پنجشنبه  23  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
 سلطانی‌فر:

اولین نمایشگاه تجهیزات ورزشی ایرانی در آذربایجان برگزار می‌شود

چهارشنبه 19 تیر 1398 ساعت 18:56
وزیر ورزش و جوانان گفت: طی سفری که وزیر ورزش آذربایجان به ایران داشت مذاکراتی انجام شده که اولین نمایشگاه تجهیزات ورزشی ایرانی به‌زودی در آن کشور برگزار شود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در ابتدای نشست با فعالان اقتصادی صنعت ورزش گفت: کشورهای اطراف ایران غیر از ترکیه تقریباً هیچ‌کدام در صنعت ورزش، حرفی برای گفتن ندارند و اگر ما کیفیت تولیداتمان را بالاتر ببریم یک بازار خیلی خوب در نزدیکی خودمان داریم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: انصافاً در دو الی سه سال گذشته، هربار که از نمایشگاه تجهیزات ورزشی بازدید کردم؛ سیر تحول و پیشرفت تولیدکنندگان ورزشی داخلی را دیدم. شما علاوه بر توجه به کیفیت در بازاریابی هم قدم‌های خوبی برداشتید. اقتصاد ورزش در دنیا بسیار بزرگ و در کشور ما متأسفانه کوچک است. باشگاهی مثل رئال‌مادرید که سالیانه حدود 700 میلیون یورو هزینه دارد؛ حدود یک‌سوم آن را از طریق گردشگری ورزشی و مشتریان باشگاه تأمین می‌کند.

وی تآکید کرد: ما هم باید همین مسیر را برویم و پیگیر بسیاری از حق و حقوق‌های قانونی خود در این خصوص هستیم. امیدواریم با انرژی شما و همکاری متقابل این مسیر را به سرانجام برسانیم. با توجه به ظرفیت‌های موجود و الزامات قانونی که وجود دارد به تمام بخش‌های مختلف توصیه کردیم از کالاهای تولید داخل استفاده کنند و امیدواریم شرکت‌های داخلی هم با افزایش کیفیت تولیدشان، روزی را رقم بزنند که در همه تمرینات و مسابقات از کالاهای داخلی استفاده شود.

سلطانی‌فر در ادامه با اشاره به افزایش کارآفرینی در سراسر کشور طی سال‌های اخیر گفت: سه سال قبل ما 18‌هزار و الآن 26‌هزار باشگاه ورزشی داریم که این نشان می‌دهد برای حدود 50‌هزار نفر در این حوزه کارآفرینی شده و همین حدود هم در بخش خصوصی اتفاق افتاده است. هم‌چنین 1300 پروژه عمرانی فعال در سراسر کشور داریم که افراد زیادی در آن مشغول به کار هستند. تعداد سازمان‌های مردم نهاد از 1600 در سه سال پیش به 2600 سمن در حال حاضر رسیده است که در این حوزه هم اشتغال‌زایی مناسبی برای جوانان صورت گرفته است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: مذاکرات اولیه به صندوق توسعه ملی برای تسهیلات بانکی ارزان قیمت جهت تکمیل واحدهای صنعتی تولیدکنندگان تجهیزات ورزشی انجام شده است و امیدواریم به‌زودی عملی شود. هم‌چنین طی سفری که وزیر ورزش آذربایجان به ایران داشت مذاکراتی انجام شده که اولین نمایشگاه تجهیزات ورزشی ایرانی به‌زودی در آن کشور برگزار شود که فرصت بسیار مناسبی برای تولیدکنندگان داخلی است.

سلطانی‌فر در پایان تأکید کرد: لازم است به‌زودی کمیته کاری متشکل از نمایندگان وزارت ورزش و جوانان، وزارت صنعت و معدن، اتحادیه صنف تولیدکنندگان ورزشی،اتاق اصناف و سایر نهادهای مربوطه تشکیل شود تا با برگزاری نشست‌های ماهیانه موارد مطرح‌شده در چنین جلساتی برای رفع نیازهای تولیدکنندگان عملیاتی شود.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/403763
لیگ برتر فوتبال باید در امنیت و آسایش برگزار شود

لیگ برتر فوتبال باید در امنیت و آسایش برگزار شود

اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان آغاز می‌شود

اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان آغاز می‌شود

1623 اثر به جشنواره هنرهای دیجیتال ارسال شده است

1623 اثر به جشنواره هنرهای دیجیتال ارسال شده است

فرمول حق پخش مسابقات ورزشی در حال تدوین است

فرمول حق پخش مسابقات ورزشی در حال تدوین است

امیدوارم در سال سخت 98 بیشترین سهمیه المپیک را بگیریم

امیدوارم در سال سخت 98 بیشترین سهمیه المپیک را بگیریم

موزه ورزش بیانگر اشک و لبخند مردم ایران است

موزه ورزش بیانگر اشک و لبخند مردم ایران است

آغاز افتتاح موزه ورزش با حضور معاون اول رئیس جمهور

آغاز افتتاح موزه ورزش با حضور معاون اول رئیس جمهور