پنجشنبه  14  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
عرب:

برانکو برنامه‌های پرسپولیس را عقب انداخت

چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 19:09
مدیر عامل تیم پرسپولیس گفت: اگر برانکو همان روزی که می‌خواست از ایران برود؛ می‌گفت تحت هیچ شرایطی بر نمی‌گردد؛ پرسپولیس خیلی جلو می‌افتاد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در گفتگویی تفصیلی در ارتباط با اخبار و حواشی هفته‌های اخیر در حوزه باشگاه و تیم به سؤالات، پاسخ گفت.

قبل از هر چیز همه می‌خواهند آخرین اخبار درباره نقل‌وانتقالات پرسپولیس را بدانند و اینکه باشگاه چه اقداماتی را در نظر دارد؟

بخش اول کار ما بر این اساس استوار بود که بتوانیم استخوان‌بندی تیمی را که به مقام قهرمانی رسید و موفق به حضور در فینال آسیا شد حفظ کنیم. نظر به اینکه با تغییرات در کادر فنی روبه‌رو بودیم؛ این بدیهی‌ترین کاری بود که باید انجام می‌دادیم. در مرحله بعد تلاش شد در بعضی پست‌ها که احساس نیاز می‌شد بازیکنانی را جذب کنیم. این مرحله هنوز ادامه دارد. طبق نظر سرمربی اولویت باقی‌مانده، جذب یک مهاجم است. یک سری گزینه‌ها به ایشان معرفی شد که تعدادی را تأیید و اولویت‌بندی کردند. دراین‌ارتباط مشغول به فعالیت هستیم و به‌زودی گزینه موردنظر معرفی می‌شود. هم‌چنین فراموش نکنیم؛ یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در این زمان انجام می‌شد به خدمت گرفتن خود سرمربی بود.

با توجه به زمانی که در اختیار داشتیم؛ اولویت ما یک مربی ایرانی بود که تیم را کاملاً بشناسد تا سریع وارد عمل شود اما در این بخش خوش‌اقبال نبودیم چون مربی موردنظر ما قبلاً به تیم دیگری ملحق شده بود و آن باشگاه هم حاضر نبود مربی خوب خودش را از دست بدهد که کاملاً قابل‌درک بود.

در ادامه سراغ گزینه خارجی رفتیم و البته خوش‌اقبال بودیم که گزینه‌ای مثل آقای کالدرون آمادگی، شرایط و انگیزه حضور در پرسپولیس را داشتند. بالاخره شناخت نسبی از فوتبال ایران و پرسپولیس و شناخت از فوتبال آسیا امتیازهایی بود که نمی‌شد به‌سادگی از کنار آن گذشت.

و با وجود تمام شایعات، بشار رسن هم ماندنی شد؟

تمدید قرارداد با این بازیکن در راستای همان ایده حفظ تیم سال گذشته در برنامه قرار گرفت. آقای کالدرون هم به‌عنوان سرمربی در جریان بودند. در روزهای گذشته روند خوبی داشتیم که به حصول نتیجه انجامید. البته مثل خیلی ادعاهای دیگر، در این چند روز مطرح می‌شد که می‌خواهیم او از پرسپولیس برود ولی نادرستی این ادعا هم ثابت شد.

گفته می‌شد او رقم پیشنهادی اولیه خود را به کمتر از نصف کاهش داده بود و تأخیر در جذب وی با وجود این مسئله، انتقادهای زیادی را برای باشگاه به همراه داشت؟

نباید هر حرفی را باور کرد. به نظر می‌رسد چنین خبری برای تخریب باشگاه و تحریک هواداران علیه پرسپولیس ساخته شد. نه اینکه، هر کس آن را بازنشر کرد؛ چنین منظوری داشته است بلکه بعضی باور کردند و نادانسته وارد این داستان شدند. در مورد جزئیات توافق صحبتی نمی‌کنیم ولی ارقامی مثل 250 هزار یورو اصلاً صحت نداشت. حتی رقم پیشنهادی ما هم به‌مراتب بالاتر از این مورد بود.

