دوشنبه  25  شهریور  1398
دوشنبه , 26 فروردین 1398 ساعت 13:30

عزیزی در گفتگو با آنا:

امیدوارم کی‌روش مصاحبه تندتری نکند/ بی‌توجهی پرستویی به حرف‌هایم

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: کی‌روش حق دارد پولش را بخواهد و امیدوارم او پس از این مصاحبه تندتری علیه فدراسیون فوتبال نکند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، کارلوس کی‌روش به‌خاطرِ دریافت نکردن بخشی از مطالبات مالی‌اش از فدراسیون فوتبال ایران، به فیفا شکایت کرده است. این موضوع بهانه‌ای شد تا با خداداد عزیزی که این روزها بحث اختلاف پرویز پرستویی با وی وجود دارد گفتگویی داشته باشیم.

آنا: کی‌روش بابت مطالبات مالی‌اش از فدراسیون فوتبال به فیفا شکایت کرده است. این رفتار او را می‌پسندید؟

عزیزی: حق طبیعی کی‌روش است به پولی که در قرارداد او و فدراسیون به آن اشاره شده است دست پیدا کند. به‌نظرم باید حق او را پرداخت کنیم. الان در تیم پرسپولیس هم برانکو ایوانکوویچ پولش را می‌خواهد چون برای پرسپولیس کار کرده و منشأ موفقیت بوده است. باید در پرداخت پول مربیان خارجی دقت بیشتری داشته باشیم تا امثال کی‌روش شکایت نکنند.

امیدوارم کی‌روش مصاحبه تندتری علیه فدراسیون نداشته باشد

آنا: کی‌روش می‌توانست کمی بیشتر صبر کند و به فیفا شکایت نکند. صحبت‌های غیرحرفه‌ای او هم در مصاحبه‌های اخیرش می‌تواند به فوتبال ایران ضربه بزند. بهتر نبود این مربی کمی صبر می‌کرد؟

عزیزی: کی‌روش برای فوتبال ایران خدماتی هم داشته است. ما با او به دو جام جهانی رفتیم. قصد دفاع از این مربی پرتغالی را ندارم چرا که ضعف‌هایی هم در کار او وجود داشت ولی از لحاظ فنی مربی قابل‌ِقبولی بود. به‌نظرم فدراسیون فوتبال نباید فضا را آن‌قدر برای کی‌روش باز می‌کرد که وی بخواهد پایش را از گلیمش درازتر کند. درخصوص پرداخت مطالبات وی هم حرف من تغییر نمی‌کند چرا که او باید بنا بر قانون پولش را دریافت کند، او می‌توانست صبر کند اما با شناختی که از این مربی دارم، می‌ترسم مصاحبه‌های تندتری علیه فدراسیون نسبت به دو مصاحبه قبلی‌اش به زبان آورد.

اختیارات فدراسیون را به سرمربی بعدی تیم ملی ندهیم

آنا: اگر روند مذاکرات فدراسیون فوتبال با سرمربی بعدی تیم ملی نیز همانند کی‌روش باشد، آینده فوتبال ملی ایران به کجا می‌رود؟

عزیزی: من این امید را دارم که هر مربی از کلینزمن گرفته تا مورینیو و آنچلوتی اگر سرمربی تیم فوتبال ایران شدند، به‌گونه‌ای با او قرارداد ببندیم که تمام اختیارات فدراسیون فوتبال ما دست سرمربی تیم ملی نباشد. فردی نیاید که همچون کی‌روش 40 روز لیگ را تعطیل کند. تمام دعواهای برانکو با کی‌روش به‌خاطرِ این بود که لیگ در فواصل طولانی تعطیل می‌شد و بازیکنان تیمش از فرم بازی خارج می‌شدند، این موضوع در مورد تیم‌های دیگر هم صدق می‌کرد. الان اگر کی‌روش جرئت و توانایی دارد، خامس رودریگز را 20 روز زودتر به تمرینات تیم ملی کلمبیا بیاورد، قطعاً نمی‌تواند چنین کاری کند، حتی نمی‌تواند یک بازیکن از تیم‌های باشگاهی داخل کلمبیا را زودتر به اردوی تیم ملی این کشور ببرد. ای کاش ما هم در برخورد با کی‌روش قواعد حرفه‌ای را رعایت می‌کردیم و تا این اندازه اختیارات به او نمی‌دادیم.

