پنجشنبه  15  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

حسرتی که کرونا روی دل فوتبالدوستان گذاشت/ سایه مرگ روی سر ورزش

جمعه 08 فروردین 1399 ساعت 00:05
ویروس کرونا بسیاری از علاقه‌مندان به فوتبال را حسرت به دل گذاشته و آن‌ها امیدوارند تا سایه این ویروس از بین برود.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان مسابقات فوتبال در اروپا و ایران لغو شده و البته این موضوع شامل قاره‌های آسیا آمریکا و آفریقا نیز شده است.

گستردگی ویروس کرونا با وجود هشدارهای متعددی که در خصوص سرعت بالای انتقال آن داده شده بود اما توسط عوام جدی گرفته نشد و پس از آنکه تعدادی از مسابقات فوتبال در کشورهای مختلف بدون حضور تماشاگران برگزار شد شاید کسی تصور نمی‌کرد که در مدتی کوتاه کلیه مسابقات به حالت تعلیق در بیاید و حالا مشخص نیست چه زمانی شاهد برگزاری رقابت‌های فوتبال در اقصی نقاط جهان باشیم. شایان ذکر است که مسابقات فوتبال در سراسر جهان در شرایطی نیمه کاره رها شده که بسیاری از علاقه‌مندان به این ورزش پرطرفدار دوست دارند بدانند از چه زمانی می‌توانند پیگیر رقابت‌های تیم‌های مورد علاقه‌شان باشند. 

رقابت های فوتبال باشگاهی ایران با الگو برداری از لیگ‌های معتبر خارجی به حالت تعلیق در آمده و فرضیه‌های متفاوتی در مقابل سازمان لیگ قرار دارد تا بتواند ابهامات موجود در خصوص تعیین قهرمان لیگ نوزدهم تیم‌هایی که سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده‌اند و تکلیف تیم‌های سقوط کننده به دسته پایین‌تر در خصوص لیگ برتر مشخص شود. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که تعطیلی لیگ‌های معتبر اروپایی و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا و جام یوفا نیز شرایط مشابهی با لیگ برتر ایران دارند.

میزان شیوع ویروس کرونا در کشوهای مختلف متفاوت است و جوامع مختلفی را وارد بحرانی غیرمترقبه کرده است. سایه کرونا بالای سر ورزش دنیا به خوبی حس می‌شود و تعویق یکساله جام ملت‌های اروپا، المپیک و پارالمپیک توکیو،کوپا آمه‌ریکا و... همه چیز را تحت تأثیر خود قرار داده است. مواضع کشورهای مختلف در خصوص مقابله با ویروس کرونا متفاوت است و مهم‌ترین دلیل اینکه سرعت انتشار این ویروس مهار نشده به دلیل رعایت نکردن موارد بهداشتی اکثریت مردم جهان است. شاید همان‌طور که در ایران بسیاری از مردم ویروس کرونا را به شوخی گرفتند و امروز نزدیک به 2 هزار و 500 نفر از هموطنانمان جان خود را از دست داده‌اند در سراسر دنیا نیز انسان‌هایی پیدا می‌شوند که نپذیرفته‌اند سرعت انتقال ویروس کرونا بسیار شدید است و برای همین بالغ بر 500 هزار نفر در دنیا دچار این ویروس مرگبار شده‌اند.

مسئله‌ای که نمی‌توان آن را انکار کرد این است که بیشتر مردم دنیا تاوان جهالت در برخورد با ویروس کرونا را بیش از این خواهند داد چراکه این موضوع را باور نکردند که اگر جلوی انتقال این ویروس گرفته نشود و زنجیره آن قطع نگردد آن‌ها نیز به این ویروس مبتلا می‌شوند. مسابقات ورزشی دنیا تا زمانی نامعلوم تعطیل خواهد بود و اگر مردم برای مقابله با ویروس کرونا با یکدیگر متحد نشوند و موارد بهداشتی لازم را رعایت نکنند فاجعه هزاران نفری کرونا به سادگی از مرز میلیونی نیز خواهد گذشت و چه بسا اینکه چند سالی در حسرت برگزاری مسابقات ورزشی باقی بمانیم.

انتهای پیام/4048/

http://ana.ir/i/479909
نگاهی به 25 بازیکن برتر لیگ قهرمانان اروپا

نگاهی به 25 بازیکن برتر لیگ قهرمانان اروپا

زمان برگزاری لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد

زمان برگزاری لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد

کشورها برای کنترل تبعات اقتصادی کرونا چه کردند؟

کشورها برای کنترل تبعات اقتصادی کرونا چه کردند؟

حمایت مالی مسی از بیماران کرونایی

حمایت مالی مسی از بیماران کرونایی

مهاجم سیه چرده استقلال کرونا ندارد

مهاجم سیه چرده استقلال کرونا ندارد

بهبودی دو عضو باشگاه استقلال در برابر کرونا

بهبودی دو عضو باشگاه استقلال در برابر کرونا

جریمه در انتظار 3 تیم متخلف لیگ برتر فوتبال

جریمه در انتظار 3 تیم متخلف لیگ برتر فوتبال

آخرین وضعیت رئیس هیئت مدیره استقلال پس از ابتلا به کرونا

آخرین وضعیت رئیس هیئت مدیره استقلال پس از ابتلا به کرونا