دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جام جهانی 2018 روسیه؛

روسیه - اروگوئه؛ جنگ علنی صدرنشینی در سامارا آرنا

دوشنبه 04 تیر 1397 ساعت 02:15
میزبان جام جهانی برای آنکه تیم صدرنشین گروهش باقی بماند باید برابر اروگوئه بازنده نباشد.

گروه ورزشی خبرگزاری آنا - حمیدرضا نقیبی؛ تیم‌های صعود کننده گروه A جام جهانی 2018 ساعت 18:30 امروز در ورزشگاه سامارا آرنا شهر سامارا به مصاف هم می‌روند. روسیه و اروگوئه که با 2 پیروزی 6 امتیازی هستند در شرایطی با یکدیگر مسابقه می‌دهند که تیم برنده به عنوان تیم نخست به مرحله بعدی صعود می‌کند. البته میزبان جام جهانی به لطف تفاضل گل بهتری که دارد، با یک تساوی هم در صدر جدول باقی می ماند.

تیم استانیسلاو چرچسوف که پیش از شروع جام انتقادات فراوانی به آن وارد می‌شد و بسیاری از پیشکسوتان و مفسران فوتبال روسیه معتقد بودند این تیم نمی تواند موفقیت خاصی را به دست آورد، با دو پیروزی پر گل نشانه‌‌هایی از بزرگی را به رخ منتقدان کشاند. روس‌ها در گام نخست 5 بر صفر عربستان را در هم کوبیدند و در دومین دیدار هم برابر مصر برتری 3 بر یک را تجربه کردند. حالا در سومین دیدار به مصاف اروگوئه‌ قوی‌ترین تیم گروه‌شان می‌روند که در دو دیدار نخست خود توانسته با نتایج مشابه یک بر صفر از سد حریفان آفریقایی و آسیایی عبور کردند تا امروز برابر تیم میزبان تلاش کند تا بتواند با کسب پیروزی دیگری 9 امتیازی شوند و به عنوان تیم نخست گروه در یک هشتم نهایی به مصاف تیم دوم گروه B برود.

روسیه که در تمامی دیدارها از حمایت 90 درصدی ورزشگاه برخوردار بوده است در دیدار برابر اروگوئه هم از چنین شرایطی برخوردار خواهد بود. تزارها پس از متلاشی شدن اتحاد جماهیر شوروی تحت عنوان روسیه در 3 جام جهانی شرکت کرده بودند که در هر 3 دوره از گروه‌شان حذف شدند اما این بار این فرصت را دارند تا علاوه بر صعود در قامت تیم نخست جدول به مصاف حریفان بروند. در تیم چرچسوف بازیکنانی چون ایگور آکینفیف، دنیس چریشف، الکساندر گولووین، فدر اسمولوف، الکساندر سامدوف و یوری ژیرکوف در دو بازی اول نمایش قابل قبولی داشتند و به نظر می‌رسد که در ادامه راه هم این بازیکنان بتوانند عصای دست روسیه شوند تا این تیم بتواند در میان تیم‌های برتر جام برای خودش جایی دست و پا کند. البته نباید فراموش کرد که روسیه پیش از شروع مسابقات عملکرد خط دفاعی‌اش همواره زیر سوال بوده است و در این دوره از رقابت‌ها نیز هنوز با تیمس که بتواند فشار لازم را روی خط دفاعی‌اش بیاورد،‌مواجه نشده است. اگر آنها برابر اروگوئه نمایش مقبولی داشته باشند، آن وقت می‌توان به موفقیت روسیه در دیدارهای مرحله حذفی امیدوار بود.

68 سال از آخرین قهرمانی اروگوئه در جام‌ جهانی می‌گذرد و این تیم در شرایطی که در این دوره جزو مدعیان قهرمانی نیست اما با اتکا به مهاجمان آماده‌ای چون لوییز سوارز و ادینسون کاوانی به دنبال آن است تا در میان 4 تیم برتر جام قرار بگیرد. البته تیم اسکار تابارز در دو بازی اول برابر مصر و عربستان نمایش فوق‌العاده‌ای نداشت و باید دید برابر روسیه شاهد نمایش متفاوتی از این تیم خواهیم بود. قدرت خط دفاعی اروگوئه و توانایی آنها در لحظاتی که بازیکنان تیم ملی موفق به تسلط بر حریفان خود می شوند، نقطه قوت تیم تابارز است. آنها می توانند به قدرت خط دفاعی خود و بازیکنانی مانند دیگو گودین و خوزه ماریا خیمنز که در اتلتیکو مادرید بازی می کنند، تکیه کنند. البته خیمنز به دلیل مصدومیت احتمالا امروز در ترکیب اصلی نیست. آنچه اهمیت دارد آن است که اروگوئه بتواند در خط میانی توانش را افزایش دهد تا در مرحله حذفی خیلی زود با مسابقات خداحافظی کند.

نکات آماری

* دو تیم تا به حال دو بار در جام جهانی با هم بازی کرده اند که سهم هر کدام یک پیروزی بوده است. البته روسیه در آن دیدارها با عنوان اتحاد جماهیر شوروی در مسابقات حاضر می شد.

* برد 5-0 روسیه مقابل عربستان پس از پیروزی 7-1 ایتالیا مقابل آمریکا در سال 1934، بهترین پیروزی تیم های میزبان در بازی نخست است.

* روسیه از زمان فروپاشی شوروی، سه بار به جام جهانی رسیده بود و در هر سه بار در رتبه سوم مرحله گروهی به کارش پایان داده است؛ اما این بار به مرحله حذفی راه یافته است.

* اروگوئه در 3 بازی قبلی خود در جام جهانی پیروز شده است.

* ترکیب اصلی اروگوئه در بازی با مصر با 31 سال سن، تاکنون پیرترین ترکیب جام جهانی روسیه است.

* اروگوئه فقط یک باخت از 10 دیدار اخیر گروهی اش در جام جهانی داشته است.

* لوئیز سوارز در این بازی به رکورد 101 بازی در تیم ملی اروگوئه می رسد.

http://ana.ir/i/289247
مصدومیت کاوانی و ادامه بدشانسی‌های پاری‌سن‌ژرمن 

مصدومیت کاوانی و ادامه بدشانسی‌های پاری‌سن‌ژرمن