توافق با بشار طولانی شد درحالی‌که فصل آماده‌سازی و بدن‌سازی رو به پایان است؟

توافق زودتر، تغییری در شرایط ایجاد نمی‌کرد. او یک سری تمرینات دارد ولی هنوز برنامه‌های فیزیوتراپی و آماده‌سازی برای بازگشت به تمرینات را دنبال می‌کند. البته به‌زودی شرایط مطلوب را برای بازگشت پیدا خواهد کرد.

یکی از انتقادها به باشگاه این است که در مقطعی، بازیکنانی را بدون نظر سرمربی جذب کرده است؟

اگر بخواهیم فقط ایراد بگیریم؛ می‌شود خیلی مسائل را مطرح کرد که بسیاری در ظاهر درست هستند ولی در واقعیت نه؛ ما چه کاری می‌توانستیم انجام بدهیم؟ بسیاری از آن‌ها که این حرف را می‌زنند؛ همان‌هایی هستند که مرتب می‌گفتند باشگاه چرا در نقل‌وانتقالات کاری انجام نمی‌دهد؛ تازه ما جذب آن‌چنانی نداشتیم. قبل از حضور آقای کالدرون، فقط احمدزاده را گرفتیم. البته فعالیت باشگاه زیاد بود چون باید با بازیکنان خودمان به توافق می‌رسیدیم. آن‌ها با توجه به نتایج کسب‌شده، خواهان خارجی و داخلی داشتند. هر یک از آن‌ها جدا می‌شدند ما را به هزار و یک چیز متهم می‌کردند ولی حالا که انجام شد؛ می‌گویند چرا شد؟!

همین فرشاد احمدزاده اگر به تیم‌های رقیب می‌رفت؛ می‌گفتند این چه مدیریتی است ولی حالا که به پرسپولیس آمده یک جور دیگر صحبت می‌کنند و می‌خواهند هوادار را تحت تأثیر قرار بدهند. ما مشکلی نداریم. برای پرسپولیس هر حرف دیگری را هم می‌خوریم و دم نمی‌زنیم ولی نمی‌خواهیم به جایگاه و روحیه بازیکنانی که در شرایط کاملاً عادی هم به‌خاطر حفظ قهرمانی، تحت فشار بسیار زیاد بدنی، فکری و روحی خواهند بود؛ لطمه وارد شود. از هواداران هم می‌خواهیم، به این وجه قضیه توجه لازم را داشته باشند.

ما یک مشکل دیگر هم داشتیم. اگر آقای برانکو همان روزی که می‌خواستند از ایران بروند؛ همه این حرف‌هایی را که الآن می‌زنند، می‌زدند و می‌گفتند تحت هیچ شرایطی بر نمی‌گردند؛ پرسپولیس خیلی جلو می‌افتاد. شمشیر بالای سرشان نبود که آن توافق را امضا کنند. ما بر اساس آن توافق جلو رفتیم و به دلیل امکان‌هایی که به اعتبار آن توافق از دست دادیم در ادامه، زمان زیادی صرف انتخاب سرمربی شد. همان روز صادقانه می‌گفتند چه برنامه‌ای دارند. آیا کسی به این موارد و مشکلات توجه دارد؟

از سوی ایوانکوویچ در آخرین مصاحبه، مطرح شد که اطمینان داشتند باشگاه پول اجرای توافق را ندارد. ضمن آنکه باشگاه شماره‌حساب وی را داشت و قبلاً هم به آن حساب پول واریز کرده بود.

