يكشنبه  18  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
کالدرون:

هر مسابقه برای پرسپولیس حکم فینال را دارد/ حکم بیرانوند عادلانه بود

يكشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 15:23
سرمربی تیم پرسپولیس گفت: هر بازی برای ما حکم یک فینال را دارد، باید بازی با صنعت نفت را ببریم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال، گابریل کالدرون در نشست خبری پیش از دیدار با صنعت نفت آبادان گفت: هر بازی برای ما حکم یک فینال را دارد. باید این بازی را ببریم. باخت مقابل تراکتور موجب افزایش مسئولیت ما در این بازی شده است. این هفته خوب کار کردیم و به نظرم تیم آماده است. از کیفیت تیم در دو بازی نخست راضی نبودم چراکه دوست دارم فوتبال قشنگ‌تر و بهتری انجام دهیم. مشخص است که بازیکنان نیاز به زمان بیش‌تری دارند.

وی ادامه داد: باید این بازی را ببریم و فوتبال مورد علاقه من را بازی کنیم.

کالدرون درباره محرومیت بیرانوند و اظهارنظر این بازیکن مبنی بر خداحافظی از فوتبال ایران خاطرنشان کرد: همیشه نظرات و تصمیمات کمیته انضباطی را قبول داشتم و احترام می‌گذارم. اکنون احترام بیشتری برای تصمیمی که درباره بیرانوند گرفتند، قائل هستم. بیرانوند یک بازیکن بین‌المللی در فوتبال ایران است. به‌عنوان یک خارجی انتظار دارم که حمایت بیش‌تری از او انجام شود. به‌خصوص در جمع فوتبال باید از او بیش‌تر حمایت شود.

سرمربی پرسپولیس بیرانوند را موجب سربلندی ایران دانست و افزود: تصمیم مناسبی درباره محرومیت بیرانوند گرفته شد. برای این حرفم دلیل دارم. ویدئویی که تراکتور فرستاده به این جهت است که او را محروم کنند. به خاطر رفتار غیرورزشی می‌خواهند او را محکوم کنند. اگر هدف تراکتور این بوده، من هم موافق هستم. وقتی ما گرم می‌کردیم، در بازی با تراکتور از سوی هواداران به ما سنگ انداختند و فحاشی کردند.

وی خاطرنشان کرد: یک قوطی نوشیدنی به سمت نیمکت پرتاب کردند. هواداران این تیم نارنجک پرتاب کردند که بسیار خطرناک است. تراکتور به نسبت درخواستی که دارد، باید منطقی عمل کند. صحبت‌های این تیم باید با درخواستشان مناسبت داشته باشد. اگر درخواست فیرپلی دارند، باید خودشان به‌عنوان اولین شخص آن را انجام دهند. من همیشه به کمیته انضباطی احترام گذاشتم و این بار هم احترام بیش‌تری قائل هستم. به نظرم نسبت به اتفاقات درون زمین تصمیم عادلانه‌ای بود. این خطر وجود داشت که بازیکنان ما مصدوم شوند و نارنجک‌هایی که پرتاب کردند موجب آتش‌سوزی شود. درخواست من این است که تراکتور نگاهی به رفتارش داشته باشد. همان کاری که ما کردیم. ما عکس‌هایی از سنگ انداختن و پرتاب نارنجک داشتیم اما صحبتی نکردیم. ما باختیم و با یک رفتار معمولی به خانه برگشتیم.

سرمربی پرسپولیس درباره آمادگی خوب صنعت نفت آبادان و دشوار بودن پیروزی برابر این تیم اظهار کرد: آن‌ها می‌توانند به هر سبکی که می‌خواهند بازی کنند. ما باید بر تمام برنامه‌های آن‌ها چیره شویم. به‌عنوان یک بازیکن و مربی باتجربه وظیفه دارم مشکلات را پشت سر بگذارم. وظیفه ما این است که خوب بازی کنیم اما تا الان به اهدافمان نرسیدیم. با این حال تلاش می‌کنیم بهتر شویم. با حضور مربی جدید باید بازی جدیدی ارائه دهیم. امیدوارم فردا نتیجه خوبی کسب کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با اخراج برانکو از الاهلی عربستان، کار او در پرسپولیس سخت‌تر نمی‌شود؟ گفت: من به بازی فردا فکر می‌کنم که همانند فینال است. نمونه اتفاقی که برای برانکو رخ داد، برای هر کسی رخ می‌دهد. ممکن است برای من هم اتفاق بیافتد اما من از روند کارمان راضی هستیم. می‌دانم برای تکرار قهرمانی نیازمند زمان هستیم اما می‌دانم زمان زیادی نداریم. من به این تیم ایمان دارم.

