پنجشنبه  15  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حمید مطهری:

قهرمانی لیگ برتر حق پرسپولیس است/ میزبانی آسیایی به هواداران داده شود

يكشنبه 10 فروردین 1399 ساعت 15:58
مربی پرسپولیس گفت: به دلیل 10 امتیاز اختلافی که داریم این حق پرسپولیس است که قهرمان باشد هرچند که با این همه به تصمیمات آتی احترام خواهیم گذاشت.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از سایت باشگاه پرسپولیس، حمید مطهری در پاسخ به این سؤال که عملکرد کادر فنی جدید پرسپولیس را در نیم‌فصل دوم لیگ برتر چطور ارزیابی می‌کند، گفت: می‌دانید که ما در زمان کمی تا شروع مسابقات نیم‌فصل دوم لیگ به پرسپولیس اضافه شدیم و حتی روزی که من سر تمرین آمدم پرسپولیس با تیم بادران در ورزشگاه هما بازی داشت و ما با لباس شخصی در محل تمرین و بازی دوستانه حاضر شدیم. فکر می‌کنم در حدود 8 روز تا بازی با تراکتور که اولین بازی ما بود، زمان داشتیم اما از نظر مدل فوتبالی و نتیجه عملکرد خوبی داشتیم. هرچند که بهتر است در این خصوص کارشناسان و هواداران نظر بدهند اما به نظر خودم ما عملکرد خوبی داشتیم.

وی ادامه داد: هر چه زمان جلوتر می‌رفت، بهتر بودیم و تاکتیک‌های مدنظر کادر فنی بیشتر در تیم نمود پیدا می‌کرد. خوشبختانه تیم ما پیشرفت خوبی داشت هر چند که از روز اول مقابل تراکتور از نظر زرنگی فوتبال خیلی خوب بودیم اما در بحث مالکیت توپ باب میل ما نبود چرا که ما دوست داریم مالکیت توپ و میدان بیشتر در اختیار ما باشد. البته مقابل تیم‌های عربی در لیگ قهرمانان آسیا ما بالای 60 درصد مالکیت توپ داشتیم که این مسئله نشان می‌دهد که پیشرفت خیلی خوبی در این مدت انجام شد. خوشبختانه بازیکنان هم با برنامه‌های کادرفنی و در رأس آن آقای یحیی گل‌محمدی خیلی خوب هماهنگ شدند.

مربی تیم پرسپولیس در خصوص اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا احتمالاً بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در یک کشور به صورت متمرکز برگزار خواهد شد و این موضوع قطعاً به ضرر پرسپولیس است چرا که از حضور هواداران پرشور محروم خواهد شد، افزود: به هر حال تصمیم قطعی در این خصوص گرفته نشده اما اگر چنین مسئله‌ای رخ بدهد این موضوع کار را برای ما سخت می‌کند. یکی از زیبایی‌های فوتبال در چنین تورنمنت‌هایی انجام بازی‌های رفت و برگشت است و مطمئناً اگر بازی‌ها در تهران برگزار شود، هواداران از ما حمایت بی‌نظیری خواهند کرد و از بازی پرسپولیس لذت می‌برند. اگر مقابل شارجه در ورزشگاه آزادی بازی می‌کردیم، به جرئت می‌توانم بگویم که بالای 3 گل به این تیم می‌زدیم. مطمئناً حمایت هواداران پرسپولیس از تیم خودشان حق آن‌هاست. آن‌ها باید از میزبانی تیم محبوب‌شان لذت ببرند. از طرفی حضور تماشاگران پرشور پرسپولیس می‌تواند به نفع ما باشد چرا که انرژی فوق‌العاده‌ای از حضور آن‌ها می‌گیریم اما با این همه باید تابع تصمیمات قانونی باشیم و ببینیم که در آینده چه رخ خواهد داد.