باشگاه نمی‌خواهد وارد این جدل‌های رسانه‌ای شود چون تمرکز و فرصت کار را می‌گیرد. عدم پاسخ‌گویی به معنای نداشتن پاسخ‌های قاطع نیست. ما فقط این بحث‌وجدل را به صلاح پرسپولیس نمی‌دانیم. پرسپولیس از مرحله سرمربیگری ایوانکوویچ گذر کرده است. نمی‌توانیم در گذشته بمانیم. الآن باید تمرکز و انرژی به سمت حمایت از تیم و کالدرون باشد. حمایت ما تشکیلاتی است و حمایت هواداران جور دیگر. ما الآن باید به فکر بازی‌های پیش رو باشیم.

در مورد ایوانکوویچ؛ با وجود مشکلاتی که نادیده گرفتن آن توافق آخر، برای باشگاه ایجاد کرد و به‌رغم صحبت‌هایی که الآن مطرح می‌کنند و تبعات آن بالاخره برای سرمربی جدید و تیم هم خواهد بود از این مسئله نمی‌گذریم که پرسپولیس با ایشان یکی از بهترین دوران‌های خود را داشت. از این لحاظ همیشه برای ما محترم هستند.

درعین‌حال مباحث حقوقی نیز پیچیدگی‌های خود را دارد. اگر اختلاف‌نظر داریم به معنای نادیده گرفتن آن روزها نیست. قطعاً ایشان یک سری حقوقی دارند و ما هم با توجه به لطمه‌ای که خوردیم یک سری حقوق برای باشگاه قائل هستیم. تأکید می‌کنم این حقوق را برای باشگاه قائلیم؛ نه برای خودمان. برای ما راحت‌تر بود توافقی را با هر کیفیتی انجام بدهیم و این مسئله، بار مالی برای باشگاه بود. اگر چنین کرده بودیم، الآن آدم خوب داستان می‌شدم.

آن توافق و بعد عدم اجرای آن برای پرسپولیس، ضرر و زیان مادی و روانی به وجود آورد. این را ما می‌گوییم و در مقابل برانکو هم برای خودش حقوق و ضرر و زیانی قائل است و به عدم اجرای تعهدات قراردادی اشاره دارند. خب متأسفانه نتوانستیم تا این لحظه با هم به جمع‌بندی برسیم. البته همین‌جا می‌گویم راه گفتگو باز است.

امیدواریم این اتفاق بیفتد که بتوانیم با گفتگو مسئله را حل کنیم ولی اگر به هر دلیل نشد؛ نیازی به دادوفریاد نیست. محکمه و مراجع رسیدگی برای همین مواقع است. برای اینکه وقتی چنین اختلاف‌نظری پیش می‌آید بنشینند و موارد را بررسی کرده و تکلیف طرفین را روشن کنند. مراجع بین‌المللی نظرشان را اعلام می‌کنند اگر حقوقی برای ایشان قائل شدند؛ مگر می‌توانیم انجام ندهیم؟ اگر هم به ما حق دادند که هیچ؛ من نمی‌فهمم الآن این مصاحبه‌ها چه معنی دارد؟ همه خوب می‌دانیم که این قبیل صحبت‌ها چون روی فضای پرسپولیس و روی هوادار پرسپولیس تأثیر می‌گذارد؛ پس روی خود تیم هم تأثیر خواهد گذاشت. آقای ایوانکوویچ، بعد از سال‌ها حضور در فوتبال ایران خوب می‌دانند این اثرگذاری‌ها چگونه است. نمی‌گوییم می‌خواهند این کار را انجام بدهند ولی به‌هرحال اتفاق می‌افتد.

اینکه می‌گویید باشگاه نمی‌خواهد وارد این بحث‌وجدل شود تا تنش و حاشیه آن به تیم لطمه نزند، قابل قبول است ولی یک حداقل توضیحی هم لازم است. هم برای رسانه‌ها و هم برای هواداران؛ مثلاً درباره مواردی که در سؤال قبلی مطرح شد.

به چه استنادی گفته می‌شود که می‌دانستند پول نبود؟ نماینده ایشان آمد و خواست و نبود؟ مگر نامه وی برای فسخ قبل از پایان مهلت برای باشگاه ارسال نشد؟ من نمی‌دانم چه کسی، چه مسائلی را به ایشان منتقل کرد که همه چیز عوض شد و چنین تصوری داشتند؟!

