پنجشنبه  08  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
ویلموتس:

ایرانی‌ها دوباره عاشق تیم ملی‌شان می‌شوند/ زندگی خیلی خوب پیش می‌رود

چهارشنبه 17 مهر 1398 ساعت 11:58
سرمربی تیم ملی ایران گفت: ایرانی‌ها فوتبال تهاجمی را دوست دارند و آن‌ها دوباره عاشق تیم ملی‌شان می‌شوند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مارک ویلموتس در گفتگو با سایت فوتبال نیو از شروع کار خود در ایران رضایت دارد.

این سایت نوشت:
درست قبل از حرکت او به‌سوی تهران مارک ویلموتس را ملاقات کردیم. «چمدان‌هایم را بسته‌ام و به‌سوی ایران راهی می‌شوم. حدود بیست روز آنجا می‌مانم. برنامه هم از این قرار است که در چارچوب انتخابی جام جهانی 2022 ابتدا میزبان تیم ملی کامبوج در تهران هستیم و سپس به بحرین می‌رویم.» پنج‌شنبه زمانی که بلژیک برای انتخابی یورو 2020 تلاش می‌کنند، ایران تحت هدایت ویلموتس در مسیر قطر 2022 گام برمی‌دارد.

وی درباره زندگی جدیدش عنوان کرد: زندگی خیلی خوب پیش می‌رود. در نهایت تفاوت عمده‌ای بازمانی که من با بلژیک کار می‌کردم وجود ندارد. چند روز قبل به مدت سه روز به ایران رفتم و بازی دربی میان استقلال و پرسپولیس را دیدم. 70000 نفر در استادیوم حضور داشتند.

ویلموتس درباره لیگ ایران عنوان کرد: ساده نیست که آن را با آنچه که ما در اروپا می‌شناسیم مقایسه کرد ولی سطح آن خوب است. ایران در کنار ژاپن و کره جنوبی بهترین لیگ را در آسیا دارند. می‌دانم که بسیاری از باشگاه‌های اروپایی خواستار بازیکنان ایرانی هستند. آن‌ها به لحاظ فیزیکی، تکنیکی و تاکتیکی بازیکنان کاملی هستند.

وی درباره سطح تیم ملی ایران گفت: باید بگویم که تا حدودی شگفت‌زده شدم. بازی اول ما یک بازی دوستانه مقابل کره جنوبی بود. با این تفاوت که متوجه شدم کلمه دوستانه در آسیا برای چنین بازی‌هایی وجود ندارد. وطن‌پرستی و رقابت بالاست. در مقابل 60000 نفر بازی کردیم و بازی گرمی بود شبیه بازی شالکه-دورتموند. با این وجود به‌تساوی 1-1 رسیدیم.

سرمربی تیم ملی درباره شناخت خود از بازیکنانی که تقریباً در اروپا ناشناخته هستند اظهار داشت: در ابتدا من اساس را روی کار کارلوس کی‌روش، قرار دادم. سپس 70 بازیکن را در ظرف شش هفته زیر نظر گرفتم. همچنین یک بازی میان تیم بزرگسالان و زیر 23 سال برگزار کردم. من یک فلسفه روشن دارم که مبتنی بر مالکیت توپ و حمله است، همانند زمانی که با بلژیک بودم. در اولین بازی انتخابی در مقابل هنگ‌کنگ (2-0) 78 درصد مالکیت توپ داشتیم. از زمان آمدنم به اینجا به‌طور متوسط 15 شوت به‌سوی دروازه داشتیم. ایرانی‌ها این فوتبال تهاجمی را دوست دارند. آن‌ها دوباره عاشق تیم ملی‌شان می‌شوند. تفکر من با استقبال فوق‌العاده روبرو شد.

ویلموتس درباره اینکه اهدافش در آینده چه خواهد بود گفت: هدف رسیدن به جام جهانی است که ایران تاکنون نتوانسته از مرحله اول عبور کند. این مهم‌ترین چیز است. اگر حتی امتیاز کمتری در رنکینگ داشته باشیم مهم نیست، آنچه من می‌بینم، تنها 5 تیم به جام جهانی راه پیدا می‌کنند. رقابت سنگینی بین کشورهایی کم‌وبیش قوی وجود دارد.

انتهای پیام/4051/4048/

http://ana.ir/i/429875
ترکیب احتمالی ایران برابر کامبوج

ترکیب احتمالی ایران برابر کامبوج

نباید برابر کامبوج تمرکزمان را از دست دهیم/ مجسمه دایی باید ساخته شود

نباید برابر کامبوج تمرکزمان را از دست دهیم/ مجسمه دایی باید ساخته شود

رقابت را در تیم ملی فوتبال تقویت می‌کنیم/ دعوت هیچ بازیکنی همیشگی نیست

رقابت را در تیم ملی فوتبال تقویت می‌کنیم/ دعوت هیچ بازیکنی همیشگی نیست

اعلام زمان سفر تیم ملی ایران به بحرین

اعلام زمان سفر تیم ملی ایران به بحرین

نورافکن چشم ویلموتس را گرفت

نورافکن چشم ویلموتس را گرفت

تمرین سبک شاگردان ویلموتس در مرکز ملی فوتبال

تمرین سبک شاگردان ویلموتس در مرکز ملی فوتبال

ویلموتس به ایران باز می‌گردد

ویلموتس به ایران باز می‌گردد