کالدرون در پاسخ به این سؤال که چرا مهدی ترابی در پست غیرتخصصی‌اش به میدان می‌رود و عملکرد همیشگی و خوب خود را ندارد؟ یادآور شد: مهدی ترابی در پستی بازی می‌کند که در زمان برانکو هم در همان پست بود. او پشت مهاجم است و بعضاً جابه‌جا می‌شود ولی در دو بازی اخیر در پست اصلی خودش است. جدا از بحث ترابی، ما هنوز فوتبال مورد علاقه خودمان را بازی نمی‌کنیم و بازیکنان می‌توانند خودشان را نشان دهند. امیدوارم فردا این اتفاق بیافتد و تیم بازی بهتری نشان دهد. برای بهتر بازی کردن تیم، نیازمند عملکرد گروهی بهتری هستیم.

سرمربی پرسپولیس درباره استفاده از جونیور در بازی فردا با توجه به رسیدن به وضعیت مطلوب گفت: مهاجمان برای گلزنی نیازمند عملکرد خوبی از سایرین هستند. فردا جونیور بازی می‌کند. برای اینکه دو مهاجم بهره‌وری خوبی داشته باشند باید هر دو خوب بازی کنند.

او در پاسخ به این سؤال که قبل از حکم کمیته انضباطی تصمیمی برای نیمکت نشین کردن بیرانوند داشت، گفت: من هیچ تصمیمی نگرفته بودم. معمولاً وقتی بازیکنان از تیم ملی باز می‌گردند، آن‌ها را ارزیابی می‌کنم و کسانی که عملکرد بهتری داشته باشند، در بازی استفاده می‌کنم. من تصمیمی درباره بازیکنان و بیرانوند نگرفته بودم.

کالدرون در واکنش به اینکه آیا تنبیه انضباطی را برای بیرانوند در نظر گرفته بود، تأکید کرد: من هیچ تنبیهی را برای هیچ بازیکنی در نظر نمی‌گیرم. تصمیم من در رابطه با شرایط روحی و رفتار بازیکنان در تمرینات است. هر کسی که بهتر بازی کند، در ترکیب تیم بازی می‌کند.

وی درباره عملکرد ملی‌پوشان تیمش بعد از اردوی تیم ملی گفت: به نظرم اکثر بازیکنان خسته بودند چون سفر طولانی پشت سر گذاشتند. پیشنهادم به فدراسیون فوتبال این است که بازیکنان ملی‌پوش را زودتر به باشگاه‌ها برگرداند. فدراسیون گفت که بازیکنان اضافه‌بار داشتند و باید پرواز خود را عوض می‌کردند. به نظرم دلیل قانع‌کننده‌ای نیست. نمی‌گویم هواپیمای خصوصی داشته باشند اما برای تمام تیم‌های دنیا این اتفاق می‌افتد. پروازی را در نظر بگیرند که بازیکنان زودتر به تیم‌ها برگردند.

کالدرون درباره برنامه مسابقات لیگ برتر اظهار کرد: با توجه به مشکلات مالی تیم‌ها، فدراسیون فوتبال در هنگام تدوین تقویم مسابقات باید این وضعیت را در نظر بگیرد. مسلماً می‌دانند که برگزاری بازی‌ها در روز تعطیل با استقبال هواداران همراه است و تعداد بیش‌تری به ورزشگاه می‌آیند. این اتفاق راهی است که فدراسیون از نظر اقتصادی به تیم‌ها کمک کند. آن‌ها تلاش می‌کنند برنامه خوبی تدوین کنند اما بازی تیم‌های بزرگ نباید روز دوشنبه برگزار شود.

مدیر رسانه‌ای پرسپولیس نیز در پایان خاطرنشان کرد که به‌طور رسمی نسبت به این موضوع اعتراض خواهند کرد زیرا بازی‌های این تیم بیش از سایر تیم‌ها در روزهای غیر تعطیل برگزار شده است.

انتهای پیام/4051/4048/

http://ana.ir/i/415629
پرسپولیس با آتش زدن نفت مدعی می‌شود/ مصاف حساس سرخ‌ها با برزیل ایران

پرسپولیس با آتش زدن نفت مدعی می‌شود/ مصاف حساس سرخ‌ها با برزیل ایران

کالدرون عذر مهاجم پرسپولیس را خواست

کالدرون عذر مهاجم پرسپولیس را خواست

نشست صمیمانه انصاری‌فرد با سرمربی و کاپیتان‌های پرسپولیس

نشست صمیمانه انصاری‌فرد با سرمربی و کاپیتان‌های پرسپولیس

بازگشت کالدرون به تمرینات پرسپولیس

بازگشت کالدرون به تمرینات پرسپولیس

رقابت احمدزاده با رسن برای بازی در پرسپولیس

رقابت احمدزاده با رسن برای بازی در پرسپولیس

سردرگمی مالی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس

سردرگمی مالی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس