يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دراگان اسکوچیچ:

من از راه غلط به تیم ملی نرسیدم / جدایی‌ام از صنعت نفت ربطی به فدراسیون نداشت

شنبه 26 بهمن 1398 ساعت 14:25
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: انتخاب من به عنوان سرمربی تیم ملی ایران افتخار بزرگی برای‌ام است، من از راه غلط به هیچ تیمی نرسیدم و صداقت در کارم دارم.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال در اولین نشست خبری پاسخگوی خبرنگاران بود.

تیم ملی در مسیر درستی قرار نداشت

اسکوچیچ ابتدا در در مورد برنامه های آماده سازی تیم فوتبال ایران گفت: تیم ملی در مسیر درستی قرار نداشت، این تیم را به مسیر درست می‌برم و انرژی مثبتی به بازیکنان ایران می‌دهم. بازی به بازی پیش می‌رویم تا به جام جهانی صعود کنیم. ارتباط خوبی با مربیان تمام تیم‌ها خواهم داشت. به واسطه پنج‌سال حضور در ایران شناخت خوبی از فوتبال ایران دارم. به همه بازیکنان پیام می‌دهم که شانس مساوی برای حضور در تیم ملی ایران خواهید داشت. تمامی بازی‌ها با دقت دیده خواهد شد.

تمرکزم روی بازیکنان لژیونر خواهد بود

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: در ۵ روز آینده تمرکز روی بازیکنان لژیونر خواهد بود و قصد دارم با لژیونرهای ایران ملاقات کنم. انرژی مثبت به آنها می‌دهم و از برنامه های مدنظرم به بازیکنان می گویم. بررسی‌های ما ادامه خواهد یافت و رفته رفته تغییرات مثبت و لازم در تیم ملی رخ می دهد تا اندیشه‌هایم را به تیم انتقال دهم.

ارتباط با باشگاه‌ها عالی خواهد بود

وی اظهار کرد: بازیکنان لایق دعوت می‌شوند و با برنامه‌ریزی درست آنها را آماده مسابقه با حریفان خواهم کرد. ارتباط با باشگاه‌ها عالی خواهد بود. بازیکن نیازهایی دارد که بتواند ارتباط خوبی میان باشگاهها و تیم ملی رخ می دهد. از زمان کی روش نمی‌گویم ولی برنامه مشترکی با باشگاه‌ها خواهم داشت تا ارتباط سازنده‌ای داشته باشیم. ارتباطات اروپایی بسیار خوبی دارم که آنها را در اختیار تیم ملی قرار می دهم تا پیشرفت بسیار خوبی رخ دهد.

تلاش می‌کنیم نتایج تلخ تیم ملی فراموش شود

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که ایران دو صعود متوالی به جام جهانی و تیم اول آسیا بوده و چه برنامه‌ای در نظر دارید تا دوباره تیم اول شویم و به جام جهانی برسد، اظهار کرد: جو مثبتی به تیم القا می‌شود و بازیکنان خوبی داریم تا به اهداف فوق‌العاده برسیم. دست به دست هم می‌دهیم تا نتایج تلخ قبلی فراموش شود و آماده کسب بهترین نتایج باشیم تا همه مردم خوشحال شوند.از خانواده فوتبال ایران از بازیکن، مربیان،مدیران و خبرنگاران برای رسیدت به این اهداف کمک می‌گیرم.

لژیونرها ارزش پوشیدن پیراهن تیم ملی را می‌دانند

اسکوچیچ در مورد برنامه‌اش برای مدیریت لژیونرها و دستیاراتش در تیم ملی گفت: بخشی از شخصیت بنده بالا بردن انگیزه بازیکنانم است. لژیونرها حرفه‌ای هستند و ارزش پوشیدن پیراهن تیم ملی را می‌دانند. ارتباط خوبی با آنها خواهم داشت. درگیر مذاکرات خوبی برای انتخاب دستیاران ایرانی انجام شده و از تجربه نفرات قبلی استفاده می‌کنم. در چند روز آینده دستیارانم معرفی می‌شوند. در کرواسی ضرب‌المثل داریم که در هر سری عقلی وجود دارد.

