پنجشنبه  14  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حمیداوی در گفتگو با آنا:

تاج ناچار به تأخیر در برگزاری لیگ شد/ شهر خودرو کارخانه بازیکن سازی می‌شود

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 00:10
مدیرعامل باشگاه شهر خودرو گفت: مهدی تاج ناچار شد تا لیگ برتر را به تأخیر بیندازد چون ایرادهای اساسی در زیرساخت‌های ورزش فوتبال وجود داشت.

به گزارش خبرنگار حوزه فوتبال گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم فوتبال شهر خودرو فصل گذشته موفق شد برای نخستین بار سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند و باعث افتخار خراسان در ایران شود. موفقیت شهر خودرو بدون شک مرهون زحمات فرهاد حمیداوی مدیرعامل این باشگاه و دیگر عوامل است.

فرهاد حمیداوی در خصوص برنامه‌های شهر خودرو در رقابت‌های این فصل فوتبال ایران به خبرنگار ورزشی آنا گفت: از روز اول که کار را شروع کردیم، برنامه‌های 3، 5 و 10 ساله داشتیم. فکر می‌کنم عنایت امام رضا(ع) و حضرت حق شامل حال ما شد و اتفاقی که تا به حال رخ نداده بود، شکل واقعیت به خود گرفت و شهر خودرو برای اولین بار از سمت خراسان سهمیه آسیایی گرفت.

وی ادامه داد: این فصل در بخش جذب بازیکن بسیار خوب عمل کردیم. سید مهدی رحمتی، فرشاد محمدی‌مهر و روح‌الله باقری را از استقلال گرفتیم. حضور رحمتی که سابقه سال‌ها حضور در تیم ملی ایران را داشته برای ما بسیار خوب خواهد بود و می‌توانیم از تجربه او در بازی‌های آسیایی استفاده کنیم. سروش رفیعی را از پرسپولیس جذب کردیم، بازیکنی که در تیم ملی و لیگ ستارگان قطر بازی کرده است. 80 درصد شاکله تیم را حفظ کرده‌ایم و از همه مهم‌تر کادر فنی تیم را که در رأس آن یحیی گل‌محمدی بود را حفظ کردیم و حمید مطهری به این کادر اضافه شد.

مدیرعامل باشگاه شهر خودرو خاطرنشان کرد: در قرعه‌کشی لیگ برتر منتظر قرعه خوبی بودیم و از قرعه ناراضی نیستیم. امیدوارم اتفاقات خوبی رخ بدهد و بتوانیم در مصاف با حریفان به نحوی نتیجه بگیریم که مسیر حرکتی ما سخت نشود. بعد از نیم‌فصل، بازی‌های آسیایی شروع می‌شود. راه سختی پیش رو داریم. تیم ما نسبتاً جوان است ولی سعی خواهیم کرد از اعتبار فوتبال ایران در خارج از کشور دفاع کنیم.

وی با اشاره به اینکه هدف باشگاه شهر خودرو راه‌اندازی یک کمپ خوب برای پیشرفت ورزش فوتبال در استان خراسان است، می‌گوید: می‌خواهیم از بزرگان مشهد استفاده کنیم و کمپی را راه‌اندازی کنیم که با استفاده از آن، عملاً کارخانه بازیکن سازی را در استان خراسان راه‌اندازی کنیم. این کار موجب می‌شود تیم بزرگسالان ما به‌خوبی حمایت شود و در بخش صادرات بازیکن به خارج از ایران و حتی به داخل کشور سرمایه روشنی داشته باشیم. افق روشنی برای باشگاه شهر خودرو مدنظر داریم و اگر اتفاق خاصی نیفتد می‌توانیم به یکی از باشگاه‌های موفق ایران مبدل شویم.

حمیداوی خاطرنشان کرد: زیرساخت در هر صنعتی بیس پیشرفت است. ورزشگاه امام رضا(ع) که دارای گرید A است، در بازی‌های آسیایی می‌تواند افتخاری برای خراسان و ایران باشد. تلاش خواهیم کرد تا زیرساخت‌ها را گسترش دهیم و از ظرفیت بسیار خوبی که در حوزه ورزش استان خراسان وجود دارد، نهایت بهره را ببریم.