هر مربی قیمت مخصوص به خود را دارد

آنا: هروه رنار سرمربی فرانسوی تیم ملی مراکش در مذاکراتی که با فدراسیون فوتبال ایران داشته اعلام کرده مالیاتی برای دستمزدش پرداخت نمی‌کند و چند صد هزار یورو نیز این دستمزد را افزایش داده است. احتمال دارد فدراسیون فوتبال همان راهی را که با کی‌روش رفته برای جذب سرمربی بعدی برود؟

عزیزی: مدیران فدراسیون فوتبال با هر مربی که به توافق می‌رسند باید از لحاظ مالی به نتیجه مشخصی برسند اما لازم است بدانیم هر مربی قیمت مخصوص به خودش را دارد و ایرادی هم نمی‌توان در این زمینه از مربی گرفت. حرف من هیچ وقت در مورد توافق مالی با کی‌روش نبوده چون فدراسیون می‌توانست این رقم را نپذیرد ولی وقتی که به‌عنوانِ طرف دیگر قرارداد به توافق رسید باید پول او را بدهیم. من می‌گویم اگر بهترین مربی حال حاضر فوتبال دنیا هدایت تیم ملی ایران را قبول کرد، آن مربی باید بپذیرد که کارمند فدراسیون فوتبال ایران است و کارفرما نیست. کی‌روش یک مربی حرفه‌ای بود ولی آن‌قدر به او مجال دادیم که او برای تمامی اتفاقات فوتبال ما تصمیم می‌گرفت و کسی هم با وی مخالفت نمی‌کرد. در حقیقت این مربی حرفه‌ای با فدراسیون فوتبال ایران غیرحرفه‌ای برخورد می‌کرد.

پرستویی بی‌دقت حرف‌هایم را شنیده است

آنا: ماجرای اختلافی که بین شما و پرویز پرستویی ایجاد شده چیست؟

عزیزی: متأسفانه عده‌ای برای جذب مخاطب کارهایی را انجام می‌دهند که اصلاً درست نیست. من با یک سایت مصاحبه تصویری انجام دادم که مدت آن هشت دقیقه بود ولی 40 ثانیه آخر آن مصاحبه پخش شده و دوستان به این نتیجه رسیده‌اند که من گفته‌ام با اخراج عادل فردوسی‌پور موافقم درحالی‌که اصلاً من حرفی در این زمینه نزده‌ام. پرویز پرستویی از فوتبال اطلاعات کافی ندارد، همان‌طور که من از عالم سینما اطلاعات اندکی دارم. ایشان از لحاظ سنی از من بزرگ‌تر هستند و در جامعه سینمای ما انسان والایی هستند ولی فکر می‌کنم به‌طور کامل مطالب من را نخوانده‌اند و اظهارنظر کرده‌اند.

آنا: مگر آقای پرستویی چه گفته که شما هم پاسخ ایشان را داده‌اید؟

عزیزی: در یکی از آیین‌های فوتبال که به یاد یکی از خبرنگاران مرحوم بود، من حضور داشتم و وقتی که از من درخصوص آقای فنایی نظرخواهی کردند گفتم کدام فنایی را می‌گویید؟ به محمد فنایی اشاره شد که در حال داوری بود. من در پاسخ گفتم با همه احترامی که برای آقای فنایی قائلم بسیاری کارشناسان دمِ در صدا و سیما خوابیده‌اند و هنوز هم این حرف را می‌زنم که چیزی که زیاد داریم کارشناس است. من علیه آقای فنایی و همچنین فردوسی‌پور حرفی نزدم و به‌نظرم آقای پرستویی بدون آنکه صحبت‌های من را با دقت بخوانند در خصوص بنده صحبت کرده‌اند. من هم پاسخ ایشان را با احترام دادم و گفتم همان‌طور که من از سینما اطلاعات کافی ندارم، آقای پرستویی هم از فوتبال اطلاعات کافی ندارند.

انتهای پیام/4051/4048/پ

http://ana.ir/i/373685
مربیانی که شانس نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران را دارند

مربیانی که شانس نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران را دارند

رنار سرمربی تیم ملی ایران نمی‌شود

رنار سرمربی تیم ملی ایران نمی‌شود

تمرکز «رنار» روی مراکش است نه تیم ملی فوتبال ایران

تمرکز «رنار» روی مراکش است نه تیم ملی فوتبال ایران

کلینزمن سرمربی تیم ملی ایران نمی‌شود

کلینزمن سرمربی تیم ملی ایران نمی‌شود

از فوتبال ایران شکایت کردم/  تیم‌ ملی گروگان اهداف قطر شد

از فوتبال ایران شکایت کردم/ تیم‌ ملی گروگان اهداف قطر شد

مانده قرارداد کی‌روش پرداخت شده است

مانده قرارداد کی‌روش پرداخت شده است

«رنار» به نیمکت تیم ملی فوتبال ایران نزدیک شد

«رنار» به نیمکت تیم ملی فوتبال ایران نزدیک شد

برانکو به تیم ملی ایران نزدیک شد

برانکو به تیم ملی ایران نزدیک شد

فاش شدن گزینه سرمربیگری تیم ملی ایران

فاش شدن گزینه سرمربیگری تیم ملی ایران

رازهایی جالب درباره کی‌روش

رازهایی جالب درباره کی‌روش