شناختم از فوتبال ایران دلیل انتخاب من بود

اسکوچیچ در مورد انتقادات به انتخابش تصریح کرد: در مورد پشت صحنه فدراسیون صحبت می‌کند. به نظرم شناختی که از فوتبال ایران داشتم دلیل انتخابم بوده است.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه مشورتی با دیگر مربیان کروات برای قبول مربیگری ایران داشته، گفت: به رابطه خوب ایران و کرواسی می‌بالم. من به دیدار سفیر کشورتان رفتم، سرمربی دیگری از کرواسی هستم و صحبتی با هیچ کدام از مربیان هموطنم نداشتم. البته اولین تبریک را برانکو گفت و بعد بلاژوویچ از من حمایت کرد. خبر انتصابم در رسانه‌های کرواسی انعکاس زیادی داشت.

وی در مورد مشکلات مالی فدراسیون و اردو برای تیم ملی با ارتباطات خود، گفت: تقویم فصل جاری مشخص است. ارتباطات خوبی در ایتالیا و اسپانیا دارم و فدراسیون از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

جدایی‌ام از صنعت نفت ربطی به فدراسیون نداشت

اسکوچیچ در مورد جدایی‌اش از صنعت نفت به خاطر بیماری و مقایسه‌اش با کی روش و ویلموتس اظهار کرد: نوشته بودند من مشکل قلبی دارم از این خبر تعجب کردم. مشکل من آلرژی هوا در آبادان بود که برطرف شد. در زمان ترک صنعت نفت خبری از تیم ملی و پیشنهادی از فدراسیون نداشتم.

مدیرعامل صنعت نفت تشویقم کرد به تیم ملی بروم

سرمربی تیم ملی تأکید کرد: مدیرعامل صنعت نفت تشویقم کرد به تیم ملی ایران بروم. چند باشگاه صاحب نام لیگ برتر مرا خواستند اما جواب رد دادم اما تیم ملی ایران موضوعی متفاوت است. باعث افتخارم است سرمربی ایران هستم و فدراسیون از صداقت من اطلاع یابد.

سرمربی تیم ملی نبودم

اسکوچیچ گفت: من سرمربی تیم ملی دیگری نبودم. در تیم‌های بزرگی مربی بودم و بازی‌های بزرگی تجربه کردم. چهار فینال باشگاهی را در پنج کشور تجربه کردم. در ایران مربی تیم‌هایی بودم که بازیکنان صاحب نامی نداشتند اما در تیم ملی ایران بهترین بازیکنان و فوتبال مورد علاقه‌ام را اجرا می‌کنم.

با هیچ مربی مقایسه نمی‌شوم

اسکوچیچ درباره اینکه قبل از او صحبت از گزینه داخلی بوده و همچنین نیازهایش برای صعود به جام جهانی گفت: به همه نظرات احترام می‌گذارم و با هیچ مربی مقایسه نمی‌شوم. سعی می‌کنم مربی بهتری نسبت به گذشته شوم و از نظرات مثبت دیگران استفاده می‌کنم.تمرکزم روی کارم و شغلم است. هدفم بال بردن استاندارد تیم ملی است. ارتباط سازنده با مربیان باشگاه‌ها خواهم داشت. محیط خوبی برای بازیکنان خواهم ساخت. برای صعود به جام جهانی همه تلاش کنیم چون نام تیم ملی ایران مطرح است.

از راه غلط به تیم ملی نرسیدم

وی در مورد نفرات پشت پرده برای انتخابش گفت: در کرواسی و اسلوونی چهار جام بردم.سرمربی تیم‌های فولاد و النصر در لیگ قهرمانان آسیا بودم. اگر فکر می‌کنید کارگزاران و ایجنت‌ها مرا به تیم ملی رساندند کاملاً در اشتباه هستید. من از راه غلط به هیچ تیمی نرسیدم و صداقت در کارم دارم.

