دوشنبه  12  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
علیرضا بیرانوند:

اعتماد مردم مرا بهترین بازیکن آسیا کرد/ قهرمانی پرسپولیس قطعی نیست

چهارشنبه 20 فروردین 1399 ساعت 13:05
دروازه‌بان تیم پرسپولیس گفت: از تمامی کسانی که به من اعتماد کردند و با رأی خود باعث شدند تا بهترین بازیکن آسیا شوم، تشکر می‌کنم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از اپلیکیشن رسمی باشگاه پرسپولیس، علیرضا بیرانوند در خصوص انتخابش به‌عنوان بهترین بازیکن آسیا در تاریخ جام‌جهانی، ملاقات با کودک فداکار، سفر به بلژیک، وضعیت پرسپولیس در راه قهرمانی و مسائل دیگر صحبت‌هایی کرد که می‌خوانید:

انتشار ویدئوی دیدار مجازی تو با محمدحسن عسگری که پای خود را در راه پاکسازی محیط از ویروس کرونا از دست داده سر و صدای زیادی در فضای مجازی ایجاد کرد.

متأسفانه برای محمدحسن مشکل بزرگی پیش آمده و یکی از پاهای خود را از دست داده است. وقتی فیلم را دیدم خیلی ناراحت شدم و پیگیری زیادی کردم تا بتوانم او را پیدا کنم و در نهایت با کمک وکیلم، محمدحسن را پیدا کردم. بعد با او به صورت تصویری صحبت کردم و قرار شد بعد از پایان شیوع ویروس کرونا به محل تمرین بیاید تا هم من او را ببینم و هم سایر بچه‌های پرسپولیس با او دیدار کنند.

فکر کنم حس و حال این نوجوان را خیلی خوب درک می‌کردی.

به هر حال وقتی این بچه‌ها را می‌بینم که سختی می‌کشند و پشتیبان ندارند می‌دانم که چه شرایط سختی پیش روی آن‌هاست. حتی دو پسر هم در برنامه عصر جدید از دیدار با من صحبت کردند و امیدوارم که از این بچه‌ها حمایت شود چرا که آن‌ها از نظر مالی شرایط خوبی ندارند. مطمئناً بعد از پایان شیوع ویروس کرونا و با هماهنگی باشگاه این دو پسر خوب را هم در تمرین پرسپولیس خواهیم دید.

از وضعیت خودت بگو که این روزها چطور تمرینات را انجام می‌دهی؟ 

خدا رو شکر که وضعیت خوبی دارم و به صورت انفرادی تمریناتم را پیگیری می‌کنم. البته در این شرایط بیشتر در کنار خانواده هستم چراکه شرایط سختی نه تنها در ایران بلکه در دنیا حاکم است. به دلیل شرایطی که وجود دارد نمی‌توانیم به صورت گروهی تمرین کنیم و در قرنطینه هستیم اما خودم به صورت شخصی تمرینات هوازی را انجام می‌دهم تا در شرایط ایده‌آل بمانم. همچنین تمریناتی که آقای فنایی برای من ارسال کرده را انجام می‌دهم تا از نظر بدنی وضعیت خوبی داشته باشم.

وضعیت رفتنت به بلژیک و حضور در تست‌های پزشکی به کجا رسید؟

باشگاه پرسپولیس نامه‌ای به باشگاه بلژیکی زده. به دلیل وضعیتی که به خاطر کرونا به وجود آمده فعلا نمی‌توانم به بلژیک بروم چرا که محلی که تست پزشکی می‌گیرد تعطیل است. از طرف دیگر باید دو هفته قرنطینه می‌شدم که این کار را سخت می‌کرد. فعلاً مشخص نیست که لیگ بلژیک ادامه پیدا خواهد کرد یا نه اما فکر می‌کنم در تابستان برای انجام تست‌های پزشکی به بلژیک بروم.

در روز های قرنطینه یک چالش بامزه هم به راه انداختی که در فضای مجازی استقبال خیلی خوبی از آن شد.

بله من چالش خیلی سختی را طراحی کردم و خوشحالم که هواداران در این چالش حاضر شده و با فیلم‌هایی که برای من فرستادند از این کار حمایت کردند. قصد من این بود که در این روزها که همه در خانه هستند با این کارها برای دقایقی آن‌ها را شاد کنم. البته در این چالش باید از بطری شیشه‌ای استفاده می‌شد که کشیدن پول از زیر آن سخت بود اما خیلی‌ها شیشه نوشابه یا دوغ را گذاشته بودند که کار را راحت تر می‌کرد. مطمئناً اگر بطری شیشه‌ای گذاشته بودند کار خیلی سخت بود اما برخی‌ها می‌خواستند جرزنی کنند! همین که این کار من باعث شد مردم برای دقایقی خوشحال شوند خوشحالم.

