پنجشنبه  03  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آنا گزارش می‌دهد؛

کدام تیم شانس بیشتری دارد؟/ مسیر دشوار پرسپولیس برای قهرمانی

دوشنبه 21 مرداد 1398 ساعت 01:10
تیم‌های مدعی قهرمانی لیگ برتر با قرعه‌های متفاوتی مواجه شده‌اند که احتمال فتح جام را برای آن‌ها سخت کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه فوتبال گروه ورزشی خبرگزاری آنا، نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال هفته گذشته در مشهد قرعه‌کشی شد و 16 تیم حاضر در این رقابت‌ها از برنامه مسابقات در 30 هفته‌ای که باید به میدان بروند مطلع شدند. البته هنوز زمان شروع رقابت‌های لیگ مشخص نشده و تا زمانی که ورزشگاه‌ها دارای استانداردهای مدنظر فدراسیون فوتبال نشود بازی‌ها شروع نخواهد شد.

با وجود آنکه زمان آغاز لیگ برتر مشخص نیست اما نگاهی به برنامه بازی‌های 6 مدعی قهرمانی لیگ برتر می‌اندازیم تا ببینیم مسیر کدام تیم آسان‌تر از دیگر تیم‌هاست.

پرسپولیس

تمرین تیم فوتبال پرسپولیس

گابریل کالدرون کار آسانی پیش رو ندارد چراکه او سرمربی تیمی شده که در سه دوره اخیر عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کرد و هواداران سرخ‌پوش انتظار دارند تا با کسب چهارمین قهرمانی متوالی در کسب عنوان نخست پوکر کند. پرسپولیس در هفته اول میزبان پارس جنوبی جم است. دیداری که روی کاغذ برای مدافع عنوان قهرمانی سخت به نظر نمی‌رسد، البته در صورتی که هواداران از این بازی محروم نباشند.

سرخ‌پوشان در هفته دوم بازی بسیار دشواری دارند. آن‌ها باید در تبریز به مصاف تراکتور بروند. دیداری سخت و دشوار که می‌تواند چالش مهمی برای کالدرون باشد. مصاف با صنعت نفت آبادان در هفته سوم سخت نیست اما در هفته چهارم برگزاری دربی با استقلال قطعاً دیداری دشوار به شمار می‌رود. پرسپولیس در هفته پنجم میزبان سپاهان است و شهر خودرو که فصل گذشته برای اولین بار سهمیه آسیایی گرفت حریف هفته ششم است سرخ پوشان است.

تردید نیست که قرعه پرسپولیس در 6 هفته ابتدایی دشوار است و امکان دارد این تیم از مدار قهرمانی فاصله بگیرد. شاگردان کالدرون در هفته هفتم با پیکان، سپس با شاهین بوشهر، در ادامه با ماشین‌سازی و در هفته دهم در خانه فولاد بازی می‌کنند. نفت مسجدسلیمان و نساجی مازندران حریفان یازدهم و دوازدهم پرسپولیس هستند و ذوب‌آهن مدعی در هفته سیزدهم میزبان پرسپولیس است. گل‌گهر سیرجان و سایپا رقبای هفته‌های پایانی سرخ پوشان هستند و باید بپذیریم که قرعه برای مدافع عنوان قهرمانی سخت آغاز می‌شود و ساده تمام می‌شود.

استقلال

تمرین استقلال ترکیه

آندره‌آ استراماچونی آمده تا به 6 سال ناکامی استقلال در کسب عنوان نخست لیگ برتر خاتمه دهد. آبی‌پوشان در هفته نخست در خانه ماشین‌سازی بازی می‌کنند. فولاد حریف هفته دوم آبی‌هاست و در هفته سوم در خانه نفت مسجدسلیمان بازی می‌کنند. چالش بزرگ استراماچونی در هفته چهارم است، جایی که دربی پایتخت با پرسپولیس برگزار می‌شود. ذوب‌آهن در هفته پنجم میزبان استقلال است. گل‌گهر سیرجان، سایپا و پارس جنوبی جم رقبای ششم تا هشتم شاگردان استراماچونی هستند.

در هفته نهم تراکتور انتظار آبی‌ها را در تبریز می‌کشد و صنعت نفت آبادان و نساجی مازندران حریفان شماره 10 و 11 استقلال هستند. چالش بزرگ آبی‌ها در هفته‌های پایانی است، جایی که برابر سپاهان و پدیده در دیدارهای 12 و 13 باید به میدان بروند. پیکان و شاهین بوشهر در هفته‌های چهاردهم و پانزدهم با استقلال بازی می‌کنند تا پرونده این تیم بسته شود. قرعه استراماچونی بهتر از رقیبش کالدرون است و اگر این مربی ایتالیایی برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد شانس موفقیتش بیشتر خواهد بود.