اینکه ایشان از مدت‌ها قبل و حتی قبل از مسئولیت من، پولی دریافت نکردند و معوقات وجود داشت، درست؛ مگر گفتیم این‌طور نبوده است. بعضی می‌گویند من با ایشان مشکل داشتم. مدیریت قبلی هم با وی مشکل داشت؟ باشگاه در آن زمان هم تمام تلاش خود را کرد. بودم و دیدم ولی هزینه‌ها واقعاً زیاد بود. در این شرایط ما وارد شدیم. آیا بعد از آن، آقای برانکو واقعاً دریافتی نداشتند؟ پاداش آسیایی و بخشی از قرارداد چه زمانی پرداخت شد؟ البته مسئولیت و تعهد باشگاه بوده است ولی به‌هرحال آنچه که اتفاق افتاده است را که نمی‌توانیم نادیده بگیریم. از سوی دیگر شرایط محدودیت‌های بانکی برای نقل‌وانتقال‌های مالی بین‌المللی نسبت به قبل خیلی فرق کرده است و دلیل نمی‌شود که چون قبلاً پرداختی ممکن شده؛ الآن به همان شکل ممکن باشد. ما چه بدبختی کشیدیم تا پاداش آسیایی را به داخل کشور منتقل کنیم؟

ما این توضیحات را می‌دهیم که هوادار بداند بعضی مسائل که مطرح می‌شود یک لایه‌هایی هم دارد که دیده نشده است ولی حالا برای همین‌ها دوباره یک مسائل تازه‌ای مطرح می‌شود. پس همان بهتر که وارد این داستان‌ها نشویم و کار خودمان را بکنیم. اگر قرار بود مشغول این مسائل بشویم به تأمین منابع مالی، برپایی اردو، حفظ بازیکنان تیم، استخدام سرمربی، جذب بازیکنان جدید و کارهای ریزودرشت دیگر نمی‌رسیدیم. الآن یک مسابقه‌ای بین بعضی راه افتاده که باشگاه را بزنند. پرسپولیس هم سیبل شده است.

بسیاری کارشناسان اعتقاد دارند پرسپولیس با حفظ نفرات قبلی و جذب بازیکنان جدید نقل‌وانتقالات خوبی داشت که البته جذب یک مهاجم کارآمد آن را تکمیل می‌کند. نظر آقای کالدرون نیز همین است و روی مهاجم تأکید داشت. در مقابل نظرات مخالفی هم هست. به‌شدت منتقد هستند و البته با توجه به فراگیر بودن شبکه‌های اجتماعی بخشی از جامعه هواداری را هم نگران وضعیت تیم کرده است.

ما با یک بداخلاقی در قبال پرسپولیس روبه‌رو هستیم. بازیکن را حفظ کنیم می‌گویند چرا حفظ کردید؟ حفظ نکنیم می‌گویند چرا حفظ نکرد؟ بازیکن به تیم رقیب برود شاکی می‌شوند که ستاره بود. بماند می‌گویند به چه درد می‌خورد؟ اسم یک بازیکن جدید که مطرح می‌شود اگر بگیریم می‌گویند چرا گرفتید؛ این‌طور است و آن‌طور است. نگیریم و یک تیم دیگر جذبش کند می‌گویند چرا باشگاه کاری نکرد. ملی‌پوش می‌گیریم؛ می‌گویند خوب نیست. بازیکنی را که مازاد تیم دیگر شده دنبالش نمی‌رویم می‌گویند فوتبال را نمی‌فهمیم. شما فقط ببینید چه وضعیتی درست شده است؟ هوادار هم در آماج این اخبار و حاشیه‌ها قرار دارد. سردرگم می‌شود. بالاخره روی تیمش تعصب دارد. نگران است. این‌قدر از این مطالب زیاد است که فکر می‌کند دنیا روی سرش خراب شده است. می‌خواهند هر که را بازیکن است بگیریم. بعد یک نفر کنار گذاشته شود دلشان هم می‌سوزد.

