دوشنبه  25  شهریور  1398
پنجشنبه , 15 آذر 1397 ساعت 10:01

آنا گزارش می‌دهد؛

دل پردرد برانکو از فدراسیون/ نگاه‌ها یکسان باشد

سرمربی کروات پرسپولیس درحالی انتقادات زیادی علیه کمیته داوران مطرح کرد که دلایل زیادی بر صحت ادعاهای او وجود دارد.

امیرحسین فلاح؛ سرویس ورزشی: برانکو ایوانکوویچ بعد از پایان بازی مقابل ذوب‌آهن از عملکرد کمیته داوران انتقاد کرده است و به‌صراحت گفت که اگر مسئولان فدراسیون نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود به ما اعلام کنند تا ما در بازی‌ها دچار استرس و فشار نشویم.

بعد از این صحبت‌ها مسئولان کمیته داوران انتقادات برانکو را صحیح ندانستند و اعلام کردند که اشتباهات داوری ممکن است برای همه تیم‌ها رخ دهد و هیچ داوری عمداً به ضرر پرسپولیس سوت نزد.

اما انتقادات برانکو فقط مختص اشتباهات داوران نبود و این مربی از همه ارکان فدراسیون گله‌مند است. برانکو که در این فصل تیمش تا دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرد انتظارات بیشتری از فدراسیون و سازمان لیگ داشت اما هیچ کدام از این انتظارات برآورده نشد.

پرسپولیس به عنوان نماینده ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا باید حمایت بیشتری از طرف فدراسیون می‌شد اما شاهد بودیم که مسئولان سازمان لیگ بلافاصله بعد از اتمام این رقابت‌ها، برنامه فشرده‌ای برای دیدارهای عقب‌مانده پرسپولیس در لیگ گذاشتند و فشار زیادی که به بازیکنان این تیم وارد شد باعث مصدومیت شدید چند بازیکن کلیدی این تیم شد و حالا برانکو در بازی‌هایش باید از بازیکنان زیر 20 سال به عنوان بازیکن تعویضی استفاده کند.

از طرف دیگر در سال‌های حضور برانکو در پرسپولیس شاهد بودیم که داوران هم چندان با این تیم مهربان نبودند و اشتباهات تأثیرگذار داوری در اکثر اوقات به ضرر این تیم بود. به عنوان مثال در سالی که استقلال خوزستان با تفاضل گل قهرمان لیگ شد و پرسپولیس قهرمانی را از دست داد اگر اشتباهات داوران در هفته‌های نخست لیگ نبود که منجر به محرومیت چند جلسه‌ای آنها شد، شاید پرسپولیس در همان سال هم جام قهرمانی را بالای سر می‌برد.

در فصل‌های گذشته هم شاهد بودیم که در بعضی از بازی‌ها داوران با اشتباهات خودشان امتیازات زیادی را از پرسپولیس گرفتند و نمونه بارز آن هم اشتباهات تأثیرگذار داور دیدار پرسپولیس و ذوب‌آهن در جام حذفی بود که باعث شد تا سرخ‌پوشان وداع تلخی با جام حذفی داشته باشند.

برانکو در سال‌های حضورش در ایران به‌خوبی نشان داد که برخلاف بعضی از مربیان نتیجه نگرفتن تیمش را به گردن داوران و سایر عوامل نینداخته است و حتی مانند بعضی از تیم‌ها که به‌راحتی قوانین سازمان لیگ را زیرپا گذاشتند و بازی‌های لیگ را لغو کردند اما برانکو و تیمش هر زمانی که سازمان لیگ برای آنها بازی گذاشت در زمین حاضر شدند و شاید هر تیم دیگری به غیر از پرسپولیس بود و شرایط این تیم را داشت از انجام بازی امتناع می‌کرد. 

وقتی برانکو با چنین خصلت‌هایی از عملکرد داوران و مسئولان سازمان لیگ انتقاد می‌کند پس باید به صورت ریشه‌ای با این موضوع برخورد شود و علت آن را جویا شد که چه بلایی سر برانکو و تیمش آورده شد که این مرد کروات لب به انتقاد گشود؟

در سال‌های اخیر شاهد بودیم که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با همه برنامه‌های کی‌روش موافقت کردند و به خاطر یک بازی دوستانه با تیم‌های درجه چندم دنیا یک ماه بازی‌های لیگ را لغو می‌کردند. در هر کشوری برنامه‌های تیم ملی در اولویت است اما در این فصل که پرسپولیس بعد از سال‌ها می‌توانست فوتبال ایران را در آسیا صاحب یک عنوان کند انتظار می‌رفت که مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون به این تیم نگاه ملی داشته باشند.

البته این نگاه ملی در زمان برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا به پرسپولیس شد اما بلافاصله بعد از این دیدارها شاهد بودیم که سازمان لیگ چه برنامه فشرده‌ای برای پرسپولیس که به زور 11 بازیکن اصلی‌اش را در زمین داشت اتخاذ کرد.

در هر صورت امیدواریم نگاه عادلانه فدراسیون و سازمان لیگ به همه تیم‌ها باشد تا بار دیگر شاهد اتفاقاتی نباشیم که باعث شود نگاه تبعیض‌آمیز متوجه آنها باشد.

انتهای پیام/4051/پ

http://ana.ir/i/331909
 شرایط فسخ یک‌طرفه قرارداد اعلام شد

شرایط فسخ یک‌طرفه قرارداد اعلام شد

اعلام اسامی داوران هفته هفدهم لیگ دسته اول فوتبال

اعلام اسامی داوران هفته هفدهم لیگ دسته اول فوتبال

تجربه خوبی از داوری‌ها در اصفهان نداشته‌ام/ سپاهان رقیب اصلی ماست

تجربه خوبی از داوری‌ها در اصفهان نداشته‌ام/ سپاهان رقیب اصلی ماست

شرایط برای بازیکنان جوان پرسپولیس در نیم‌فصل سخت می‌شود

شرایط برای بازیکنان جوان پرسپولیس در نیم‌فصل سخت می‌شود

پرسپولیس همیشه از داوری متضرر نشده است

پرسپولیس همیشه از داوری متضرر نشده است

سومین دربی در انتظار پرسپولیس

سومین دربی در انتظار پرسپولیس

بردهای اقتصادی پرسپولیس در لیگ هجدهم

بردهای اقتصادی پرسپولیس در لیگ هجدهم

مصدومان پرسپولیس آماده بازی با سپاهان

مصدومان پرسپولیس آماده بازی با سپاهان

ملی‌پوشان پرسپولیس به ساختمان پک می‌روند

ملی‌پوشان پرسپولیس به ساختمان پک می‌روند

برگزاری تمرین‌های پرسپولیس پشت درهای بسته

برگزاری تمرین‌های پرسپولیس پشت درهای بسته

15/09/1397 10:07:45 ق.ظ
واقعا یادداشت زیبایی بود..ممنون از آقای فلاح