دوشنبه  29  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در گفت‌و‌گو با آنا

مهدی مناجاتی: فدراسیون برکارهای‌ کی‌روش اشراف ندارد/ جوانگرایی در تیم ملی اشتباه بود

سه شنبه 21 مهر 1394 ساعت 08:29
مهدی مناجاتی پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب تیم ملی، در این برهه زمانی، کار اشتباهی بود که کارلوس کی‌روش، سرمربی این تیم، انجام داد.

این کارشناس فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آنا، درباره وضع این روزهای تیم ملی اظهار کرد:«تیم ملی در حال حاضر از بازیکنان جوان در ترکیب خودش استفاده می‌کند که در وضع کنونی این به نفع فوتبال ما نیست. یک سرمربی زمانی از بازیکنان جوان در ترکیب تیمش استفاده می‌کند که فرصت برای هماهنگی بین بازیکنان تیم وجود داشته و زمان زیادی برای حضور در یک تورنمنت مهم بین‌المللی باقی مانده باشد. کی‌روش در حالی از بازیکنان جوانان در ترکیب استفاده می کند که ما فاصله کمی با مسابقات مهم بین‌المللی داریم. در این مواقع اکثر مربیان دنیا ترکیبی از بازیکنان جوانان و باتجربه‌ها را در تیم خودشان استفاده می‌کنند، نه اینکه 70 درصد تیم را یکباره جوان کنند.»

وی ادامه داد: «متاسفانه در این زمینه فدراسیون هیچ اشرافی ندارد و کی‌روش هر کاری دلش می‌خواهد، انجام می‌دهد. در حالی که بعد از اتمام قراردادش پولش را از فدراسیون می گیرد و از ایران می رود و فشار و عواقب کارهایش ضربه بدی به فوتبال ایران می زند.»

مناجاتی در مورد عملکرد سرمربی تیم ملی در چند سال اخیر در فوتبال ایران ایران نیز گفت: «کی‌روش با توجه به زمان زیادی که داشت عملکرد خوبی از خودش در فوتبال ما به جا نگذاشت. متاسفانه رسانه ها و فدراسیون هم حامی او هستند و این مسئله باعث آسیب در فوتبال ایران می‌شود. او از نتایج زحمات مربیان داخلی که در باشگاه‌ها زحمت می‌کشند و بازیکن را تحویل تیم ملی می‌دهند استفاده می‌کند، مربیان داخلی اگر می‌توانستند در راس کادر مربیگری تیم ملی قرار بگیرند نتایج بهتری از کی‌روش کسب می‌کردند.»

مربی سابق تیم ملی در مورد بازی امروز ایران مقابل ژاپن نیز گفت: «ژاپن از گذشته از فوتبالی قوی برخوردار بود و امروز هم به یکی از قدرت‌های آسیا تبدیل شده‌ است. در واقع تفاوت فوتبال ما با ژاپن در این است که ما روزی‌نگر هستیم و آنها آینده‌نگر. با این حال، فوتبال ایران سرآمد فوتبال آسیاست و تیم‌های بزرگی مانند ژاپن و استرالیا مقابل ایران از سطح پایین‌تری برخوردار هستند.»

پیشکسوت فوتبال ایران در پایان افزود:« به خاطر شعور و فهم بالای مربیان ایران ما توانستیم بازیکنان بزرگی به فوتبال معرفی کنیم و با اقتدار در صدر تیم‌های آسیایی قرار بگیریم و امیدوارم این روند تربیت بازیکنان مستعد در بین مربیان داخلی وجود داشته باشد.»

http://ana.ir/i/43453