سپاهان

تیم سپاهان

امیر قلعه‌نویی در سپاهان ماند تا کار نیمه‌تمام فصل گذشته را تمام کند و طوفان زرد را قهرمان لیگ برتر کند.شاهین بوشهر در هفته نخست با شاهین بوشهر بازی دارند.ماشین‌سازی، فولاد و نفت مسجدسلیمان از هفته دوم تا چهارم با زرد پوشان بازی دارند. پرسپولیس در هفته پنجم میزبان سپاهان است و چالش سختی انتظار قلعه‌نویی و شاگردانش را می‌کشد. دیدار با ذوب‌آهن در هفته ششم دومین بازی سخت سپاهان است.

گل‌گهر سیرجان، سایپا و پارس جنوبی حریفان هفتم تا نهم زرد پوشان هستند. شاگردان قلعه‌نویی در هفته دهم میزبان تراکتور هستند. رقیب شماره 11 صنعت نفت آبادان است و دیدار با استقلال در هفته دوازدهم بسیار سخت خواهد بود. نساجی حریف هفته سیزدهم است و در هفته چهاردهم مصاف با شهر خودرو آسان نخواهد بود. سپاهان در هفته پایانی با پیکان مسابقه می‌دهد. قرعه تیم قلعه‌نویی روی کاغذ آسا‌ن‌تر از پرسپولیس و استقلال است.

شهر خودرو

پدیده

یحیی گل‌محمدی برای اولین بار شهر خودرو را آسیایی کرده و با جذب نفراتی خوب چون مهدی رحمتی و سروش رفیعی آماده این فصل شده است. پیکان حریف هفته نخست نماینده خراسان است. نکته جالب اینکه شهر خودرو در هفته‌های نخست بازی‌های آسانی دارد و شرایطش از دیگر مدعیان بهتر است. شاهین بوشهر، ماشین‌سازی، فولاد و نفت مسجدسلیمان از هفته دوم تا پنجم با شهر خودرو بازی می‌کنند.

پرسپولیس حریف شماره 6 و ذوب‌آهن رقیب هفتم است. پس از این دو بازی سخت مصاف با گل‌گهر سیرجان، سایپا و پارس جنوبی جم در هفته‌های هشتم و تا دهم خیلی دشوار نیست اما تراکتور در هفته یازدهم منتظر تیم گل‌محمدی است. صنعت نفت در هفته دوازدهم با شهر خودرو بازی می‌کند و دیدار با استقلال در هفته سیزدهم بسیار دشوار خواهد بود. شاگردان گل‌محمدی در هفته چهاردهم با سپاهان بازی می‌کنند که مسلماً دیداری دشوار خواهد بود و در هفته آخر برابر نساجی به میدان می‌روند. دیدارهای پنج هفته پایانی شهر خودرو سخت است و می‌تواند این تیم را از ریل قهرمانی خارج کند.

تراکتور

تمرین تراکتورسازی با مصطفی دنیزلی

مصطفی دنیزلی از ترکیه آمده تا تراکتور را سربلند کند. نفت مسجدسلیمان حریف هفته اول است. دیدار با پرسپولیس در هفته دوم خیلی زود سرخ‌ها را درگیر کورس قهرمانی می‌کند. ذوب‌آهن در هفته سوم منتظر شاگردان دنیزلی است تا بازی‌ها برای نماینده تبریز سخت شروع شود. گل‌گهر سیرجان، سایپا، پارس جنوبی، نساجی و صنعت نفت حریفان چهارم تا هشتم سرخ‌پوشان هستند که رقبای جدی برای کسب قهرمانی نیستند.

دیدار با استقلال در هفته نهم قطعاً سخت است و در هفته دهم باید با سپاهان مسابقه دهند و بعد به مصاف شهر خودرو بروند. قرعه‌ای دشوار که برای جدایی از مدعیان قهرمانی کافی است. پیکان و شاهین بوشهر حریفان ساده‌ای پیش از ماشین‌سازی که در دربی می‌تواند یقه تراکتور را بگیرد هستند. در هفته آخر فولاد خوزستان حریف سرخ‌های تبریز هستند و باید گفت قرعه نماینده اول آذربایجان آسان نیست.