به نظر می‌رسد که دلت برای تمرین و بازی برای پرسپولیس خیلی تنگ شده.

دقیقاً. دل من برای همه اعضای کادر فنی و بازیکنان تنگ شده و فکر می‌کنم من تنها کسی هستم که بیشتر از همه ناراحتم چراکه قرار است تا آخر فصل پرسپولیس را ترک کنم و گاهی به این فکر می‌کنم که اگر لیگ دیگر برگزار نشود من باید بدون خداحافظی از پرسپولیس بروم. دوست دارم برای جشن قهرمانی در کنار هواداران باشم. ما برای همه این امتیازات، زحمت کشیدیم و دوست دارم مقابل هواداران و با بدرقه آن‌ها پرسپولیس را ترک کنم. امیدوارم روزی که دوباره به پرسپولیس برمی‌گردم باز هم به استقبال قهرمانی‌های زیادی برویم.

این روزها صحبت درباره آینده لیگ و برگزاری و یا عدم برگزاری آن زیاد مطرح می‌شود. نظر تو در این خصوص چیست؟

من دوست دارم لیگ برگزار شود اما هر تصمیمی که قرار است بگیرند باید زودتر اتخاذ شود. فکر می‌کنم بتوانند لیگ را از ۲۵ اردیبهشت به بعد آغاز کنند. برای اینکه به بدن بازیکنان فشار نیاید باید تمرینات پشت درهای بسته برگزار شود و فکر می‌کنم که هر تیمی حداقل دو هفته زمان برای بدنسازی نیاز دارد و باید دو بازی دوستانه هم انجام دهد تا بازیکنان به شرایط بازی برسند. البته شنیدم که تا ۳۱ فروردین هیچ تیمی اجازه تمرین کردن ندارد اما امیدوارم شرایطی اتخاذ شود که این فرصت به تیم‌ها داده شده تا آن‌ها بتوانند تمرینات خود را آغاز کنند. ما برای اینکه به اینجا برسیم تمرینات و تلاش زیادی انجام دادیم.

خیلی‌ها معتقدند اگر قرار است لیگ در این شرایط به پایان برسد باید پرسپولیس به عنوان قهرمان معرفی شود. در این خصوص چه صحبتی داری؟ 

به هر حال اگر بخواهیم منطقی به قضیه نگاه کنیم هنوز ۹ بازی تا پایان بازی‌ها فرصت مانده و شاید اگر پرسپولیس قهرمان بشود هم عادلانه باشد اما سایر تیم‌ها هم حق دارند که بازی کنند. ما در فصل گذشته از پنج بازی آخر ۴ مساوی به دست آوردیم و الان هم حدود ۳۰ امتیاز دیگر باقی مانده و احتمال هر چیزی وجود دارد. استقلال یک بازی کمتر انجام داده و در صورتی که این بازی را ببرد فاصله امتیازی‌اش با ما هفت امتیاز خواهد شد.

اما برخی‌ها معتقدند که پرسپولیس هم شرایطی شبیه به لیورپول دارد و همانطور که این تیم اگر به عنوان قهرمانی انگلیس معرفی شود، پرسپولیس هم باید به عنوان قهرمان ایران معرفی گردد.

باید در نظر داشته باشید که لیورپول ۲۳ امتیاز اختلاف دارد و اگر دو بازی آینده‌اش را ببرد خود به خود قهرمان است اما شرایط بازی در ایران سخت‌تر است. شاید اگر فقط چهار بازی تا پایان لیگ باقی مانده بود کسی نمی‌توانست حرف بزند اما به نظرم هواداران همه تیم‌ها دوست دارند که بازی‌ها انجام شود. ما با تیم‌های مدعی بازی کردیم و حالا با تیم‌های انتهای جدول و تیم‌هایی که برای سقوط نکردند می‌جنگند بازی خواهیم داشت که این مسئله به مراتب کار را سخت‌تر می‌کند. امیدوارم که بازی‌های لیگ برگزار شود تا بدون حرف و حدیث بتوانیم قهرمان شویم و برای چهارمین بار متوالی جام قهرمانی را بالای سر ببریم. فکر می‌کنم اگر این اتفاق رخ بدهد دیگر هیچ تیمی نمی‌تواند این کار را تکرار کند. این مسئله به توانایی کادر فنی و بازیکنان ما برمی‌گردد.