ما که نمی‌توانیم بر اساس چنین فضایی پیش برویم. پس طبق یک برنامه و طراحی با سرمربی جلو می‌رویم و حرف درستی است که یک مهاجم هم می‌خواهیم. دنبالش هستیم و جذبش می‌کنیم.

یکی از مسائلی که درباره جذب بعضی بازیکنان جدید مطرح می‌شد این بود که این نفرات در مقاطعی با پرسپولیس همراه نماندند که البته هواداران واکنش نشان دادند و بر حمایت از تیم و بازیکنان تأکید کردند.

چند مسئله در انتخاب‌هایی که داشتیم مشترک بوده است. اول اینکه باشگاه‌های مطرح دیگر و بعضاً رقبای مستقیم ما، خواهان آن‌ها بودند و در این شرایط موفق به جذبشان شدیم. دوم اینکه همگی با پیشنهادهای بالاتر روبه‌رو بودند. سوم اینکه علاقه‌مند به حضور در پرسپولیس بودند و این پیراهن را می‌خواستند. فکر می‌کنم می‌توان به این جنبه‌ها هم توجه کرد. به نظرم بین بازیکنی که پیراهن پرسپولیس برایش با پیراهن تیم دیگر فرق می‌کند با بازیکنی که حس خاصی ندارد تفاوت هست.

از سوی دیگر احمدزاده، امیری و تا حدی کنعانی‌زادگان با جو پرسپولیس و شرایط خاص بازی در اینجا آشنا هستند. هم‌چنین دو نفر آن‌ها ملی‌پوشان ثابت هستند که همین مسئله ارزش خریدهای پرسپولیس را مشخص می‌کند و بازیکنان قبلی ما هم که نیاز به تعریف ندارند.

یکی از موارد موردبحث این است که قرارداد شایان مصلح کمتر از یک ماه قبل تمدید شد و حالا در فهرست خروج قرار دارد؟

در وهله اول این مسئله نشان می‌دهد که آقای کالدرون برخلاف تبلیغاتی که می‌شود در تصمیم‌گیری‌های فنی مختار است و باشگاه دست وی را باز گذاشته است. توصیه و سفارشی در کار نیست. او هم نشان داد آنجا که مصلحت تیم در میان باشد ملاحظات دیگر را وارد تصمیم‌گیری خود نمی‌کند.

و اما درباره قرارداد با شایان هم باید بگویم این کار در راستای برنامه حفظ تیم فصل گذشته و زمانی صورت گرفت که نمی‌توانستیم تا انتخاب سرمربی صبر کنیم. از سوی دیگر در همین پست، شرایط درباره انصاری و توافق با باشگاه بلژیکی در ارتباط با نادری معلوم نشده بود. بهتر بود این شرایط پیش نمی‌آمد چون فارغ از موضوع قرارداد برای هر دو بازیکن ناراحت هستیم. این ناراحتی برای آقای کالدرون هم وجود داشت ولی محدودیت نفرات، قانون است و یک تصمیم ناگزیر بود. به‌هرحال این‌ها بازیکنان خوب و شناخته‌شده‌ای هستند. چه مصلح که از لیگ یک آمد و اینجا چهره شد و با تعصب و خوب هم بازی کرد. چه سروش رفیعی که سابقه حضور در تیم ملی داشته است ولی همان‌طور که خود او قبل از این‌ها گفته بود. تصمیم‌ها در فوتبال حرفه‌ای گاهی فقط کاری هستند و در نقطه مقابل خواست احساسی ما قرار دارد.

قطعاً از جدایی آن‌ها خرسند نیستیم چون از یک طرف در این مقطع دیگر در خدمت پرسپولیس نیستند و از سوی دیگر در تیم‌های دیگر حضور می‌یابند و ممکن است مقابل ما قرار بگیرند.

