توجه به برد قاطعانه در دست اول به‌نظر می‌رسید تیم ایران تا حدودی حریف خود را دست کم گرفته بود و به همین‌خاطر تیم تونس تنها یک امتیاز احتیاج داشت تا در امتیاز 12 با تیم ایران برابر شود. دریافت زیبای حضرت‌پور و در ادامه ضربه زیبای توخته امتیاز تیم ایران را به 15 رساند در حالی‌که تیم تونس هنوز در امتیاز 11 مانده بود. هفدهمین امتیاز تیم ایران روی سرویس زیبای اسفندیار به دست آمد. ایران با نتیجه 17 بر 13 از تیم تونس پیش افتاد. با این حال بازیکنان ایران به روند امتیازگیری خود ادامه دادند و به امتیاز 19 رسیدند تا سرمربی تونس تقاضای وقت استراحت کند.

بیست و دومین امتیاز هم توسط اسفندیار به‌دست آمد اما سرویس ضعیف شریفی امتیاز تیم تونس را به 18 رساند. بیست و پنجمین امتیاز تیم ایران با سرویس خطای بازیکن تونس نصیب تیم ایران شد تا شاگردان عطایی دومین ست را نیز با پیروزی پشت سر بگذارند.

دست سوم:

در این دست بردیا سعادت از ابتدا برای تیم ایران به میدان رفت. هر دو تیم تا امتیاز 4 پایاپای پیش رفتند. هفتمین امتیاز تیم ایران با سرویس زیبای شریفی به‌دست آمد. تیم ایران تا اولین وقت استراحت فنی با نتیجه 8 بر 6 از تیم تونس پیش افتاد. نهمین امتیاز هم با سرویس زیبای توخته کسب شد اما توخته دست بردار نبود و امتیاز دهم با سرویس تماشایی این بازیکن کسب شد. با این امتیاز نتیجه بازی 10 بر 6 به سود تیم ایران شد. زمانی که تیم ایران به امتیاز 13 رسید؛ سرمربی تونس تقاضای وقت استراحت کرد چرا‌که تیمش 7 امتیازی بود و 6 امتیاز از تیم ایران عقب مانده بود. کسب دو امتیاز پیاپی توسط تیم تونس امتیازات این تیم را به 9 رساند.

تیم ایران با کسب شانردهمین امتیاز فاصله 6 امتیازی خود با تیم تونس حفظ کرد. از امتیاز شانزدهم بود که عطایی به شریفی و فیض امام‌دوست استراحت داد. حضور بازیکنان نیمکت‌نشین ایران در زمین هم تغییری در فاصله امتیازی دو تیم ایجاد نکرد و تیم ایران با نتیجه 20 بر 14 از تیم تونس هم‌چنان جلو بود. بیست و سومین امتیاز تیم ایران توسط فیض امام‌دوست کسب شد تا پیروزی ایران در بازی اول تا حدود زیادی مسجل شود. این دست را نیز شاگردان عطایی با نتیجه 25 بر 17 به سود خود به پایان رساندند تا در نهایت با نتیجه 3 بر صفر تونس را شکست دهند.

جوانان والیبالیست ایران در دومین بازی خود، فردا، به مصاف تیم روسیه خواهند رفت.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/405443
شکست والیبالیست‌های ایران برابر ایتالیای مدعی

شکست والیبالیست‌های ایران برابر ایتالیای مدعی

کولاکوویچ فردا در تهران/تمرین بلندقامتان برگزار می‌شود

کولاکوویچ فردا در تهران/تمرین بلندقامتان برگزار می‌شود

برنامه بلندقامتان تا انتخابی المپیک مشخص شد

برنامه بلندقامتان تا انتخابی المپیک مشخص شد

برای رفتن روی سکو در بحرین هستیم

برای رفتن روی سکو در بحرین هستیم

حساسیت بازی کار دو تیم را سخت کرد؛ قاطعانه پیروز شدیم

حساسیت بازی کار دو تیم را سخت کرد؛ قاطعانه پیروز شدیم

صعود والیبالیست‌های جوان ایران با پیروزی برابر چک

صعود والیبالیست‌های جوان ایران با پیروزی برابر چک

تونس را با سرویس و دفاع روی تور شکست دادیم

تونس را با سرویس و دفاع روی تور شکست دادیم

جدال شاگردان عطایی در نخستین گام با تونس

جدال شاگردان عطایی در نخستین گام با تونس

با تمام قدرت به مصاف تیم تونس می‌رویم

با تمام قدرت به مصاف تیم تونس می‌رویم

تونس حریف ضعیفی نیست؛ با بهترین‌های جهان بازی می‌کنیم

تونس حریف ضعیفی نیست؛ با بهترین‌های جهان بازی می‌کنیم

زمان بازی‌های تیم ملی والیبال جوانان اعلام شد

زمان بازی‌های تیم ملی والیبال جوانان اعلام شد

حضرت پور و یلی به تیم والیبال جوانان اضافه شدند

حضرت پور و یلی به تیم والیبال جوانان اضافه شدند

توضیحات پلیس درخصوص بسته مشکوک در میدان تجریش/ شهرداری منطقه یک: تردد در تجریش عادی است
طراح ترور سردار سلیمانی در جریان سقوط هواپیما در افغانستان به هلاکت رسید
همه چیز در مورد ماموریت مطالعاتی دانشگاه آزاد/ دانشجویان دوره دکتری امکان حضور در این دوره را دارند؟
روحانی در ستاد قطعنامه 598 اصرار داشت که ایران بخشی از تمامیت ارضی خود را واگذار کند/ ولایتی زیر بار این ننگ نرفت و مقاومت کرد
دستگیری امیرحسین مقصود‌لو (تتلو) در ترکیه
متن تسلیت ویژه شهادت حضرت زهرا(س) برای ارسال پیامک
مسیر فروش نفت ایران در دوران برجام لو رفت/ تخفیف نجومی نتیجه اش مرگ بورس نفت است
وقتی وزیر مصوبه کمیسیون تلفیق را تکذیب می‌کند/ ماجرای پرداخت یارانه 72 هزارتومانی چه بود؟
ذبح عدالت در نهاد مجری عدالت/ تبرئه معنادار مدیران متخلف دانشگاه علوم پزشکی البرز در تعزیرات حکومتی!
صعود شهر خودرو به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا/ رحمتی، پنالتی انصاری‌فرد را مهار کرد