مطهری در خصوص وضعیت نامعلوم لیگ برتر و اینکه تکلیف چه خواهد شد، خاطرنشان کرد: قبل از هر چیز از اعضای کادر فنی سابق پرسپولیس و همچنین بازیکنان تشکر می‌کنم که زحمات زیادی کشیدند. ما از روزی که به پرسپولیس آمدیم، تلاش زیادی کردیم اما به هر حال همانطور که می‌دانید این ویروس نه تنها کشور ما بلکه کل دنیا را درگیر خود کرده است و در حال حاضر مهم‌ترین موضوع به سلامتی مردم و جامعه خواهد بود. من هم نظرات گوناگونی را در روزهای اخیر دیدم و خیلی‌ها حرف‌هایی می‌زنند و در خصوص آینده لیگ اظهار نظر می‌کنند اما بهتر است که در این شرایط نظرات گوناگون ندهیم و فضای لیگ را دچار چالش نکنیم. ما در صدر جدول هستیم و 10 امتیاز با تیم‌های دیگر فاصله داریم اما با این همه به تصمیم مراجع و نهادهای تصمیم‌گیر احترام می‌گذاریم. مطمئناً هر تصمیمی که مقامات ذی‌صلاح بگیرند ما آن را می‌پذیریم. اگر قرار باشد تصمیمی هم گرفته شود به نظرم به دلیل 10 امتیاز اختلافی که داریم این حق پرسپولیس است که قهرمان باشد هرچند که با این همه به تصمیمات آتی احترام خواهیم گذاشت.

مربی تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: جا دارد از همین طریق به سید جلال حسینی بابت موفقیت در نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا را تبریک بگویم و این قطعاً یک اتفاق خوشایند برای این بازیکن ارزشمند و هواداران پرسپولیس خواهد بود. همچنین از آقای یحیی گل‌محمدی و سایر همکاران در کادر فنی، اعضای باشگاه و تیم تشکر و قدردانی می‌کنم که با همه توان برای موفقیت پرسپولیس تلاش می‌کنند. در این روزها که فوتبال تعطیل است ما به بازیکنان برنامه داریم تا در منزل به صورت اختصاصی تمرین کنند هرچند که این تمرینات مثل تمرینات تیمی و گروهی خیلی کارساز نیست اما به هر حال باید به نوعی بدن بازیکنان را حفظ کرد و چاره‌ای جز این نداریم.

انتهای پیام/4048/

http://ana.ir/i/480194
لیگ را تعطیل کنید تا فلان تیم قهرمان نشود!

لیگ را تعطیل کنید تا فلان تیم قهرمان نشود!

برخی در حد اظهارنظر درباره پیروانی نیستند/ واقعیت همان 10 امتیاز اختلاف است

برخی در حد اظهارنظر درباره پیروانی نیستند/ واقعیت همان 10 امتیاز اختلاف است

ناتمام ماندن لیگ به سود باشگاه‌ها به ضرر بازیکنان

ناتمام ماندن لیگ به سود باشگاه‌ها به ضرر بازیکنان

سالن‌های ورزشی و تمرین تیم‌ها تا پایان فروردین تعطیل خواهد بود

سالن‌های ورزشی و تمرین تیم‌ها تا پایان فروردین تعطیل خواهد بود

تمرین اختصاصی مهاجمان پرسپولیس و کری‌خوانی گل‌محمدی

تمرین اختصاصی مهاجمان پرسپولیس و کری‌خوانی گل‌محمدی

تأکید گل‌محمدی روی اجرای جزئیات در تمرین پرسپولیس

تأکید گل‌محمدی روی اجرای جزئیات در تمرین پرسپولیس

قرارداد دستیاران گل محمدی امضا شد

قرارداد دستیاران گل محمدی امضا شد

دیدن نیمه‌خالی لیوان همیشه جایز نیست

دیدن نیمه‌خالی لیوان همیشه جایز نیست

مطهری مربی پدیده شد

مطهری مربی پدیده شد