البته سروش رفیعی واکنش نسبتاً تندی نسبت به باشگاه داشت.

ما دراین‌ارتباط تصمیم‌گیرنده نبودیم؛ هرچند تصمیم‌های آقای کالدرون را کاملاً در چارچوب اختیارات و وظایف محوله به ایشان می‌دانیم و از این تصمیم‌ها حمایت می‌کنیم. وقتی صحبت از حمایت تمام‌عیار از تیم و سرمربی می‌شود باید در این شرایط هم باشد. هرچند همان‌طور که گفتم خودشان هم از اینکه ناچار به چنین انتخابی بودند ناراحت شدند.

رفیعی اعتقاد داشت که این پیشامد برای او و مصلح برای این بود که باشگاه بیش از ظرفیت بازیکن گرفت.

گفتم که ما هر کاری انجام بدهیم می‌گویند بد است. این هم ایرادی ندارد. همین‌که علیه تیم و سرمربی صحبت نشد؛ خوب است. اشکالی ندارد اگر منظورش من بوده‌ام. به‌هرحال در یک جو احساسی خاص قرار گرفته است. او پرسپولیس را دوست دارد و قبلاً، برخلاف احساسش تصمیم گرفت و از پرسپولیس جدا شد و حتماً ته دلش می‌داند که ما هم نمی‌خواستیم این‌طور بشود. از سوی دیگر من یک سری وظایف در قبال پرسپولیس دارم. باید دست سرمربی جدید را باز می‌کردیم تا بتواند بر اساس تفکراتی که دارد انتخاب و تصمیم‌گیری کند. قطعاً حرفه‌ای و درست نبود دست او را به شکلی بسته نگه داریم که مجبور به پذیرش شرایط بشود. فکر نمی‌کنم هیچ کارشناسی چنین توصیه‌ای بکند ولی شرایط احساسی رفیعی و مصلح را هم درک می‌کنیم. در حد توان و اختیارات تلاش خواهم کرد؛ به آن‌ها کمک کنیم.

برای چندمین بار است که شایعاتی هم درباره تصمیم باشگاه برای جدایی رادوشوویچ مطرح می‌شود، آن هم به خاطر کروات بودن!

این دیگر از آن حرف‌ها است. باشگاه چنین برنامه‌ای ندارد. این هم مثل موارد بسیار دیگری است که کذب بودنش معلوم شده است. یک زمینه‌چینی است برای جوسازی‌های آینده. از این بداخلاقی‌ها علیه پرسپولیس کم ندیده‌ایم. بعضی عمداً یا سهواً خبرها و حاشیه‌هایی را برای باشگاه می‌سازند. به نظر می‌رسد بعضی متوجه نیستند کارهایشان چه تأثیری روی پرسپولیس می‌گذارد و بعضی هم خوب می‌دانند چه می‌کنند. به‌هرحال هواداران بدانند که باشگاه کار خود را در جبهه‌های مختلفی دنبال می‌کند.

مگر نگفتند پرسپولیس اردوی ترکیه نمی‌رود؟ مگر نگفتند می‌خواهیم یک مربی ارزان و بدون کارنامه بخریم؟ مگر نگفتند قرار نیست بازیکن خوب بگیریم؟ مگر نگفتند می‌خواهیم کاری بکنیم که یک سری بازیکنان مثل بشار رسن بروند؟ مگر نگفتند به خاطر پول دنبال فروش بیرانوند و علیپور هستیم؟ و خیلی موارد دیگر؟ کدام یک درست بود؟

در این مورد هم اتفاقاً برخلاف آن چه مطرح می‌شود؛ ترجیح ما به دلایلی این است که رادو را حفظ کنیم ولی باز تأکید می‌کنم تصمیم‌گیری درباره وضعیت بازیکنان با سرمربی تیم است. هیچ چیز به او تحمیل نمی‌شود. یادآوری می‌کنم، مسئله شایان، نشان داد که آقای کالدرون با باشگاه هم تعارف ندارد. سرمربی اختیار تام دارد.

