دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جام جهانی 2018 روسیه؛

زمان تسویه حساب فرانسه و اروگوئه

جمعه 15 تیر 1397 ساعت 02:26
تیم‌های ملی اروگوئه و فرانسه از مهاجمان توانمندی بهره می‌برند و امروز زمان تسویه حساب آنها مقابل یکدیگر است تا تکلیف یکی از تیم‌های نیمه‌نهایی جام جهانی مشخص شود.

گروه ورزشی خبرگزاری آنا - حمیدرضا نقیبی؛ اولین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2018 روسیه ساعت 18:30 امروز در ورزشگاه نیژنی نووگورود میان تیم‌های اروگوئه و فرانسه برگزار می شود. نستور پیتانا داور آرژانتینی این مسابقه را سوت می‌زند و علیرضا فغانی داور چهارم این بازی است.

فرانسه با دو پیروزی برابر استرالیا و پرو و تساوی مقابل دانمارک صدرنشین گروه C شد و در یک هشتم نهایی به دیدار آرژانتین رفت. شاگردان دیدیه دشان در این مسابقه 4 بر 3 برنده شدند و حالا در جمع 8 تیم برتر هستند. قدرت فرانسه در خط حمله‌اش است. جایی که آنتوان گریزمان، کیلیان ام باپه و اولیویه ژیرو حضور دارند و توانایی فتح هر دروازه‌ای را دارند. البته انگولو کانته و پل پوگبا هم در خط میانی خروس‌ها شرایط بسیار خوبی دارند و کمربند مرکزی زمین را در اختیار گرفته‌اند. در این میان محرومیت بلیز ماتوئیدی کمی برای دیدیه دشان نگران کننده است و او احتمالا به استیون انزونزی میدان می‌دهد.

بزرگترین ایرادی که به تیم دشان گرفته می‌شود، جوانی این تیم است. فرانسه در تمامی نقاط زمین از بازیکنان خوبی بهره می‌برد اما کمبود تجربه در این تیم به خوبی حس می‌شود. خوردن 3 گل از آرژانتینی که در این جام روزهای خوشی را سپری نمی‌کرد، به شدت کارشناسان فرانسوی را نگران کرده است. آنها به خوبی به این نکته واقفند که مقابل حریفی که سخت گل می‌خورد ضعف خط دفاعی خطرناک خواهد بود. البته که خود دشان هم در صدد رفع مشکلات خط دفاعی تیمش بوده است و امروز فرانسوی به سادگی بازی قبل مغلوب نمی‌شوند. حضور ادینسون کاوانی و لوییز سوارز به شدت خطرناک است و این موضوع می‌تواند کار را برای خروس‌ها دشوار کند. خیلی‌ها معتقدند فرانسه از تمامی فاکتورها برای قهرمانی برخوردار است اما اگر بتواند با استرس کمتری بازی کند و فرصت‌ها را هدر ندهد و مدافعان هم برابر رقبا دچار اشتباه نشوند.

اروگوئه یکی از تیم‌های موفق مرحله مقدماتی بود و توانست مصر، عربستان و روسیه را شکست دهد. شاگردان اسکار تابارز در یک هشتم نهایی به دیدار پرتغال رفتند و در حالی 2 بر یک برنده شدند و به این مرحله صعود کردند که اولین گل را در این تورنمنت خوردند. استحکام بالای خط دفاعی پنجه آبی که رهبری آن برعهده دیگو گودین است و خوزه خیمنز به همراه دیگر هم‌تیمی ها او را یاری می کند،‌ باعث شده تا این تیم بسیار به آبنده امیدوار باشد. تابارز در خط حمله سوارز و کاوانی را دارد و البته در بازی امروز نگران است که نتواند از کاوانی به دلیل مصدومیت استفاده کند. بازیکنی که برابر پرتغال ناجی تیمش بود و دبل کرد. هر چند کریستین استوانی مهاجم گیرونا هم به مدد تجربه‌ای که دارد، می‌تواند برای تیمش موثر باشد اما بدون تردید او و ماکسی لوپز دیگر مهاجم اروگوئه قابل قیاس با کاوانی نیستند.

اسکار تابارز در بازی امروز خیلی امیدوار است تا هر طور شده از کاوانی استفاده کند، چرا که نمی‌خواهد همانند خوزه نستور پکرمن سرمربی کلمبیا که نتوانست از خامس رودریگز استفاده کند و در نهایت حذف شد، با شاگردانش به مونته ویدئو برگردد. اروگوئه دوست دارد تا بار دیگر حضور در جمع 4 تیم برتر جهان را تجربه کند و تابارز عنوان کرده که تیمش پتانسیل آن را دارد تا یکی از بهترین تیم‌های جهان نام بگیرد. ضمن اینکه عنوان شده بود شاید لوییز سوارز به این مسابقه نرسد اما پزشکان اعلام کرده‌اند او توانایی پا به توپ شدن را برابر فرانسه داد. به طور قطع حضور همزمان کاوانی و سوارز برابر خروس‌ها، می‌تواند عامل برتری نماینده آمریکای لاتین شود. در مقابل هم گریزمان و ام‌باپه آماده‌اند تا قدرت گلزنی تیم‌شان را به رخ حریف بکشند. باید دید در تسویه حساب مهاجمان فرانسه و اروگوئه کدام تیم موفق‌تر است.

نکات خواندنی

* اروگوئه در 6 بازی قبلی خود مقابل فرانسه موفق به کلین شیت شده است.

* فرانسه در 5 بازی از 6 بازی قبلی خود در جام جهانی پیروز شده است.

* اروگوئه در 5 بازی قبلی خود در جام جهانی پیروز شده است.

* در 6 بازی قبلی اروگوئه مقابل فرانسه کمتر از 2.5 گل زده شده است.

*اروگوئه در 3 بازی قبلی خود در جام جهانی در هر دو نیمه پیروز شده است.

* فرانسه در 5 بازی از 6 بازی قبلی خود در جام جهانی با اختلاف 1 گل پیروز شده است.

* اروگوئه در 7 بازی قبلی خود مقابل فرانسه شکست نخورده است.

http://ana.ir/i/292459
مصدومیت کاوانی و ادامه بدشانسی‌های پاری‌سن‌ژرمن 

مصدومیت کاوانی و ادامه بدشانسی‌های پاری‌سن‌ژرمن