پنجشنبه  21  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس فدراسیون فوتبال:

اطاعت از قانون بر همه لازم است/ اصراری بر ماندن ندارم

شنبه 24 شهریور 1397 ساعت 16:59
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اطاعت از قانون وظیفه همه است و من هم هیچ اصراری بر ماندن در فدراسیون فوتبال ندارم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی تاج درباره موضوعات روز فوتبال کشور با سایت فدراسیون فوتبال به گفتگو نشست.

متن این پرسش و پاسخ به شرح ذیل است:

شایعات مختلفی پیرامون موضوع درصد جانبازی شما مطرح شده است و حتی رقم 52 درصد هم شنیده شده است. بهتر است واقعیت را از زبان خود شما بشنویم.

همین طور است. موارد مختلفی پیرامون این موضوع طرح شده که در جای خود قابل تأمل است. با این وجود این درصد هرگز از زبان این جانب یا هر فرد دیگری در فدراسیون فوتبال مطرح نشده است.

شما در برنامه شبکه یک هم به صراحت اشاره داشتید که درصد جانبازی‌تان حدود 50 درصد است.

بله دقیقاً، من با توجه به اینکه در 10 سال گذشته در کمیسیون حاضر نشده‌ام با توجه به ضایعات به وجود آمده در لگن و ضرورت تعویض لگن، با توجه به نظر پزشک متخصص ممکن است تغییراتی در درصد جانبازی‌ام پدید آید. من به همین دلیل در آن برنامه اشاره کردم که درصد جانبازی ام حدود 50 درصد است و مباحث و شایعات دیگر در این باره عاری از واقعیت است. بهترین پاسخ در این زمینه در مصاحبه دکتر طائبی مدیر کل محترم کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود داشت که تمام بحث را بیان کردند. من هرگز در همه این سال‌ها هیچ گاه از بحث جانبازی هیچ‌گونه استفاده مادی و غیرمالی نبرده‌ام و نخواهم کرد.

بحث بعدی درباره موضوع بازنشستگان است و اینکه تکلیف فدراسیون فوتبال در این زمینه چه خواهد شد؟

بسیاری از اعضای هیأت رئیسه مشمول بحث بازنشستگی هستند. حضور این عزیزان بر اساس بند یک اساسنامه فدراسیون فوتبال است که فدراسیون را یک نهاد غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی مستقل دانسته است. بر اساس همین اساسنامه، آقای کفاشیان 10 سال پیش از این، رئیس فدراسیون فوتبال شدند در حالی که همان زمان سه سال بود که بازنشسته شده بودند. نظر ما نظر کارشناسانی است که در این چند روز دیدگاه‌های ارزشمند خود را بیان کرده‌اند. اگر واقعاً فدراسیون فوتبال مشمول قوانین نهاد دولتی شود، هیچ اصراری بر استفاده از بازنشستگان نداریم.

سخن پایانی؟
امروز می‌خواهم این را بگویم که اینجا بحث مهدی تاج و مهدی تاج‌ها نیست و مهم فوتبال کشور است. بر این اساس هرگز نباید اجازه دهیم که فوتبال ملی اسیر برخی مشکلات شود. آنچه من بیان می‌کنم این است که فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در بحث قوانین تابعی از اساسنامه‌ای است که به تأیید فیفا رسیده و در آن، مجمع رکن رکین این نهاد مستقل غیردولتی است. اگر روزی قانون حکم کند که هر فردی یا مسئولی در حوزه مدیران فدراسیون فوتبال در سمت خود باقی نماند، اطمینان داشته باشید بدون درنگ این اتفاق رخ می‌دهد ولی تا زمانی که فدراسیون فوتبال بر اساس یک روند دموکراتیک و با احترام به یک مجمع بنا شده، نباید اجازه بدهیم اتفاقاتی رخ بدهد که فوتبال به عقب بازگردد. سال ۸۵ که فوتبال ما تعلیق شد کمیته انتقالی با حضور ۶ کارشناس و نمایندگان فیفا و سازمان تربیت بدنی وقت شکل گرفت و در نهایت اساسنامه‌ای را تصویب کردند و بر اساس آن فدراسیون فوتبال را نهادی غیردولتی تعریف کردند. بر اساس آن حدود ۱۱ سال است که فدراسیون فوتبال به عنوان یک نهاد غیردولتی در حال فعالیت است. اطاعت و تبعیت از قانون بر همه لازم است و باز هم اعلام می‌دارم که در صورت تشخیص دولتی بودن فدراسیون هیچ اصراری بر ماندن کلیه بازنشستگان در فدراسیون نخواهد بود.

انتهای پیام/4051/پ

http://ana.ir/i/311435