در روزهای گذشته، هم‌چنین اخبار غیررسمی زیادی درباره پیام صادقیان شنیده شد و همه می‌خواهند موضع باشگاه را بدانند؛ هر کس هم به فراخور حال سکوت را یک جوری تعبیر کرده است.

سکوت ما هیچ معنایی ندارد. فقط قرار نیست، منطقی نیست و نمی‌شود به همه این اخبار و شایعات و حاشیه‌هایی که روزانه برای ما ساخته می‌شود جواب بدهیم. هر کدام را هم جواب بدهیم به یک نفر بر می‌خورد و از همان هم یک تفسیر جدید بیرون می‌کشند.

البته حالا که مطرح شد. درباره پیام صادقیان باید بگویم با وجود تمام احترامی که برای وی و فوتبال او قائل هستیم با توجه به وضعیت لیست، نفراتی که داریم و نظرات سرمربی، وی اصلاً در برنامه‌های باشگاه نبوده و هیچ مذاکره مستقیم و غیرمستقیمی هم نداشته‌ایم. البته منکر توانمندی‌های فنی این بازیکن هم نیستیم و علاقه او هم برای ما ارزشمند است ولی الآن در شرایط انجام چنین کاری نیستیم.

و مهدی طارمی؟

از ابتدای فصل نقل‌وانتقالات تا هم‌اکنون به او فکر می‌کردیم و می‌کنیم ولی همان‌طور که خود او اعلام کرد فعلاً برنامه‌ای برای بازگشت به فوتبال ایران ندارد.

تعداد زیادی بازیکن جوان هم جذب شده‌اند. بعضی این تعبیر را دارند که شاید این یک الگوبرداری از طرح شکست‌خورده دیگر تیم‌ها باشد.

ما طبق یک سری برنامه‌ها و اهداف که در باشگاه و هیئت‌مدیره مطرح شد و هم‌چنین با توجه به افکار کادر فنی در این حوزه وارد عمل شدیم. به دیگر باشگاه‌ها کاری نداریم. آقای کالدرون وقتی به ایران آمدن در یکی از گفتگوهایی که با هم داشتیم؛ خیلی تأکید داشتند جوان‌های بااستعداد می‌خواهند که بتوانند روی فوتبال آن‌ها کار کنند. می‌پرسید؛ آیا نفراتی که دارای پتانسیل خوبی باشند در اختیار تیم هستند؟ به نظرم او اشتیاق خاصی دارد که اگر این بچه‌ها قابلیت خود را نشان بدهند به آن‌ها میدان بدهد ولی قطعاً آسان نیست. اینجا پرسپولیس است و برای ستاره‌ها هم با جاهای دیگر فرق می‌کند. یک جوان اگر به خوب بودن فکر کند به جایی نمی‌رسد؛ باید خیلی بهتر از باتجربه‌ها و نفرات اصلی باشند تا بتوانند شانس پیدا کنند. این شانس را باید بسازند و این موارد را به آن‌ها گفته‌ایم.

این اغراق نیست که پرسپولیس واقعاً با تیم‌های دیگر فرق می‌کند. یک چیز دیگر است. در اینجا بازیکن از لیگ یک می‌آید و ستاره و آقای گل می‌شود و آقای گل می‌آید و به مشکل می‌خورد. طبعاً انتظار نداریم همه این نفرات به بالاترین موفقیت برسند ولی امیدواریم از میان آن‌ها تعدادی بتوانند برای خودشان و پرسپولیس فرصت‌های جدید ایجاد کنند.

افزایش تعداد دروازه‌بان‌ها هم یکی از نکات سؤال‌برانگیز بوده است.

