سه شنبه  13  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
پزشک تیم استقلال:

فرزندانِ تصمیم‌گیرندگان ازسرگیری مسابقات در تمرینات شرکت کنند/ نمی‌توانیم پروتکل‌های فیفا را رعایت کنیم

پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 13:11
پزشک تیم استقلال گفت: کسانی که می‌خواهند مسابقات ادامه یابد فرزندانشان را با ما به محل تمرینات بفرستند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، دکتر کاوه ستوده درباره شروع دوباره مسابقات فوتبال باشگاهی در ایران اظهار کرد: من هم این موضوع را شنیدم ولی واقعاً تعجب کرده‌ام. من کسی هستم که با این بیماری دست و پنجه نرم کردم و 15 روز در بیمارستان بودم، الان هم بستر را برای برگزاری مسابقات فراهم نمی‌بینم.

وی ادامه داد: زیرساخت‌های ایران با کشورهای دیگر قابل قیاس نیست، ما حتی در شرایط اولیه این قضیه هم مانده‌ایم، چند روز پیش مطلبی خواندم که طبق پروتکل‌های فیفا و باشگاهی مثل رئال قرار است در هر زمین چمن فقط 12 نفر باید حضور داشته باشند. آیا ما چنین شرایطی را داریم؟ خیلی نگران هستم، اگر چنین تصمیمی گرفتند آن‌ها باید فکر کنند خانواده خودشان هم کنار ما هستند. در هر سفری که تیم‌ها باید انجام بدهند باید پرواز اختصاصی و هتل جداگانه داشته باشند. آیا ما می‌توانیم چنین امکاناتی داشته باشیم؟ آیا می‌توانیم به هوادار بگوییم دست در گردن بازیکن نیندازد یا مثلاً با بازیکن عکس نگیرد؟

پزشک تیم استقلال در ادامه صحبت‌های خود با رادیو تهران تصریح کرد: به‌عنوان یک پزشک می‌گویم اگر قرار است فقط کاری انجام شود به‌ضرورت آن هم باید فکر کنیم. مثلاً آخرین روزی که تمرین کردیم روز 14 اسفند در سالن تمرین کردیم. 71 روز است که استقلال تمرین گروهی انجام نداده و قرار است 3 هفته بدن‌سازی کنیم و هر 5 روز هم یک بازی به صورت فشرده انجام بدهیم. تازه ما یک بازی عقب‌افتاده هم داریم. سپس باید برای لیگ قهرمانان به سفرهای مختلف برویم. مگر بازیکن روبات است؟

وی افزود: شک نکنید غیر از کرونا بازیکنان تیم‌ها آسیب‌های عضلانی و غیره می‌بینند. اینکه چرا چنین تصمیمی گرفتند یا می‌گیرند را من نمی‌دانم. الان در ایتالیا اعلام شده اگر حتی یک بازیکن مشکوک باشد کل لیگ را تعطیل می‌کنند. تازه 6 هفته فرصت آماده‌سازی دوباره گذاشته‌اند اما ما فقط می‌خواهیم 9 هفته را برگزار کنیم و بگوییم کار تمام شد. به کسانی که می‌خواهند لیگ را ادامه بدهند می‌گویم هر روز فرزندانتان را با ما به سفر بفرستید و بگویید در تمرینات تیم‌ها حاضر باشند. اگر آن‌ها حاضر می‌شوند این کار را انجام بدهند بازیکنان هم به مسابقات ادامه می دهند.

ستوده تأکید کرد: کسانی که چنین تصمیمی برای لیگ گرفته‌اند فقط اسم این بیماری را شنیدند ولی من آن را لمس کردم و مرگ را جلوی چشمانم دیده‌ام. با گوشت و استخوان این بیماری را لمس کردم و به عنوان یک پزشک نگران هستم. نمی‌توانم کرونا را توصیف کنم فقط بگویم بدترین تجربه چند سال اخیر را حس کردم. تمام بدنت درد می‌گیرد و اصلاً هوشیاری ندارید. فوراً وزن کم می‌کنید و سخت به زندگی بر می‌گردید. مردم عزیز برای من دعا کردند و خدا به من رحم کرد.

پزشک تیم فوتبال استقلال افزود: شما به زمین تمرین تیم ما بروید و ببینید آیا ما امکان این را داریم که فقط به 12 بازیکن تمرین بدهیم؟معاونت پزشکی و باشگاه استقلال این موارد را انعکاس داده و هشدارها را داده‌ایم. تصمیم گیرنده هم ما نیستیم و تیم عواقب این موضوع بر عهده برنامه‌ریزان مسابقات است. شما فکر کنید ما با فولاد در اهواز بازی داریم. قطعاً هوادار به سراغ بازیکن می‌آید. چه تضمینی است که با یک ماسک و دستکش جلوی این ویروس را بگیرم؟ ما باید فکر سرمایه‌های این مملکت باشیم چون این بازیکنان خودشان پدر خانواده هستند.گرمای هوا عوارض و خاصیت‌های خودش را دارد.

ستوده خاطرنشان کرد: ما بدن‌سازی خوبی نداشته‌ایم، ابتدای فصل 2 ماه بدن‌سازی کرده‌ایم ولی الان باید 3 هفته بدنسازی کنیم، سپس در فشار لیگ، لیگ قهرمانان آسیا و ... را داریم. شما بگویید بازیکن انسان است یا روبات. ما دوست داریم رقابت و هیجان باشد ولی باید قیمت هر چیزی را بدانیم. من از نظر پزشکی می‌گویم، وقتی فیفا می‌گوید برای پرتاب آب دهان کارت زرد در نظر می‌گیرد یعنی همه چیز را برگزار کرده اما حقیقتاً ما نمی‌توانیم پروتکل‌های فیفا را رعایت کنیم.

انتهای پیام/4048/پ

http://ana.ir/i/489734
آغاز تمرینات استقلال پشت درهای بسته

آغاز تمرینات استقلال پشت درهای بسته

کرونا با تعطیلی مسابقات نابود نمی‌شود/ قهرمانی پرسپولیس قطعی نشده است

کرونا با تعطیلی مسابقات نابود نمی‌شود/ قهرمانی پرسپولیس قطعی نشده است

روز سرنوشت‌ساز برای فوتبال ایران/ فرش قرمز زیر پای بازیکنان؟!

روز سرنوشت‌ساز برای فوتبال ایران/ فرش قرمز زیر پای بازیکنان؟!

آخرین تلاش‌ها برای تعطیلی مسابقات لیگ برتر

آخرین تلاش‌ها برای تعطیلی مسابقات لیگ برتر

پزشک باشگاه استقلال از بیمارستان مرخص شد

پزشک باشگاه استقلال از بیمارستان مرخص شد

تشریح آخرین وضعیت پزشک استقلال در بیمارستان

تشریح آخرین وضعیت پزشک استقلال در بیمارستان

بهبودی دو عضو باشگاه استقلال در برابر کرونا

بهبودی دو عضو باشگاه استقلال در برابر کرونا

زمان دقیق بازگشت مدافع استقلال اعلام می‌شود

زمان دقیق بازگشت مدافع استقلال اعلام می‌شود