اسکوچیچ در مورد امکانات تیم ملی گفت: امکانات خوبی برای رسیدن به اهدافمان داریم. همه بازیکنان ایرانی زیرنظر من هستند. هر کسی لایق باشد دعوت می‌شود. 

چهار ماه است از صنعت نفت پول نگرفتم

وی در خصوص مشکلات مالی باشگاه‌های ایرانی و سختی کارش در تیم ملی و مدت قراردادش گفت: تحریم‌ها مشکلاتی ایجاد کرده و در جریان آنها هستم. یک ماه وقت گذاشتم برای صنعت نفت بازیکن خارجی بگیرم و مشکلات مالی مانع شد. ۴ ماه پولی از صنعت نفت نگرفتم. پرداختی‌های من دو روز پس از پرداخت پول بازیکنان داده نشد. شرایط سخت شد در صنعت نفت و بازیکنان دچار مشکل شدند. به تیم ملی همه باید کمک کنند تا مشکلی نداشته باشیم. تمرکز من به اهدافم است و آخرین چیز مسائل مالی است. در فوتبال  همه چیز به نتایج ربط دارد. خوب کار کنم می‌مانم و بد باشم برکنار می‌شوم. تا 2050 امکان تمدید وجود دارد.

حواشی از طریق تعامل کنترل می‌شود

وی در مورد حواشی تیم ملی و جمع کردن آن گفت: با همه تعاملی کار می‌کنم. تمام حواشی از طریق تعامل دو جانبه کنترل می‌شود و به خودم اطمینان دارم.

مربی پیش‌فعالی هستم

اسکوچیچ در مورد نحوه بازی تیم ملی اظهار کرد: تیم من پویا و روشن است، برای حمله کردن برنامه دارم. سازمان دفاعی تیم اصلاح می‌شود. مربی پیش فعالی هستم تیمم هجومی بازی خواهد کرد. در مورد سیستم بازی ارتباط دو جانبه‌ای میان هر دو بازیکن تیم ملی باشد و فعل خواستن به درستی صرف شود. چیزی که در بازی‌های اخیر برابر بحرین و عراق وجود نداشت.بازیکنان جدیدی تزریق می‌شوند تا ضعف‌ها رفع شود. لژیونرها را در فیفا دی خواهیم داشت. برای همه تیم‌ها شرایط همین است. تلاش می‌کنیم بهترین استفاده از بازیکنان را داریم و خارج از فیفا دی نمی‌توانیم از لژیونرها بهره ببریم. 

برنامه‌ای قبول نمی‌کنیم که اولویت تیم ملی نباشد

وی در مورد اردوی ۲۸ اسفند که روز بازی معوقه سپاهان و استقلال است و نیاز تیم‌ها به ملی پوشان گفت: جلسه‌ای با مسئولان لیگ داریم تا تعامل لازم باشد و برنامه‌ای را قبول نمی‌کنیم که اولویت تیم ملی نباشد.

لیست سیاه معنا ندارد و خریدنی هم نیستم

اسکوچیچ در مورد لیست سیاه تیم ملی و لیست بعدی اظهار کرد: اصلاً لیست سیاه معنا ندارد و نخواهیم داشت. تیم ملی خریدنی نیست. شایعه در تیم ملی جایی ندارد. کسی هم نمی‌تواند مرا بخرد.

آقازاده‌ای مرا به‌عنوان سرمربی انتخاب نکرد

وی تأکید کرد: انگیزه من برای ترک صنعت نفت حضور در تیم ملی نبود. فدراسیون مرا خواست و آقازاده‌ای مرا به‌عنوان سرمربی انتخاب نکرد. هدفم پیروزی در بازی بعدی است. بعد صعود به جام جهانی و موفقیت در جام جهانی اهداف بعدی است. آرزو و خواسته من رسیدن به دور دوم جام جهانی خواهد بود. پتانسیل بالایی دارم. تلاش یادی خواهم کرد و خسته نمی‌شوم.مربی تازه کاری در ایران نیستم. این مسئولیت مرا بیشتر می‌کند. از اعماق قلبم برای موفقیت تلاش می‌کنم.