یک اتفاق کم نظیر و حتی بی‌نظیر رخ داد و نام تو به عنوان یکی از کاندیداهای بهترین بازیکن آسیایی در تاریخ جام جهانی در نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفت و به این عنوان مهم هم دست پیدا کردی. 

باید بگویم که این اتفاق بزرگی است که برای من رخ داده و به نظرم نامزد شدن در این بخش از نامزد شدن در بخش نامزدهای بهترین بازیکن سال آسیا هم مهم‌تر است. این یک افتخار بزرگ و ملی است و من از همه هواداران پرسپولیس ممنون هستم که با رأی خود از من حمایت کردند. همچنین از هواداران سایر تیم‌های کشورمان که به من رأی دادند هم ممنون هستم چرا که من دروازه‌بان تیم ملی ایران هستم و به هرحال این افتخار برای فوتبال ایران خواهد بود. از باشگاه پرسپولیس ممنون هستم که با انتشار عکس‌های من در فضای مجازی از من حمایت کرد و باعث شد تا هواداران به من رأی بدهند و آمار من بالا برود. مطمئناً این یک افتخار بزرگ خواهد بود که در میان این همه بازیکن مطرح نام من به‌عنوان بهترین بازیکن آسیایی مطرح شود.

فکر می‌کردی که این شانس را داشته باشی که بین بازیکنان مطرح آسیایی این افتخار بزرگ را کسب کنی؟ 

خب باید بگویم که واقعاً سخت بود اما از مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت این اعتماد ممنون هستم و دست تک تک مردمی که به من رأی دادند را می‌بوسم چرا که در سن ۲۷ سالگی این فرصت را دارم تا به این افتخار بزرگ برسم. به نظر من وقتی یک دروازه‌بان در چنین نظر سنجی بزرگی قرار  دارد این یعنی اینکه آن دروازه‌بان بهترین دروازه‌بان آسیاست اما متأسفانه رسانه‌ها به آن نپرداختند. فکر می‌کنم به جز رسانه باشگاه، هیچ رسانه دیگری به این اتفاق اشاره نکرد. وقتی یک دروازه‌بان در این نظرسنجی قرار می‌گیرد یعنی از سایر دروازه‌بانان آسیا بالاتر است. البته این مسائل مهم نیست و من تلاش می‌کنم کار خودم را انجام دهم برای من مهم این است که بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم. شاید هم ایراد از من است که جلوتر از شرایطی که دارم حرکت می‌کنم. امیدوارم که بتوانم دل مردم را باز هم شاد کنم.

انتهای پیام/4048/

http://ana.ir/i/481828
لیگ را تعطیل کنید تا فلان تیم قهرمان نشود!

لیگ را تعطیل کنید تا فلان تیم قهرمان نشود!

بیرانوند برترین آسیایی تاریخ جام‌جهانی شد

بیرانوند برترین آسیایی تاریخ جام‌جهانی شد

برای تعیین قهرمان هر زمان بگویند بازی می‌کنیم/ شرطی برای ورود به هیئت‌مدیره نگذاشتند

برای تعیین قهرمان هر زمان بگویند بازی می‌کنیم/ شرطی برای ورود به هیئت‌مدیره نگذاشتند

تبریک AFC به مناسبت پنجاهمین سالگرد قهرمانی استقلال در آسیا+ عکس

تبریک AFC به مناسبت پنجاهمین سالگرد قهرمانی استقلال در آسیا+ عکس

بیرانوند پشت درهای بسته ماند/ تعطیلی مراکز پزشکی در بلژیک

بیرانوند پشت درهای بسته ماند/ تعطیلی مراکز پزشکی در بلژیک

حضور گل‌محمدی و دایی در نظرسنجی جدید AFC

حضور گل‌محمدی و دایی در نظرسنجی جدید AFC

بیرانوند بهترین بازیکن آسیا در تاریخ جام‌های جهانی شد

بیرانوند بهترین بازیکن آسیا در تاریخ جام‌های جهانی شد

اتمام فصل ضعیف دروازه‌بان تیم ملی در پرسپولیس با تهدید باشگاه

اتمام فصل ضعیف دروازه‌بان تیم ملی در پرسپولیس با تهدید باشگاه

اعلام آمادگی باشگاه پرسپولیس برای اجرای قرارداد با آنتورپ

اعلام آمادگی باشگاه پرسپولیس برای اجرای قرارداد با آنتورپ

تعطیلی الان با تعطیلی‌های گذشته فرق می‌کند/ تصمیم حرفه‌ای برای شروع دوباره لیگ گرفته شود

تعطیلی الان با تعطیلی‌های گذشته فرق می‌کند/ تصمیم حرفه‌ای برای شروع دوباره لیگ گرفته شود