جمعه  15  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

برترین مربیانی که در فصل جدید بیکار هستند+عکس

سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 07:30
نیمه دوم مردادماه سال جاری لیگ‌های معتبر اروپایی آغاز می‌شوند اما برخی از مربیان صاحب‌نام که سابقه هدایت تیم‌های بزرگی را در کارنامه خود دارند؛ کماکان بیکار هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه فوتبال گروه ورزشی خبرگزاری آنا، زمان زیادی تا آغاز لیگ‌های معتبر اروپایی باقی نمانده است؛ لیگ برتر انگلیس از ۱۸ مرداد آغاز می‌شود؛ لوشمپیونه فرانسه نیز یک روز بعد شروع خواهد شد. هفته بعد از آن و در 25 مرداد بوندس‌لیگا کلید می‌خورد و لالیگای اسپانیا نیز دو روز بعد، آغاز می‌شود؛ دیرترین شروع، برای لیگ‌های معتبر اروپایی نیز از آن سری‌آ در ایتالیاست که در روز 2 شهریور آغاز می‌شود.

تقریباً تمام تیم‌های حاضر در لیگ‌های معتبر اروپایی تمرینات پیش‌فصل خود را آغاز کرده‌اند و بازیکنان جدیدی را نیز به خدمت خود در آورده‌اند؛ با این حال برخی از مربیان صاحب‌نام در فوتبال اروپا، هنوز تیمی را تحت هدایت خود ندارند.

یکی از این مربیان موفق که چهار سال روی نیمکت یوونتوس نشست و موفق شد چهار بار پیاپی سری‌آی ایتالیا را کسب کند؛ در فصل آینده بیکار خواهد بود. مکسی آلگری در دوران مربیگری حرفه‌ای خود 362 پیروزی و 154 باخت داشته و 15 جام را به دست آورده است. به نظر می‌رسید با آمدن مائوریتسیو ساری از چلسی به یوونتوس، آلگری راهی چلسی شود اما او ترجیح داد یک فصل را استراحت کند و فرانک لمپارد هدایت آبی‌های لندن را بر عهده گرفت.

ژوزه مورینیو مربی سابق منچستریونایتد که در میانه فصل گذشته جای خود را به اوله‌گونار سولسشیر روی نیمکت شیاطین سرخ داد؛ فصل آینده بیکار خواهد بود؛ مورینیو پیشنهادهای نجومی از لیگ چین را رد و اعلام کرد که می‌خواهد در تیم بزرگی به مربیگری ادامه دهد؛ پیش از بازگشت زین‌الدین زیدان به رئال‌مادرید، شائبه‌هایی مبنی بر حضور مورینیو روی نیمکت کهکشانی‌ها وجود داشت اما به نظر می‌رسد این مربی پرتغالی هم در ابتدای فصل جدید هدایت هیچ تیمی را بر عهده نخواهد داشت؛ آقای خاص در طول دوران حرفه‌ای مربیگری خود 589 پیروزی و 134 باخت داشته و 25 جام را به دست آورده است.

لوچانو اسپالتی مربی سابق اینترمیلان نیز جای خود روی نیمکت نراتزوری را به آنتونیو کونته داد؛ این مربی که سابقه هدایت تیم‌های رم و زنیت‌ سن‌پترزبورگ را در کارنامه خود دارد؛ سه سال روی نیمکت مارهای افعی نشست اما تنها توفیق به دست آمده، یک مقام نایب‌قهرمانی برای این تیم بود. اسپالتی در دوران حرفه‌ای مربیگری خود 457 پیروزی و 248 باخت داشته و 9 جام را نیز به دست آورده است.

کلودیو رانیری مربی که سه سال قبل با لسترسیتی به مقام قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر انگلیس رسید؛ در نیم فصل دوم سال گذشته به رم پیوست اما با پایان فصل، پائولو فونسکا مربی سابق شاختاردونتسک هدایت رمی‌ها را برعهده گرفت. رانیری نیز در دوره حرفه‌ای مربیگری خود 482 پیروزی و 297 باخت داشته و 9 جام را به دست آورده است.

آرسن ونگر مربی فرانسوی سابق آرسنال که 22 سال هدایت این تیم را بر عهده داشت؛ در آغاز فصل گذشته، جای خود را روی نیمکت توپچی‌های لندن به اونای امری داد؛ نکته جالب توجه در مورد این مربی 69 ساله این است که هنوز اعلام بازنشستگی نکرده است و امکان دارد در سال‌های آتی، بار دیگر به‌عنوان مربی، هدایت تیمی را بر عهده گیرد. ونگر در دوران حرفه‌ای مربیگری خود 716 پیروزی و 256 باخت داشته و 21 جام را نیز به دست آورده است.

http://media.ana.ir/1398/04/24/636988166743842315_md.png

انتهای پیام/4127/پ

http://ana.ir/i/404804
کدام لیگ‌ها بیش‌ترین هزینه را در نقل‌و‌انتقالات داشته‌اند؟+عکس

کدام لیگ‌ها بیش‌ترین هزینه را در نقل‌و‌انتقالات داشته‌اند؟+عکس

شکست ساری در اولین تجربه مربیگری با یوونتوس

شکست ساری در اولین تجربه مربیگری با یوونتوس

تمام مربیانی که فاتح لیگ قهرمانان اروپا شدند+عکس

تمام مربیانی که فاتح لیگ قهرمانان اروپا شدند+عکس

آلگری رسماً از یوونتوس اخراج شد

آلگری رسماً از یوونتوس اخراج شد

امری رکورد فصل قبل ونگر را شکست

امری رکورد فصل قبل ونگر را شکست

رسیدن امری به‌‌‌‌‌ رکورد ونگر پس از 31 مسابقه

رسیدن امری به‌‌‌‌‌ رکورد ونگر پس از 31 مسابقه

قرارداد اوله گونار سولسشائر با منچستریونایتد دائمی شد

قرارداد اوله گونار سولسشائر با منچستریونایتد دائمی شد