بازی دوستانه با عمان خواهیم داشت

وی در مورد برنامه‌اش برای همدلی تیم ملی گفت: هیچ جا مشکلی با بازیکنان ندارم و تلاش برای بهترین ارتباط را خواهم کرد. اتحاد خواهیم داشت. در هر تیم ملی ممکن است لژیونرها خواسته بیشتری دارند ولی آنها تمام و کمال در اختیار تیم ملی خواهند بود.بازی دوستانه خواهیم داشت با عمان و براساس برنامه‌های فیفا برنامه ریزی می‌کنیم. چه حمایتی بزرگتر از اینکه فدراسیون فوتبال حامی من است.بازیکنان در تیم‌های خود بازی می‌کنند. قطعاً دعوت براساس قرعه‌کشی نیست. 

با تیم امید به توافق نرسیدم

اسکوچیچ در مورد داشتن پیشنهاد تیم ملی امید و عدم انتخابش در گذشته اظهار کرد: انتظارم برای حضور در تیم ملی ایران پس از تلاشم بود. در ۲۰۱۱ کی روش را در هتل دیدم و حالا جانشین او هستم و البته که از مسیر درست سرمربی تیم ملی شدم. از تیم امید هم پیشنهاد داشتم اما به نتیجه نرسیدم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار آنا در مورد بحث پست مازیار زارع با کی روش اظهار کرد: بحث دخالتی از سوی کی‌روش نبود. همفکری و تعامل خوبی داشتیم.

وی در مورد  شکایت صنعت نفت آبادان و غرامت ۱۴۰ هزار دلاری گفت: با صداقت و شفافیت صحبت می‌کنم. قرار بود در تیم باشگاهی پس از صنعت نفت نباشم و برای تیم ملی مانعی وجود نداشت. زیر قولم نزدم و مشکلی وجود نداشت.

انتهای پیام/4048/

http://ana.ir/i/472079
چالش بیهوده برای اسکوچیچ/ شکایتی که به تیم ملی لطمه می‌زند

چالش بیهوده برای اسکوچیچ/ شکایتی که به تیم ملی لطمه می‌زند

شکایت صنعت نفت از اسکوچیچ به فیفا

شکایت صنعت نفت از اسکوچیچ به فیفا

دیدار اسکوچیچ با دو بازیکن لژیونر+ عکس

دیدار اسکوچیچ با دو بازیکن لژیونر+ عکس

اسکوچیچ تماشاگر دیدار تراکتور و سایپا نشد

اسکوچیچ تماشاگر دیدار تراکتور و سایپا نشد

بازیکنان تراکتور و سایپا زیر ذره‌بین اسکوچیچ

بازیکنان تراکتور و سایپا زیر ذره‌بین اسکوچیچ

نخستین نشست دراگان اسکوچیچ برگزار می‌شود

نخستین نشست دراگان اسکوچیچ برگزار می‌شود

اساس تیم ملی فوتبال پاره‌پاره شده است/ اسکوچیچ از نو معماری کند

اساس تیم ملی فوتبال پاره‌پاره شده است/ اسکوچیچ از نو معماری کند

امنیت ایران از برخی کشورهای اروپایی بیشتر است/ مشتاقانه منتظر چالش صعود به جام جهانی هستم

امنیت ایران از برخی کشورهای اروپایی بیشتر است/ مشتاقانه منتظر چالش صعود به جام جهانی هستم

اسکوچیچ سرمربیگری تیم ملی ایران را افتخار دانست+عکس

اسکوچیچ سرمربیگری تیم ملی ایران را افتخار دانست+عکس

اسکوچیچ رسماً سرمربی تیم ملی ایران شد

اسکوچیچ رسماً سرمربی تیم ملی ایران شد

علت انتخاب اسکوچیچ در قامت سرمربیگری تیم ملی ایران

علت انتخاب اسکوچیچ در قامت سرمربیگری تیم ملی ایران

درباره انتخاب اسکوچیچ توضیح خواهم داد

درباره انتخاب اسکوچیچ توضیح خواهم داد