ما که نگفتیم قرار است همه آن‌ها در تیم باشند. همان‌طور که گفتم بازیکن جوان یک فرصتی دارد که باید از آن استفاده کند. این فرصت‌ها همیشگی نیستند و در نهایت سرمربی تصمیم‌گیرنده خواهد بود و نفرات را غربال می‌کند. هیچ موضوع پیچیده‌ای وجود ندارد.

یکی از مسائل مطرح‌شده به اختلاف در هیئت‌مدیره مربوط می‌شود و بعضاً مطرح می‌کنند که کشمکش بین اعضا وجود دارد یا صحبت از اقدامات موازی می‌شود.

مسائلی ازاین‌دست که تاکنون در هیئت‌مدیره نداشته‌ایم. طبیعی است که نظرات مختلف درباره مواردی که مطرح می‌شود وجود دارد و این مسئله تاکنون باعث شده، کارها بهتر پیش برود.

درباره پرداخت بخش اول دستمزد کالدرون شرایط به چه شکل است؟

دراین‌ارتباط با هم صحبت داشته‌ایم و در جریان روند کار هستند. مسئله به انتقال پول برمی‌گردد ولی موضوع نگران‌کننده‌ای نیست.

انتهای پیام/4127/پ

http://ana.ir/i/405342
برانکو از خارجی‌ها درصد می‌گرفت/ترکاشوند به فکر پرکردن جیبش بود

برانکو از خارجی‌ها درصد می‌گرفت/ترکاشوند به فکر پرکردن جیبش بود

عقب‌نشینی به سبک مدیران پرسپولیس

عقب‌نشینی به سبک مدیران پرسپولیس

گزینه‌های خط حمله پرسپولیس مشخص شدند

گزینه‌های خط حمله پرسپولیس مشخص شدند

آغاز تمرینات پرسپولیسی‌ها از عصر دوشنبه در تهران

آغاز تمرینات پرسپولیسی‌ها از عصر دوشنبه در تهران

اولین واکنش ستاره پرسپولیس به اخراجش از این تیم

اولین واکنش ستاره پرسپولیس به اخراجش از این تیم

لوگوی باشگاه پرسپولیس به مزایده گذاشته می‌شود

لوگوی باشگاه پرسپولیس به مزایده گذاشته می‌شود

 بازیکن تیم ملی امید به پرسپولیس پیوست+عکس

بازیکن تیم ملی امید به پرسپولیس پیوست+عکس

اطلاعی از شکایت برانکو ندارم

اطلاعی از شکایت برانکو ندارم

اژدر شهابی مدیر روابط‌ عمومی باشگاه پرسپولیس شد

اژدر شهابی مدیر روابط‌ عمومی باشگاه پرسپولیس شد

پروژه تروریستی انفجار در خوابگاه دانشجويی دانشگاه علم و صنعت ناکام ماند
دو دختر در ایستگاه متروی شهر ری خودکشی کردند/ متوفیان 18 تا 20 ساله بودند
بیان دغدغه تاریخی رهبر انقلاب در «فوق لیسانسه‌ها»+فیلم
چگونه عملیات «بلعیدن نهنگ» در ناصریه ناکام ماند؟ / ایستادگی عشایر ذی‌قار مقابل نفوذ داعش
پیام محرمانه رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس/ پاسخ رهبر انقلاب به دلسوزانی که ایشان را از موضع‌گیری نهی کرده بودند
افرادی که در چهارمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس نامزد شدند/ از معاون احمدی‌نژاد تا داماد روحانی+ تصاویر و حواشی
سیستم‌های دولتی برای ارتباط با دانشگاه‌ها سست عمل می‌کنند/ پایش قراردادهای ارتباط با صنعت
تولید ماده دورکننده پرندگان مزاحم از واحدهای صنعتی
پایان ویلتموس ، آغاز برانکو / بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران/ قرعه جادویی استقلال
دستور رهبرانقلاب درباره حوادث اخیر / شرط رییس جمهور برای ملاقات با ترامپ / پیوندی بازداشت شد