ذوب‌آهن

قاسم حدادی‌فر

علیرضا منصوریان فصل گذشته ذوب‌آهن را متحول کرد و می‌خواهد بزرگی با این تیم را ادامه دهد. سایپا و پارس جنوبی در هفته‌های اول و دوم با سبزپوشان بازی می‌کنند و دیدار با تراکتور در هفته سوم آغاز بازی‌های سخت‌تر ذوب‌آهن است. دیدار با صنعت نفت آبادان در هفته چهارم پیش از مصاف با استقلال که از مدعیان قهرمانی است پیش روی شاگردان منصوریان است.

دربی اصفهان در هفته ششم با سپاهان دیگر بازی سخت ذوب‌آهن است و پس از آن شهر خودرو آماده مقابله با نماینده سبزپوش اصفهان خواهد بود تا بازی‌ها برای تیم منصوریان دشوارتر از تمامی مدعیان آغاز شود. ذوب‌آهن با پیکان، شاهین بوشهر، ماشین‌سازی، فولاد و نفت مسجدسلیمان از هفته هشتم تا دوازدهم بازی می‌کند که روی کاغذ آسان‌تر از دیدارهای قبلی این تیم خواهد بود.

پرسپولیس رقیب شماره 13 است که بدون تردید بازی با این تیم مدعی سخت و مشکل است. نساجی مازندران و گل‌گهر سیرجان حریفان پایانی ذوب‌آهن هستند تا پرونده این تیم بسته شود. اگر منصوریان بتواند در هفت هفته ابتدایی تیمش را در مدار قهرمانی حفظ کند احتمال اینکه ذوب‌آهن در میان مدعیان فتح جام باقی بماند بسیار زیاد خواهد بود.

انتهای پیام/4051/4048/

http://ana.ir/i/409929
زمان فروش بلیت‌ بازی تراکتور - پرسپولیس اعلام شد

زمان فروش بلیت‌ بازی تراکتور - پرسپولیس اعلام شد

آغاز لیگ برتر با دلهره فقدان ورزشگاه مجهز

آغاز لیگ برتر با دلهره فقدان ورزشگاه مجهز

آشنایی با مهاجم مدنظر دنیزلی+عکس

آشنایی با مهاجم مدنظر دنیزلی+عکس

خداحافظی قریب‌الوقوع پرسپولیسی‌ها با عرب/ «عاشق آبی» مدیرعامل «سرخ»ها می‌شود؟!

خداحافظی قریب‌الوقوع پرسپولیسی‌ها با عرب/ «عاشق آبی» مدیرعامل «سرخ»ها می‌شود؟!

برنامه هفته اول و دوم لیگ برتر اعلام شد

برنامه هفته اول و دوم لیگ برتر اعلام شد

ویلموتس چه زمانی به ایران می‌آید؟

ویلموتس چه زمانی به ایران می‌آید؟

معمای پیچیده مهاجم خارجی در پرسپولیس

معمای پیچیده مهاجم خارجی در پرسپولیس

تاریخ آغاز لیگ برتر فوتبال مشخص شد

تاریخ آغاز لیگ برتر فوتبال مشخص شد

بحران بزرگ برای آبی‌پوشان؛ استراماچونی از استقلال می‌رود؟

بحران بزرگ برای آبی‌پوشان؛ استراماچونی از استقلال می‌رود؟

دومین بازیکن خارجی استقلال وارد تهران شد

دومین بازیکن خارجی استقلال وارد تهران شد

برگزاری شهرآورد تهران در هفته چهارم لیگ/ جدال اصفهانی‌ها؛ هفته ششم+عکس

برگزاری شهرآورد تهران در هفته چهارم لیگ/ جدال اصفهانی‌ها؛ هفته ششم+عکس

قرعه‌کشی لیگ برتر به‌منزله آغاز آن نیست

قرعه‌کشی لیگ برتر به‌منزله آغاز آن نیست

قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال فردا در مشهد

قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال فردا در مشهد

اعلام زمان قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال/ مصاف آزمایشی سرخابی‌ها در هفته اول

اعلام زمان قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال/ مصاف آزمایشی سرخابی‌ها در هفته اول

21/05/1398 07:48:57 ق.ظ
تیترتون پرسپولیسی هست، هر کسی چنین تیتری رو زده انسان منصفی نیست، چون برنامه بازی های پرسپولیس از چند مدعی دیگر سخت تر نیست.
21/05/1398 07:32:50 ق.ظ
اتفاقا مسیر پرسپولیس در هفته های آخر سخت نیست و سخت ترین مسیر یرای استقلال، ذوب آهن و تراکتور است. این قدر تیتر پرسپولیسی نزنید و قلم تون رو نفروشید.