چهارشنبه  07  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

اطلاعیه کانون هواداران پرسپولیس خطاب به AFC و شیخ سلمان

شنبه 28 دی 1398 ساعت 22:36
کانون هواداران پرسپولیس با صدور اطلاعیه‌ای خطاب به ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهان جلوگیری از محرومیت پرسپولیس و دیگر تیم‌های ایرانی از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در اطلاعیه کمیته فرهنگی و کانون مشوقین و  هواداران پرسپولیس  آمده است:

ما هواداران پرسپولیس تصمیم اخیر کنفدراسیون مبنی بر این که بازی‌های نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان در کشور ثالث برگزار شود را تصمیمی متأثر از لابی‌ها و فشارهای غیرورزشی  می دانیم و به آن اعتراض داریم.

آن چه مشخص است، این که منشا این فشارها کشورهایی هستند که دشمنی و تقابل آن‌ها با مردم و ملت ایران امری انکارناپذیر است و متأسفانه نه تنها پای این مسائل سیاسی را به فوتبال باز کرده‌اند بلکه می‌کوشند کنفدراسیون را به‌عنوان مرجع اجرای عدالت و مساوات و جلوگیری از به انحراف کشیده شدن فوتبال، درگیر مطامع خاص خود کنند.

ما از آن کشورها توقع خاصی نداشته‌ایم و نداریم اما حیرت و اندوه فراوان ما از آن جهت است که شاهدیم با ابزار فوتبال و با به بازی گرفتن قدرت کنفدراسیون فوتبال آسیا در این مسیر گام بر می‌دارند.

جناب شیخ سلمان؛

انتظار ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که حافظ منافع همه اهالی فوتبال قاره باشد. فوتبال پدیده‌ای متعلق به همه ملت‌ها و به همه مردم دنیا است فارغ از آن که بعضی سیاستمداران با لابی‌های سیاسی و مالی خود چه خواسته‌ای را دنبال می‌کنند. فوتبال زبانی مشترک برای نزدیک کردن مردم دنیا با آداب و رسوم و زبان و باورهای مختلف است، نه محلی برای کینه توزی و انتقام جویی بعضی سیاستمدران که برای دستیابی به خواسته‌های خود، هیچ حد و مرزی قائل نیستند.

ما به خوبی می‌دانیم بحث امنیت در فوتبال برای شما و تشکیلات کنفدراسیون تا چه حد اهمیت دارد و شما شاهد بودید که در باشکوه‌ترین فینال لیگ قهرمانان آسیا که توجه فیفا را نیز به خود جلب کرد، نه تنها کوچک‌ترین حادثه‌ای برای هیچ‌کس روی نداد که با شکوه‌ترین تصاویر برای فوتبال آسیا رقم زده شد تا جایی که مقام‌های کنفدراسیون چه در آن زمان و چه اخیراً در مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان به تقدیر از این میزبانی و شور هواداران پر طرفدارترین تیم آسیا پرداختند.

آقای سلمان؛

ایران از امن‌ترین کشورها در منطقه است. ما بر خلاف عربستان و برخی کشورها درگیر جنگ با کشوری دیگر نیستیم. همچنین نگاهی به روزگار مردم یمن و کودکان و زنان آن بیندازید و آن گاه قضاوت کنید که آیا فوتبال آسیا و کنفدراسیون به مسئولیت اجتماعی خود عمل کرده است یا که هیچ تصمیمی از کشور ناامن و ایجاد کننده ناامنی عربستان اتخاذ نکرده؟ آن گاه می‌خواهید ما را از برگزاری مسابقات در خانه محروم کنید؟ آیا ایران نسبت به برخی کشورها که هر آن تحت تأثیر حملات  قرار دارد ناامن‌تر است؟

جناب سلمان

ما هواداران همان تیمی هستیم که کنفدراسیون بارها آن را پرتماشاگرترین و پربیننده‌ترین تیم آسیا خوانده است و از هواداران ان در مراسم برترین‌های آسیا به واسطه کارهای خیریه تقدیر کرده است.

آقای سلمان؛

کنفدراسیون فوتبال آسیا قبل از این با پذیرش خواسته بی‌منطق عربستان سعودی ما را از تماشای بعضی بازی‌های تیم محبوبمان در ایران محروم کرده است آیا اکنون صرفاً برای پذیرش خواست آن‌ها و‌ دیگران قصد دارید که هم ما را از تماشای بازی‌های فوتبال قاره‌ای و فوتبال قاره را از حضور پرشور ما محروم کنید؟

ما حتی در آن شرایط نابرابر و به‌رغم چندین‌ بازی در کشور ثالث خود را به فینال آسیا رساندیم و زیباترین صحنه‌ها را در ورزشگاه آزادی تهران کمال امنیت و آرامش برای آسیا رقم زده‌ایم ولی حالا می‌شنویم ما، تیم محبوبمان و دیگر نمایندگان فوتبال ایران قرار است قربانی خواسته‌های بعضی کشورهای صاحب قدرت‌ و نفوذ در کنفدراسیون فوتبال شوند.

اکنون نه فقط پای حق مردم ایران که پای شرافت فوتبال آسیا در میان است. امیدواریم روح فوتبال بیش از این آسیب نبیند و لابی‌ها  آن را آلوده نسازد.

آقای سلمان؛

در پایان می‌گوییم حتم‌ بدانید اگر این تصمیم غیرورزشی مبنی بر محرومیت تیم‌های ایرانی از میزبانی اجرایی  شود قطعاً پاسخ قاطع خواهیم داد و آن‌وقت با کناره‌گیری تیم‌های ایرانی، لیگ قهرمانان به لیگی بی اعتبار و کم تماشاگر مبدل خواهد شد. آیا می‌دانید در چه مسیری گام برمی‌دارید و چگونه کاملاً به ناحق ما عاشقان پرسپولیس را از لذت حمایت از تیم محبوب‌مان محروم می‌کنید.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/467000
 اطلاعات AFC بر اساس داده‌های رسانه‌های معاند با ایران است/ نظر رسمی فردا اعلام می‌شود

اطلاعات AFC بر اساس داده‌های رسانه‌های معاند با ایران است/ نظر رسمی فردا اعلام می‌شود

تهدید به انصراف از لیگ قهرمانان آسیا تصمیمی احساسی است/ باید از طریق وزارت خارجه عزت فوتبال برگردد

تهدید به انصراف از لیگ قهرمانان آسیا تصمیمی احساسی است/ باید از طریق وزارت خارجه عزت فوتبال برگردد

البسه جدید پرسپولیس در نیم‌فصل دوم با همکاری آل‌اشپورت

البسه جدید پرسپولیس در نیم‌فصل دوم با همکاری آل‌اشپورت

پاسخ AFC به نامه باشگاه‌های ایرانی تا پس فردا داده می‌شود/ فدراسیون حامی نمایندگان ایران است

پاسخ AFC به نامه باشگاه‌های ایرانی تا پس فردا داده می‌شود/ فدراسیون حامی نمایندگان ایران است

فیلم/ سرپرست فدراسیون فوتبال: برای حفظ عزت ملی، بازی نمی‌کنیم

فیلم/ سرپرست فدراسیون فوتبال: برای حفظ عزت ملی، بازی نمی‌کنیم

اولتیماتوم نمایندگان آسیایی ایران به AFC

اولتیماتوم نمایندگان آسیایی ایران به AFC