وی درباره اینکه نگاه باشگاه شهر خودرو حضور در ورزش‌های دیگر علاوه بر فوتبال خواهد بود یا خیر، توضیح داد: صادقانه باید بگویم نگاهی در ورود به ورزش‌های دیگر نداریم. باشگاه شهر خودرو قدمت پنج ساله‌ای دارد و آهسته‌آهسته دارد ریشه می‌دواند و جاندار می‌شود. باید نهال باشگاه را به‌خوبی پرورش دهیم تا در آینده به مشکل نخوریم. شاید در سال‌های آینده در ورزش‌هایی مانند فوتسال، کشتی و والیبال حضور پیدا کنیم.

مدیرعامل باشگاه شهر خودرو در خصوص اینکه مهم‌ترین رقبای تیم فوتبالش را کدام تیم‌ها می‌داند، می‌گوید: استقلال، پرسپولیس، تراکتور، سپاهان، ذوب‌آهن و فولاد حریفان اصلی ما هستند که قطعاً در طول رقابت‌های لیگ برتر رقیبانی سرسخت خواهند بود. سالی پرتلاطم را پیش رو داریم و مسابقات فوتبال به‌واسطه تأخیری که در لیگ برتر ایجاد شده، قطعاً فشرده برگزار می‌شود. امیدوارم در این فشردگی لطمه زیادی به شهر خودرو وارد نشود.

وی در خصوص اینکه تأخیر در آغاز رقابت‌های لیگ برتر چقدر می‌تواند به باشگاه‌ها لطمه بزند، یادآور شد: باید در دو بخش صحبت کنم. این نقد به فدراسیون فوتبال درست است که نباید رقابت‌های لیگ با تأخیر آغاز شود ولی من از مهدی تاج و فدراسیون فوتبال حمایت می‌کنم چون ایرادهایی در زیرساخت‌های ورزش فوتبال وجود دارد که تاج را ناچار به تأخیر کرده است و بدون شک در طول فصل به سود فوتبال ایران خواهد بود.

حمیداوی درباره اینکه وضعیت مطالبات بازیکنان و مربیان باشگاه شهر خودرو چگونه است، می‌گوید: ما کاملاً به‌روز هستیم. پول تمامی بازیکنان و مربیان برای فصل گذشته تسویه شده است. پیش‌پرداخت این فصل را نیز پرداخت کرده‌ایم. مربیان و بازیکنان 40 درصد از مطالبات فصل جدید را دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/4051/4048/

http://ana.ir/i/409171
واکنش رئیس انجمن ورزشی نویسان به اظهارات تاج

واکنش رئیس انجمن ورزشی نویسان به اظهارات تاج

واکنش تاج به برگزاری کارگاه آموزشی با حضور نماینده AFC

واکنش تاج به برگزاری کارگاه آموزشی با حضور نماینده AFC

در مورد صدور آرای انضباطی با کسی تعارف نداریم

در مورد صدور آرای انضباطی با کسی تعارف نداریم

برنامه هفته اول و دوم لیگ برتر اعلام شد

برنامه هفته اول و دوم لیگ برتر اعلام شد

امیدوارم لیگ پویا، جذاب و به‌یادماندنی را شاهد باشیم/ انصاری‌فرد از بزرگان فوتسال است

امیدوارم لیگ پویا، جذاب و به‌یادماندنی را شاهد باشیم/ انصاری‌فرد از بزرگان فوتسال است

تاریخ آغاز لیگ برتر فوتبال مشخص شد

تاریخ آغاز لیگ برتر فوتبال مشخص شد

حمیداوی به رحمتی اجازه جدایی نمی‌دهد

حمیداوی به رحمتی اجازه جدایی نمی‌دهد

 قول داده بودم گل‌محمدی جدا نشود

قول داده بودم گل‌محمدی جدا نشود

گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس نمی‌شود

گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس نمی‌شود

قرارداد ۲ بازیکن پدیده شهرخودرو تمدید شد

قرارداد ۲ بازیکن پدیده شهرخودرو تمدید شد

تيمی در شأن مردم خراسان راهی مسابقات خواهيم كرد

تيمی در شأن مردم خراسان راهی مسابقات خواهيم كرد